Fanole?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Crimsoner jeśli chodzi o 1 to jesli fanole nie dojda ci do wrogiego regimentu to on wcale nie musi wchodzic na fanole i moze sie wycwanic tak jak napisales... jesli natomiast to szarza to musi szarzowac po fanolach, gdy je wypuszczasz... 2 jesli widzisz na oko ze moze byc 8" to raczej mierzysz i raczej nigdy mi sie nie zdarzylo ze zapomnialem o fanolach gdy sie do mnie przeciwnik zblizal lub gdy ja do niego:P Cos trudno mi w to uwierzyc:D 3 nie zastanawialem sie nigdy zazwyczaj robie jednak tak ze deklaruje i rzucam pojedynczo... Zaden przeciwnik dotychczas nie mial pretensji :P

Blackmoon: na Scatter Dice tam gdzie hit jest taka mala strzaleczka w koleczku... idzie w tamta strone gdzie pokazuje:)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

na hicie sa takie male czarne strzaleczki - wg nich idzie
jesli masz kostke bez nich (zdazaja sie samorobki chociazby takie) to najprosciej przerzucic - nie stoi nigdy

Awatar użytkownika
Blackmoon
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Blackmoon »

:) Dzięki wielkie. Mam jeszcze jedną sytuację do wyjaśnienia, bo precyzyjnego opisu nie znalazłem w Armybooku. Moja jednostka walczy z jednostką Orków a fanol właśnie się w nas ładuje. Kierunek jest taki, że przebiega przez obie jednostki, dystans na kostkach też na to pozwala. Czy obie jednostki dostają hity, czy tylko moja, jako pierwsza na trasie fanolka?

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

obie po D6 każda

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Wazne pytanie. Czy fanatyka mozna wypusci "do tyl" ?? Podrecznik wyjasnia tylko sytuacje gdy ktos wpada na czolo regimentu. Zgodnie z podrecznikiem atak z flanki czy "od tylca" jest w strefe ktorej regiment "nie widzi" wiec czy mozliwe jest wypuszczenie fanoli ??

Mialem kiedys akcje gdy moji Marauderzy zaatakowali flanke regimentu gbosow i oponent zadowolony wypuscil fanoli. Mozecie odpowiedziec czy mial prawo ??

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Nie wiem, gdzie u ciebie pisze ze wychodzi tylko "na czolo"... Wychodzi, gdy wróg zblizy sie na 8 cali... Przód, tył, bok, spod ziemi, obojetnie...

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

I tutaj mamy sprzecznosc z zasadami glownymi. Regiment widzy tylko 90' przed soba. Czyli jak mozliwe jest wypuszczenie fanoli na cos czego nie widza (atak w bok albo od tylu) ??

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Ale nia czaisz, że nie musisz widzeć, żeby wypuscic fanola??? -.-

Awatar użytkownika
Yawaris
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Yawaris »

Wiec po co w tej armii orki -_- wystarczy sfora night gobosow i nic do nich nie podejdzie, mozesz miec ich w H.. duzo i jeszcze z short bowami. kapturami moga zasypac przeciwnika. Ostro IMBA sa te fanole szczegolnie na moj chaos ....

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

echhhh... wystarczą fasty, żeby wyciągnąc fanoli, a potem tylko poczekać aż wrócą się w gobliny...

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Yawaris pisze:Wiec po co w tej armii orki -_- wystarczy sfora night gobosow i nic do nich nie podejdzie, mozesz miec ich w H.. duzo i jeszcze z short bowami. kapturami moga zasypac przeciwnika. Ostro IMBA sa te fanole szczegolnie na moj chaos ....
Wystarczy jeden celny strzał z byle czego i uciekną :P
Mi przynajmniej uciekały zawsze jak nie było w okolicy bosa. A takiej armii ng cała armia ucieknie bo się nawzajem spanikują :P

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

zfenoli nie ma punktow... tylko za klocek ktory mial swirow... wiec tu 1 samotny fenol za bardz ci nie pomoze Razz
Nie bardzo rozumiem wiec pytam:
1) przeciwnik nie dostaje punktów za fanoli gdy zniszczy mi oddział w którym są fanole i nie zdązę ich wypuścić?
2) nie dostaje również punktów za wypuszczonych fanoli których zabił, zabiły się o elementy terenu, lub wypadły poza stół...

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

Karbowy pisze:
zfenoli nie ma punktow... tylko za klocek ktory mial swirow... wiec tu 1 samotny fenol za bardz ci nie pomoze Razz
Nie bardzo rozumiem wiec pytam:
1) przeciwnik nie dostaje punktów za fanoli gdy zniszczy mi oddział w którym są fanole i nie zdązę ich wypuścić?
2) nie dostaje również punktów za wypuszczonych fanoli których zabił, zabiły się o elementy terenu, lub wypadły poza stół...
1) Przeciwnik dostaje punkty za cały oddział z fanatykami
2) Zabicie wypuszczonego fanatyka nie daje punktów. Trzeba zabić oddział żeby je dostać.

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Wielkie dzięki, to troszkę zmienia, zawsze te parę punktów mniej dla znienawidzonych krasnali :twisted:

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

jeśli swoim klockiem irongutsów zaszarżuje klocek nocnych goblinów to czy odbywa sie najpierw szarża a potem fanole wychodzą?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Szarżujesz, ale zatrzymujesz się 8 cali od nocników, oni wypuszczają fanoli i wtedy dalej szarżujesz, aż do nich.

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

Piotr3K pisze:Szarżujesz, ale zatrzymujesz się 8 cali od nocników, oni wypuszczają fanoli i wtedy dalej szarżujesz, aż do nich.
chyba ze nie zdasz ewentualnej paniki

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

A jak ktoś szarżuje i zobaczy że fanatycy są wypuszczenie 2 cale ode mnie i by się na nich zatrzymał, to może powiedzieć że się zatrzymuje i nie szarżować dalej?
Bo w normalnym ruchu może iść, zatrzymać się 8 ode mnie i nie iść dalej, a przy szarży wydawało mi sie że musi dalej szarżować, ale ktoś mi mówił że nie musi..

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

Musi dokończyć szarże... W AB jest to dokładnie zaznaczone.

Awatar użytkownika
badyl
Chuck Norris
Posty: 373
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: badyl »

Piotr3K pisze:A jak ktoś szarżuje i zobaczy że fanatycy są wypuszczenie 2 cale ode mnie i by się na nich zatrzymał, to może powiedzieć że się zatrzymuje i nie szarżować dalej?
Bo w normalnym ruchu może iść, zatrzymać się 8 ode mnie i nie iść dalej, a przy szarży wydawało mi sie że musi dalej szarżować, ale ktoś mi mówił że nie musi..
w poprzedniej edycji przy szarzy, po ruszeniu fanatykow mozna bylo wybrac opcje nie konczenia szarzy (zostawalo sie 8cali od regimentu nocnikow),
teraz trzeba szarze kontynuowac, tylo z glowy bez booka w reku
pozdr

ODPOWIEDZ