Pierwsze malowania Rigesa

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Riges
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin

Pierwsze malowania Rigesa

Post autor: Riges »

Witam,
Chciałbym wrzucić na forum swoje wypociny do oceny przez bardziej doświadczone i uzdolnione osoby ;)
Zacząłem malować stosunkowo niedawno i dopiero się uczę. Docelowo figurki mają posłużyć do gry w WFRP, Mordheim/Warheim, ale może z czasem ich ilość zwiększy się na tyle, że posłużą i do gry w WFB.
Proszę o krytykę i ewentualne porady co do malowania :) Obecnie największy problem sprawia mi chyba malowanie twarzy i złota.

Na początek Warrior Priest:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nokimam
Falubaz
Posty: 1247
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Nokimam »

Ile czasu już malujesz? Jak dopiero zaczynasz to brawo, jak nie to i tak jesteś na dobrej drodze!
Pan Mamikon

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

bardzo fajny ,zwłaszcza jak na początek !
jak Kordelas to zobaczy to się zapłacze :lol2:

Riges
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Riges »

Za poważne malowanie wziąłem się jakoś w lutym. Póki co kupuję systematycznie farby, czytam poradniki i doświadczenia innych.
Niestety tempo malowania jest mizerne, bo od lutego w sumie pomalowałem 3 figurki, więc można to określić nawet śmiechem na sali ;)
Ogólnie za pierwsze malowanie wziąłem się dawno temu, ale z braku zapału nic z tego nie wyszło (zostało mi za to kilka figurek do pomalowania). Zresztą mam u siebie swój pierwszy model pomalowany w czasach "Dawno i Nieprawda", którego zdjęcia też wrzucę :) Warrior Priest jest drugą pomalowaną przeze mnie figurką. Pierwszy był White Dwarf kolegi i posłużył poniekąd jako prototyp.

Shadow Warrior
Tutaj popełniłem błąd, że po podkładzie zabrałem się za oczy i później za twarz, więc wygląda jakby miał makijaż... No, ale to elf ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W klejce czekają teraz egzekutorzy i Malus.

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Do twarzy mu w nim :D
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Lothar
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Katowice,szybki szpil

Post autor: Lothar »

Jakby miał trochę ciemniejszą kolorystyke to by wyglądał jak kruk i byłoby idealnie :D
Przeze mnie droga w miasto utrapienia,
Przeze mnie droga w wiekuiste męki,
Przeze mnie droga w naród zatracenia.
Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki.
Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna,
Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna;
Starsze ode mnie twory nie istnieją.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Kacpi 1998 pisze: jak Kordelas to zobaczy to się zapłacze :lol2:
:cry:

:wink:

Kapłan bardzo gites. Elf gorszy ,ale to subiektywna ocena konserwatywnego imperialisty ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Kapłan bardzo gites
bo twój jest identyczny :P

Malakiani
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Malakiani »

Ładnie. Złoto też nie najgorsze. Jak na malowanie od lutego to odlotowo. =D>
I taka mała sugestia: chyba malujesz odrobinę za gęstą farbą.

Riges
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Riges »

No, przy kapłanie bardziej się starałem :) Elf leśny, zawsze będzie gorszy :twisted:
Co do farby, to rzeczywiście za gęsta jest, ale z drugiej strony boję się, że zbyt rozrzedzona będzie źle kryła i trzeba będzie nakładać nie wiadomo ile warstw.

Awatar użytkownika
Omegon
Mudżahedin
Posty: 300
Lokalizacja: Żnin

Post autor: Omegon »

Rozrzedzaj do konsystencji mleka powinno być dobrze, sam na początku byłem negatywnie nastawiony do rozcieńczania farby, ale po jakimś czasie zacząłem to doceniać, zwłaszcza jak nauczyłem się glazingu :D

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

Jest potencjał, czekam na "mojego" pomalowanego Malusa ;)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak na początki malowania jest naprawdę znakomicie. Widać, ze zacząłeś malować już przygotowany teoretycznie :wink: ... Gemy malujesz odlotowo - na zbroi elfa jest ekstra. Płaszczyk elfa jeszcze do dopracowania - trzeba więcej odcieni, żeby porządnie go rozjaśnić. Żeby uniknąć makijażu, oczodoły pomaluj uprzednio na ciemny brąz. Ja też zawsze twarz zaczynam od oczu :mrgreen: ... Trzymam kciuki za to, żebyś nie ustawał i osiągnął w końcu takie tempo, jak Nokimam :P ...

ODPOWIEDZ