Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Wszytko się może zdarzyć, ale ojeżeli to krągłe podstawki mnie przerażają... :shock: [-X
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

23 funty to ponad 130 zeta. Za pięciu hipków.
Ktoś mi wytłumaczy, jak to ma przyciągnąć nowych klientów?
Chyba że to faktycznie będzie skirmish, i takie oddziały będą stanowić 40 % armii :)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja liczę na to, że na tyle uogólnią frakcje, aby dało się w niego grać starymi modelami do WFB i nie trzeba było kupować pudełka 5 ludków za 140zł ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

gervaz pisze:23 funty to ponad 130 zeta. Za pięciu hipków.
Ktoś mi wytłumaczy, jak to ma przyciągnąć nowych klientów?
Cenowa polityka GW nie jest obliczona na przyciąganie nowych klientów. Za to wartość figurek, które przetrwają do następnej edycji, radykalnie wzrośnie (patrzy na szafę).

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Ok, to czegoś tu nie kumam. Mamy system wfb 8ed w którym biją się duże oddziały (chyba, że gramy wochem ;) ) i figurek na stole jest dużo. GW serwuje nam nowy system, nieco bardziej skirmiszowy, a przynajmniej początek wdrażania systemu będzie nastawiony na małe gry. Wszystkie stare (albo prawie) figurki mają być grywalne. Gracze zostają z górą grywalnych modeli do systemu wymagającego mniejszej ilości modeli .... coś mi tu nie halo, jeśli chodzi o zwiększenie sprzedaży. Na pewno nie wśród starych graczy. Przyciąganie do gry nowych - może, ale jakoś w to wątpię, dobrych skirmiszy jest multum, dlaczego wybrać akurat wfb?

Albo GW ucieknie do starej sprawdzonej metody przeginania nowych jednostek - spoko, zabiją totalnie system, może paru starych graczy kupi nowe modele. Albo jednak mają w planach kwadratowego bitewniaka - na taką grę mieli praktycznie monopol.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Narożny pisze:coś mi tu nie halo, jeśli chodzi o zwiększenie sprzedaży. Na pewno nie wśród starych graczy. Przyciąganie do gry nowych - może, ale jakoś w to wątpię, dobrych skirmiszy jest multum, dlaczego wybrać akurat wfb?
Obawiam się, że GW ma w głębokim poważaniu "starych" graczy którzy, mają skompletowane armie...no chyba, że rzeczywiście będzie system frakcji :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Narożny pisze:dlaczego wybrać akurat wfb?
modele, popularność, fluf (chodzi mi o prawdziwy fluf a nie o to z ostatnich paru miesięcy :wink: )

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Tyle, że nowi gracze nie mają sentymentów, jeśli chodzi o fluff. Więc ten argument został ubity przez samo GW. Fluff był super, jak był normalny - typu dark fantasy a wfb miało fajne odniesienie do wfrp. Herosi byli kiedyś, w książkach do historii a i to było nie prawdą, nie było durnych avatarów i innych hero hammer pierdół, a koniec świata nie nadciągał a wisiał w powietrzu.

Figurki, ok. Popularność - jeszcze tak. Kurka, żal mi wfb. Taki fajny fluff, system itd. Tyle pola do poprawy, a wybierają imho najgorszą opcję.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Stawiam, że stare modele będzie można wykorzystać jako "counts as" czy coś w tym stylu. Potem wyjdą nowe. Będą większe, inaczej spozowane, z rozwianymi szatami, wielkimi naramiennikami itd... wyobrażacie sobie jak kijowo będzie wyglądało np. 5 włóczników 8-edycyjnych wystawionych na podstawkach 32mm jako oddział?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Narożny pisze:Herosi byli kiedyś, w książkach do historii a i to było nie prawdą, nie było durnych avatarów i innych hero hammer pierdół, a koniec świata nie nadciągał a wisiał w powietrzu.
Chcesz mi powiedzieć, że w czasach, z których RPGowy fluff pochodzi, nie było Herohammera? :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Nie bez przyczyny mamy w end times power rangerów a w starszych edycjach herosów jednak z krwi i kości, których możliwości sprawcze wg. fluffu były nieco mniejsze.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest ,że GW zostawi WFB w obecnej postaci i w ogóle zmieni system w taki sposób, że dotychczasowe figurki będą się średnio nadawać do gry,może nawet zmieni skalę. Taki ruch byłby o tyle zrozumiały, że jedynym liczącym się systemem bitewnym fantasy jest obecnie WFB autorstwa GW,a firm robiących do niego figsy,które korzystają z jego popularności, jest kilkanaście.W rezultacie GW ma w obsłudze własnego systemu dużą konkurencję,co zapewne dostrzegli.

Paradoksalnie, mimo iż sam w ostatnim czasie ostro krytykowałem politykę GW, dostrzegam teraz, że olewanie tej spółki i kupowanie armii w oparciu o inne firmy może doprowadzić do końca WFB w postaci jakiej znamy.

Bo nie ma się co oszukiwać, jeśli klochammer zamieni się w skirmish na okrągłych podstawkach, wszystko w scenie graczy ulegnie przemodelowaniu - żeby nie powiedzieć po prostu, że i tak już przerzedzone środowisko przestanie istnieć. Istnieje w końcu istotna różnica między WFB a np. Mordheim i są istotne powody związane z głównymi założeniami WFB,dla których właśnie on jest ciągle u nas tak popularny...

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Ja po prostu nie jestem w stanie pojąc, jak w dzisiejszych czasach, internetów, brak jest jakiejkolwiek współpracy z graczami?
Wbijam sie obecnie w infinity, oni maja swoja strone, forum, army buildera, faq co chwila i tak dalej.
olewanie jest mocne, i dopiero teraz to widze :<
a fakt ze chca przerzucic figsy na okrągle podstawki to jest kuzwa potwarz:P
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Barbarossa pisze:
gervaz pisze:23 funty to ponad 130 zeta. Za pięciu hipków.
Ktoś mi wytłumaczy, jak to ma przyciągnąć nowych klientów?
Cenowa polityka GW nie jest obliczona na przyciąganie nowych klientów. Za to wartość figurek, które przetrwają do następnej edycji, radykalnie wzrośnie (patrzy na szafę).

Niestety przy sprzedaży z drugiej ręki - towar jest wart tyle, ile kupujący zapłaci. A jeśli nowy system nie będzie popularny - to niestety jeśli coś radykalnie wzrośnie, to nie cena stary figurek. Niestety :(

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Dodajmy że nie wiemy jak te sety figurek będą wyglądały. Może to być troll ork na dziku 2 black orki i ziom na GS
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Może też być tak, że przemieszają ze sobą różne rasy, skoro to Skirmish ma być i liczą na to, że każdy "weteran" będzie musiał dokupić brakujące figsy, bo wszystkich armii na raz nie zbiera, nie? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

A o ile będzie age of iron to wypuszcza z magazynów stare formy i odleja wszystko co było stare i jest po zwrotnych cenach na jebaju każdy będzie chciał.mieć co nie co smaczków do z różnych edycji i grać w AoI. Coś z tymi formami muszą robić...
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Tak, już coś zrobili ze starymi formami... zniszczyli kilka lat temu. :evil: A tak przy okazji, to czytam i czytam te ploty o tym co w tej kolejnej edycji będzie i uszom własnym nie wierzę. Jak to tak ma wyglądać to, Panowie i Panie, ja wysiadam.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

okurdemol pisze:Tak, już coś zrobili ze starymi formami... zniszczyli kilka lat temu. :evil: A tak przy okazji, to czytam i czytam te ploty o tym co w tej kolejnej edycji będzie i uszom własnym nie wierzę. Jak to tak ma wyglądać to, Panowie i Panie, ja wysiadam.
Czytasz uszami? :shock:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Matis pisze:
okurdemol pisze:Tak, już coś zrobili ze starymi formami... zniszczyli kilka lat temu. :evil: A tak przy okazji, to czytam i czytam te ploty o tym co w tej kolejnej edycji będzie i uszom własnym nie wierzę. Jak to tak ma wyglądać to, Panowie i Panie, ja wysiadam.
Czytasz uszami? :shock:
I palcami.

Zablokowany