Działo z Nuln

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Megi
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Katowice

Działo z Nuln

Post autor: Megi »

Działo to wchodzi w skład mojej armii i jest zaczątkiem żmudnego malowania całości ble ble :? (po 3 latach wypadało by się zabrać za własne śmieci...) Mam zamiar pomalować resztę moich modeli właśnie na takim poziomie, 3 tony to najwięcej ile chciałabym wyciągnąć. Kolorystyka będzie bardziej różnorodna, mam zamiar malować każdą jednostkę w barwach innej prowincji.

Obrazek

Zbliżenie na lufę
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Powiem tyle "masz młodszą siostrę?" 8) :lol2:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bardzo przyzwoite malowanie , dzialo duzo ladniejsze od zalogi... Jesli chodzi o malowanie kazdej jednostki z innej prowincji to przemyslalbym pomysl jeszcze raz - spowoduje to , ze bedziesz miala armie wygladajaca jak zbieranina przypadkowach jednostek... Poza tym jakie to nieklimatyczne... Cala armia na czarno nietuzinkowo i fajine by wygladala...

Awatar użytkownika
Beldrin Durgnisson
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Beldrin Durgnisson »

przepiekne :D działko jest po prostu boskie...
Obsluga ma dziwne ubranka ale reszta mniamniuśna !!

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Pytanie jakich kolorow uzylas do pomalowania dziala znaczy ogolem jak to zrobilas :D

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Działko świetne, szkoda że załoganci są prawie kompletnie czarni (wiadomo Nuln), może dało by się tam dodać jakieś kolory
Jak malowałaś metal a konkretnie stalowe elementy?
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

Bardzo ładne, obsługa też fajna, poza tym Nuln ma swój klimat.
Co do różnych prowincji to popieram zdanie Ziemka, może to dziwnie wyglądać, a całej armii Nuln nie widziałem jeszcze w Polsce.

Awatar użytkownika
Beldrin Durgnisson
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Beldrin Durgnisson »

Jezeli chodzi o armie z roznych prowincji, czyli w roznych barwach to jestem za. Sam mam armie krasi w roznych barwach, po kilka oddzialow z roznych twierdz.

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Super działko! Nie ma na prawdę do czego sie przyczepić.

Co do pomysłu odnośnie różnych prowincji to sugerował bym jednak zrobić armie w jednym temacie (przykładowo jakas prowincja + bateria artyleri z Nuln + kontyngent z Kisleva albo jakiś zakon).
Kumpel (zdobywca GD zresztą) zrobił w zeszłym roku dla siebie armię ze Stirlandu - najbiedniejszej prowincji Imperium. Jedyną maszyną w armii był rozklekotany hellblaster z urwanym kołem. :D

Chetnie się dowiem jak malowałaś te metaliki na armacie.
Czeka mnie właśnie malowanie całej armii imperium =="

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Działo ok, natomiast załogantom bym kubraczki bardziej porozjaśniał.
Co do kolorów prowincji - oddziały z róznych miejsc mogą dać radę, o ile będzie do tego jakiś sensowny fluff ;) Np pozostałości-zbieranina po Burzy Chaosu. I do tego lekko pokonwertować - tu dać jakiegoś zioma z bandażem, innych w podartych ubraniach, uszkodzenia na zbroi i broni itd... jednym słowem weterani - a takie armie można bardzo fajnie zrobić :) Więc ja bym sugerował w tę stronę, bo zwyczajna, zdrowa i zadowolona armia złozona z oddziałów z róznych prowincji będzie wyglądać bardzo dziwnie. Przy odpowiedniej charakteryzacji da radę spokojnie :)

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Portki zrobiłbym obsłudze czerwone. Są zbyt czarni ;)
Działo natomiast pierwsza klasa. Naprawdę fajnie się prezentuje.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

W nowej Edycji Empire Nuln ma więcej kolorków niż czarny :P Na pewno jeszcze są wstawki czerwone... Działko przednie ;)

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

ooo właśnie ... albo "zgrupowanie" pozostałych przy życiu weteranów po Burzy Chaosu, albo ukłon w stronę Shadow of the Horned Rat - starej gierki na PC - gdzie wokół odziału najemnej kawalerii organizowały się regimenty z całego imperium + imperial dwarfy + Norsca.
A działo z Nuln jak najbardziej w przyp. tej koncepcji się sprawdza, bo przecież jest ikoną imperialnej artylerii.
Kolorowe imperium - jestem za :!:

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

Megi pisze:Działo to wchodzi w skład mojej armii i jest zaczątkiem żmudnego malowania całości ble ble :? (po 3 latach wypadało by się zabrać za własne śmieci...) Mam zamiar pomalować resztę moich modeli właśnie na takim poziomie, 3 tony to najwięcej ile chciałabym wyciągnąć. Kolorystyka będzie bardziej różnorodna, mam zamiar malować każdą jednostkę w barwach innej prowincji.
Czy my sie nie znamy ?? HĘ ?? Meg - zgadza sie ;) Katowice - zgadza sie ;) avatar ;) hmm chyba tez sie zgadza ;)
i czy mi sie zdaje czy zrobilas mi kiedys duszki i sprzedalas mi wingeda :D ?? (moze sie pomylilem ^^" ??)

a tak do rzeczy bardzo czyste ladniusie malowanie :) dzialo full wypas ... mega staranne ... jesli taki poziom zostanie zachowany na calej armii to mega rispekt ...

BTW malowanie "historyczne - kazdy oddzial inna prowincja" moze zdac egzamin jesli odpowiednio zespolisz armie - jakis wspolny element przewodni itp itd ;) pozdro

Awatar użytkownika
Megi
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Tak dead to ja :P. A co do armii to przede wszystkim mam już sporą armie Dark Elfów malowaną w spójnych kolorach i Imperium miało być odskocznią od tego, kolorową zbieraniną wojsk z wszelkich prowincji zjednoczonych pod sztandarem Imperatora. Myślę, że jest to zgodne z fluffem i będzie się dobrze prezentować. Bardzo spodobał mi się pomysł obszarpanych weteranów zgrupowanych po Burzy Chaosu, ale niestety z barku czasu nie mogę bawić się w tego typu konwersje. :(

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Działo świetne. Załoga jakaś taka... czarna? Ale reszta bardzo ładna. Pozdrawiam.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

a ja tak bym chciał poznać sposób na to sreberko :wink:
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Megi
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Megi »

Srebro najbardziej standardowo, czyli od Boltguna do Mithrila.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 700
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

super figurki. A metaliki niesamowite :)

Sam wlaśnie kombuniję z małymi siłami Imperium, ale wszyscy będą w barwach Nuln. I teraz kończe obsuge do działa,ale chyba całości nie pokaże na forum, bo do Twojego się nie umywa :(

Awatar użytkownika
Phoenix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Phoenix »

A mnie sie działko podoba. Co do załogi to owszem przydałby sie jeszcze jeden delikatny kolorek np. żeby byli bardziej czarno czerwoni albo coś w tym stylu ale brak tego nie "zabija" wygladu figurek. Nuln to Nuln, na czerni nie widać syfu i sadzy ;). A co do armi składanej z różnych prowincji, to być może będzie to nieco "pstrokate" ale z drugiej strony będzie ciekawy klimat i będzie czymś ... innym

ODPOWIEDZ