Egzekutorzy!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Bo sporo kosztuje i każda strzała w ten oddział jest jak w masło :D Łicze (:D) tak samo :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja tam wolę, jak strzelają do egzeków, zamiast do fastów czy maszyn. Tańsi od nich są tylko warriorzy, więc za cholerę nie rozumiem, czemu strzelanie do egzków miałoby być tak opłacalne.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Temple Guard pisze: Zgadza się, BK są chyba najlepszą kawalerią w WFB pod względem cena-jakość i w czołówce najlepszych kawalerii w ogóle. Kosztują o kilka punktów za mało, ale coś czuję, że z tego powodu ich koszt wzrośnie w nowym AB Wampirów.
a grales nimi, czy tylko na cyferki patrzales? imo sa zdecydowanie jedna ze slabszych kawalerii, gorzej wypadaja juz chyba tylko CoK :lol:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Gobos pisze:
Temple Guard pisze: Zgadza się, BK są chyba najlepszą kawalerią w WFB pod względem cena-jakość i w czołówce najlepszych kawalerii w ogóle. Kosztują o kilka punktów za mało, ale coś czuję, że z tego powodu ich koszt wzrośnie w nowym AB Wampirów.
a grales nimi, czy tylko na cyferki patrzales? imo sa zdecydowanie jedna ze slabszych kawalerii, gorzej wypadaja juz chyba tylko CoK :lol:
Nie znasz się Gobos :D A COK to niestety wypadają gorzej od każdej kawalerii, więc to zły przykład :lol: Nawet ogry mają lepszą.

Awatar użytkownika
Hag Queen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Hag Queen »

A moim zdaniem najlepsza jest kawaleria krasnoludzka. Spadac z tym offtopem >.<

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Scimitar pisze:
Gobos pisze:
Temple Guard pisze: Zgadza się, BK są chyba najlepszą kawalerią w WFB pod względem cena-jakość i w czołówce najlepszych kawalerii w ogóle. Kosztują o kilka punktów za mało, ale coś czuję, że z tego powodu ich koszt wzrośnie w nowym AB Wampirów.
a grales nimi, czy tylko na cyferki patrzales? imo sa zdecydowanie jedna ze slabszych kawalerii, gorzej wypadaja juz chyba tylko CoK :lol:
Nie znasz się Gobos :D A COK to niestety wypadają gorzej od każdej kawalerii, więc to zły przykład :lol: Nawet ogry mają lepszą.
Niestety Scimi ma racje

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Zastanawiałęm się ostatnio jak by psrawdziła się 18stka executorow z pełnym commandem z Soul Steal Standart oraz BSB na koniku lub piechotą w nich z Hydra Banner. Drogie lecz z ostrym kopem.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

a co tem sztandar daje?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

SSS daje że jak dajemy flee to się autozbieramy pod koniec tej fazy ruchu , czyli w swojej normalnie możemy szarżować.

Hydra ban daje dodatkowy atak dla modeli w pierwszej turze każdej walki.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ja tam Hydra Banner widzę tylko na CoK, bo to im daje najwięcej, czyli atak nie tylko dla rycerza, ale także dla CO. Dawanie go innym oddziałom uważam za marnowanie tego ataku ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Zastanawiałęm się ostatnio jak by psrawdziła się 18stka executorow z pełnym commandem z Soul Steal Standart oraz BSB na koniku lub piechotą w nich z Hydra Banner. Drogie lecz z ostrym kopem.

Po co egzekutorom SSS ? proszę mi podać racjonale wyjaśnienie... inną kwestią jest sens ich na stole... hydra banner to nie jest głupi pomysł 12 ataków z KB... to są plusy a teraz wady
- drogi kolek w trzy dupy
- zbiera cały obstrzał - myślę że nawet bretka by nie chciała zostać zaszarzowana przez jednostki z S5 i 12 atakami z KB :P
- i ginie jak nocki :P z as 5+ śmiech na sali by "cieżka" piechota miała TAKIEGO as i na dodatek gorszego od lekkiej piechty :P

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

jarlaxle17 pisze:- zbiera cały obstrzał - myślę że nawet bretka by nie chciała zostać zaszarzowana przez jednostki z S5 i 12 atakami z KB :P
- i ginie jak nocki :P z as 5+ śmiech na sali by "cieżka" piechota miała TAKIEGO as i na dodatek gorszego od lekkiej piechty :P
Hehe, Bretkę i tak raczej trudno zaszarżować, bo rycerze mają M8, a Exeki M5 ;)
Po drugie wypraszam sobie, Exeki nie giną jak Nocniki, bo nocniki mają na ostrzał save 6+, a Exeki 5+ ;) Za to w walce wręcz oba oddziały mają save 5+ :) Exeki od ostrzału giną jak zwykłe Gobliny z lekką zbroją i tarczą (też mają 5+), a w walce nawet łatwiej (Gobliny wyciągają 4+) :D
I kto powiedział, że Exeki są ciężką piechotą? Żadne elfy obecnie takowej nie posiadają, ale zaraz wychodzą nowe HE, a tam Phoenix Guard z savem 5+ i wardem 4+ będzie można uznać za ciężką piechotę, dzięki rewelacyjnej przeżywalności.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

ZAJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Cóż, Executioners, nie musisz brać nie bierz xD Gdyby chociaż mieli as4+ i ward na 6+, to mieliby większa przeżywalność. Ewentualny poison + KB, a tak to cienko.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

plusem jest to że w porównaniu z inną "elitarną" piechotą DE są dość tani

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

ale poison i KB nie idą ze sobą w parze, a moim zdaniem egzeki są fajne i jak na DE całkiem tani. szkoda tylko ze uderzajo jako ostatni :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Jestem bardzo zawiedzony ta jednostka pierwsze starcie z Bloody Knight atak w bok oddziału, żadne wampir nie ubity Egze dostają po kilka hitów i uciekają. Starciez driadami i treemanem porazka -.-. Jednostka wogole zbedna wyciac strone z nimiz rulebookaxD Byc moze ja jej nie potrafię wykorzystać bo dopiero się uczę grać, ale po 2 potyczkach nie dam im 3 szansy :<
Obrazek

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Jak pograsz to zauważysz, że większość jednostek ma marne szanse w walce oddział na oddział. Daltego proponuje flankowanie itd. a do tego zadania egzeki nadają się bardzo dobrze

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Zawarz ze nasze klocki piechoty nie potafia praktycznie nic. Jedyna jednostka ktorą warto brac to Warriorzy.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Tzn tak wychodziłem z założenia ze egzeki będa suportować jakiś oddział i atak na flanki. Tylko, że jak już uderzył w Bloody w ten sposób nic nie zdziałały :D chyba miałem pecha w kościach :D
Obrazek

ODPOWIEDZ