Dwarfsy i Haj-Elfsy - komu spolszczyć podręcznik?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Dwarfsy i Haj-Elfsy - komu spolszczyć podręcznik?

Post autor: Raltariki »

Pytanie jak w temacie; ponieważ moje spolszczenie podręcznika Wojowników Chaosu spotkało się z dość ciepłym przyjęciem, a wygląda na to, że czeka mnie jeszcze tłumaczenie tych dwóch, czekam na głosy w sprawie - za który zabrać się najpierw?
Zrobiłbym jakąś automatyczną ankietę, ale nie umiem. :) Zresztą, nie spodziewam się dużego zainteresowania.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Już odpowiadam: Oba! :P A jeśli szukasz jakiegoś schematu, to może zacznij od Dwarfów, bo D jest wcześniej niż H. (Choć tak naprawdę mając schemat alfabetyczny powinieneś zrobić Bestie i Bretonnie.):P

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nie chcę rozsiewać stereotypow...ale gdy masz do wyboru krasnoludy i elfy i zastanawiasz sie nad tym drugim to stawia Cię to w niezbyt przychylnym świetle. 8)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

ravtheone
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Najczarniejsze, najrzadziej odkurzane zakątki Ciemnogrodu

Post autor: ravtheone »

Wybierz te, które wymrą wcześniej. Może jeszcze zdążysz... ;)
MISFIRE 2022 - turniej WFB6
MISFIRE 2022 na Facebook

WFB: HE, SK, OK, EMP, O&G
WH40K: IG Steel Legion, Catachan, Karskin, Tallarn, Vostroyan, GK, DA, SoB, Orks, Necrons, Kroot Mercenaries
Mordheim: Skaven, Possesed
Box: Warhammer Underworlds, Warhammer Quest, Space Hulk, Blacktone Fortress, Blood Bowl, Deathwatch Overkill

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Kordelas pisze:Nie chcę rozsiewać stereotypow...ale gdy masz do wyboru krasnoludy i elfy i zastanawiasz sie nad tym drugim to stawia Cię to w niezbyt przychylnym świetle. 8)
Czy spotkam się z stosem i powszechną pogardą jeśli zaproponuję spolszczenie podręcznika do Wood Elfów ?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nie, jedynie chwilową kpiną i prychnięciem pogardy :mrgreen:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Podjąłem się tłumaczenia Wysokich Elfów i Krasnali, bo mi są potrzebne, bo w moim domu gra się po polsku, a te dwie armie są często w użytku. Czy kiedyś będzie mi się chciało tłumaczyć Księgi Armii mi bezpośrednio niepotrzebne - tego nie wiem.

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Raltariki pisze: ponieważ moje spolszczenie podręcznika Wojowników Chaosu spotkało się z dość ciepłym przyjęciem
Gdzie to można zobaczyć?
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Siweusz pisze:
Raltariki pisze: ponieważ moje spolszczenie podręcznika Wojowników Chaosu spotkało się z dość ciepłym przyjęciem
Gdzie to można zobaczyć?
Próbkę tłumaczenia w dziale o Wojownikach Chaosu, całość tłumaczenia po podaniu mejla do wysłania, ciepłe przyjęcie w mojej prywatnej korespondencji...

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Raltariki pisze:Podjąłem się tłumaczenia Wysokich Elfów i Krasnali, bo mi są potrzebne, bo w moim domu gra się po polsku, a te dwie armie są często w użytku. Czy kiedyś będzie mi się chciało tłumaczyć Księgi Armii mi bezpośrednio niepotrzebne - tego nie wiem.
Czyli przetłumaczysz najpierw to co jest Tobie potrzebne i w takim zakresie w jakim będzie to Tobie potrzebne? Skoro tak, to po co pytasz?

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Bo mi Elfy i Krasnale są potrzebne w takim samym stopniu i nie mogłem się zdecydować. :) Tymczasem miałem wolne popołudnie, pogrzebałem trochę w notatkach i okazuje się, że Elfy mam już całkiem mocno zaawansowane, więc idą na pierwszy ogień.
Jeśli niebo nie zwali mi się na głowę, będą na jutro wieczorem.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Nosz... że tak siebie zacytuję: O kurde mol! Z tymi potrzebami to jest tak, że jak coś jest potrzebne Tobie, to już niekoniecznie jest potrzebne innym. Staje się niepotrzebne, zbędne. :] Może odpuść tłumaczenie podręczników, a weź "cuś" nieprzetłumaczonego w Polsce z Black Library na warsztat. ;) Myślę, że wiele osób by Ci przyklasnęło. Poza tam kilkoma kapusiami-denuncjatorami, rodem z SB.

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Eksperymenty na ludziach dowiodły, że po polsku gra się szybciej - przynajmniej z moimi współgraczami, gdzie poziom znajomości angielskiego jest bardzo nierówny. Również taka forma - wypisanie wszystkich cech danej jednostki na osobnej karcie - usprawnia rozgrywkę. Mam też w warhammerowni tablicę korkową, do której przypinam wypisywane z podręcznika, odarte z fluffu zasady - bo w razie konieczności łatwiej tam coś znaleźć, niż wertować podręcznik, i inne ulepszenia własnego pomysłu. :) Za trudno jest nam się spotkać na granie, żebyśmy jeszcze tracili czas na tego typu rzeczy, więc ułatwiam czynności okołogrowe, jak mogę. Taki mam cel i tłumaczenie powieści do niego nie prowadzi, więc odpada w przedbiegach. Podręczniki tłumaczę na własne potrzeby, a efektami dzielę się altruistycznie ze światem, bo mnie to nic nie kosztuje. :) A zainteresowanie moją pracą dowodzi, że jednak nie tylko mi się to przyda.

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

...i Elfy skończone.

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

KLANBRACIA i SPACZ MUSZKIET!
MARK OF MARKI MARK

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Szczurów nie tykam. A tłumaczenie Krasnali idzie mi dobrze, powinno być gotowe na jutrzejszy wieczór. Chwała mi! :)

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Chwała :)

Ja chętnie poczytam zarówno Ylfów, Dwarfów jak i Wochu :)

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Się załatwi, choć przypominam, że tłumaczę tylko zasady, nie fluff, więc... Musisz lubić czytać liczby. :)

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

aaa to szkoda bo ja właśnie wolę fluff ale tabelki też chętnie przytulę :P

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Fluff w Księgach Armii praktycznie się nie zmienił w stosunku do 7 edycji (żeby nie powiedzieć, że jest wręcz słowo w słowo przepisany), a że 7 edycja była po polsku, nie widzę powodu, żeby wymyślać proch na nowo i tłumaczyć rzeczy przetłumaczone.

ODPOWIEDZ