Huberta malowanie

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Laminis
Warzywo
Posty: 11

Huberta malowanie

Post autor: Laminis »

Witam Was serdecznie,

Do Warhammera powracam po kilkuletniej przerwie i chciałem się z Wami podzielić moimi najnowszymi malunkami. Staram się malować na poziom TT tak aby łądnie wyglądały figurki na stole, czyli bez żadnych fajerwerków a za to w miarę schludnie. Jako, że zbliżają się wakacje wolałbym spędzić sezon "ogórkowy / truskawkowy" nie w polu a na warsztacie z figurkami zarabiając parę groszy.

Bardzo bym prosił o konstruktywną krytykę oraz ewentualne pochwały dla piętnastolatka :)

pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Bardzo fajny szczur (fajna skóra i ostrze), swordmaster też niezły, gorzej z łucznikiem (którego postawa sugeruje że kiedyś miał konia a bez niego jego poza nie wygląda dobrze). Widać sporo washa, przydałyby się rozjaśnienia na najbardziej wypukłych elementach figurki. Fajnie, że pokazałeś swoje prace, będę tu zaglądał :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

jak używasz ciemnego washa to wychodź od jasnych kolorów, spróbuj zamiast czarnego używać brązowego washa bo według mnie będzie to wyglądać lepiej :wink:
i najważniejsze: na razie nie myśl o żadnym cieniowaniu ale poprawnie pokrywaj figurki ''nie wyjeżdżając'' i tak by podkład się nigdzie nie przebijał i jak już sobię wyrobisz wprawę to dopiero coś cieniuj

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Fajny brudny szczur i niefajne brudne elfy. Coś, co sprawdza się na jednym modelu niekoniecznie sprawdza się na innym. ;)

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jak na początki to dobrze pomalowane. Jeśli będziesz za to brał rozsądną cenę to spokojnie możesz malować masowo armie "na stół" z większej perspektywy figurki muszą wyglądać bardzo dobrze na stole z uwagi na odpowiednie krawędziowanie, wash itd.

powodzenia na tym rynku :)
Obrazek

Laminis
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Laminis »

Jako, że tu cisza zapanowała postanowiłem powrzucać swoje pierwsze figurki jakie w życiu pomalowałem. Za tydzień może uda się jakieś oddziały Wam pokazać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


pozdrawiam
Hubert

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Typowe początki. ;)

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Poświęć więcej uwagi podstawkom, które są nieodłoczną częścią każdej figurki, zwykłe posypanie podstawki trawkom to nie jest dobry pomysł. Najpier wikol, potem piasek z piaskownicy :D , wikol trawka i włala! Widać że się starasz, dlatego maluj dalej bo każda kolejna pomalowana przez ciebie figurka wyexpi twój warsztat malarski. Pozdrawiam !
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Skaven w galerii daje rade , brudne kolory pasują do tej armii , reszta juz tak sobie
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Pomaluje więcej figurek i ogarnij podstawy a potem bierz się za malowanie na zamówienie.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

pokazałbyś nam figurkę bez łosza i jakichkolwiek prób cieniowania bo myślę, że właśnie na tym etapie tracą lub po prostu dajesz za mało warstw i podkład prześwituje :-k

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Musisz popracować nad białym, jak na razie wygląda jak szpachla czyli za grubo.
Lepiej kilka wodnistych warstw niż jedna gruba, która i tak nie pokryje dobrze.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Moim zdaniem najlepsza figurka ze wszystkich to zielony Swordmaster. Ciekawa koncepcja dla Helfów.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Kacpi 1998 pisze:pokazałbyś nam figurkę bez łosza i jakichkolwiek prób cieniowania bo myślę, że właśnie na tym etapie tracą lub po prostu dajesz za mało warstw i podkład prześwituje :-k
Podkład nie prześwituje ,tylko kolega zamiast wlewać na figurkę wash ,to rozmazuje go po figurce ,żeby zaoszczędzić płyn. Też kiedyś tak miałem... nie... nadal mam...
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Laminis
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Laminis »

Głównie maluję warriors of chaos, więc myślę, że stąd bierze się moje zamiłowanie, a wręcz uzależnienie od brudu i ciemnych kolorów.

Awatar użytkownika
Corunn
Chuck Norris
Posty: 547
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Corunn »

Zamiłowanie do brudu to jedno, a chlapanie na lewo i prawo washem to drugie. Spróbuj położyć jeszcze jedną warstwę cieniowania, żeby rozjaśnić bazowy kolor.
http://www.youtube.com/watch?v=38wyPsAzp14 --> dobry tutek

I elfom ABSOLUTNIE nie washuj na czarno paszczy - wyszło stado murzynków. Albo spróbuj położyć delikatną warstewkę washa typu ogryn flesh czy jak tam się to teraz nazywa - ale tylko w zagłębieniach. Wyobraź sobie, że jesteś Szkotem z Poznania i strasznie żal Ci kasy na nowe washe :D
...But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.

Laminis
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Laminis »

Owe "murzynki" malowałem kiedy jeszcze nie wiedziałem jak poprawnie washować, a rozjaśnianie nie miało dla mnie większego sensu.

ODPOWIEDZ