Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Kuros »

do 150zł powinien na stronie gw a ok 100zł-120zł w sklepach, przynajmniej tak mi się wydaje

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Kozacki jest ten Dyskowiec!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Też myślę, że cena nie powinna pójść wyżej niż 120 zł. Model nie jest zły ale mam mieszane uczucia :) Główka totalnie mi nie leży za to reszta bardzo fajna i trąci klimatem starych produkcji GW...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Model jak najbardziej fajny ale z ceną jeśli będzie to ok. 120 zł to odjechali...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Naprawdę fajny dyskowiec.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dyskowiec - 40 dolarów (US) (PREORDER 12 grudnia)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przepraszam, że tak wtrącam, ale ten AoS jakoś się sensownie rozwinął, czy nadal to kupa?
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

W Krakowie są turnieje raz w miesiącu. Chyba tyle.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Klafuti pisze:Przepraszam, że tak wtrącam, ale ten AoS jakoś się sensownie rozwinął, czy nadal to kupa?
Zależy o co pytasz.
Jeżeli o to, czy zyskał zbalansowany model turniejowy i czy zmieniły się jego podstawowe zasady, to nie, ani troszkę - jeżeli zagrałeś wcześniej kilka gier i nic Ci się w nich nie podobało, to niestety gra obecnie oferuje jedynie więcej tego samego.

Jeżeli pytasz o to, czy system się rozwinął, to tak - nawet sporo, niestety w typowym dla GW tempie - wyszło sporo ładnych (kwestia gustu oczywiście, nie muszą się nikomu podobać) figurek, oraz cały ocean dodatkowych misji/opcjonalnych zasad i innych bajerów. Rozwinął się też świat i jego historia - owszem, w porównaniu z dawnym (bardzo dawnym, takim sprzed 15 lat) Warhammerem, jest to nadal dość cukierkowa i kolorowa opowieść o bogach, ale zyskała sporo głębi przez ostatnie pół roku.

Jestem prawie pewien, że gdyby wielu ludzi obecnie zacięło się, posiadając już przecież figurki, aby nieco może na siłę ale jednak, wypróbować AoS jako "nowy system" - czyt. dużo graczy na turniejach, dyskusje o buildach etc., cała nasza scena zyskałaby na tym bardzo. Ale, wyraziwszy już pobożne życzenia, jestem też prawie pewien, że tak się nie stanie (z wielu powodów), przynajmniej przez bardzo długi czas. Trudno mieć o to do kogokolwiek pretensje, bo to GW wywróciło stół, nie gracze, ale jednak - szkoda. AoS to system obecnie w Polsce niszowy - ja gram i świetnie się bawię, ale znowu - trudno mieć pretensje do ludzi, którzy wolą grać w 9th, KoW albo 40k czy Infinity. GW samo na to zapracowało. Ale znowu - szkoda, bo gra jest całkiem fajna.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

gra jest całkiem fajna.
Dla mnie nie jest. Plwam na GW oraz na ich space marines w świecie fantasy. A kiedyś mieli moje wsparcie i poparcie.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

W Szczecinie grywamy w wąskim gronie, choć powoli się ono powiększa. Pierwszy turniej za nami :)
Używamy AzyrComp, choć nie jest to doskonałe rozwiązanie, ale ujdzie.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Generalnie dochodzą mnie słuchy że nawet sporo graczy 40k przerzuciło się albo zaczęło również zbierać AoS. W sklepie GW znajomy mówił że wiele osób zaczęło grać i również spora rzesza ludzi czeka na nowe armie żeby zobaczyć jak będą wyglądać m.in. Orki, Gobliny, Dwarfy, Elfy, Truposze, Ogry bo też chcą zacząć konkretne granie w AoS.
Sam mam już dwie spore armie i dwie mniejsze.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Ja dokonałem trudnego wyboru, którą armię przekleić na okrąglaki i... kupiłęm nową :D . Zebrałem z Khorne Bloodbound w sumie chyba wszystko co się dało. Co do nowych armii to strasznie podoba mi się to, że AoS zyskuje powoli własną stylistykę (owszem jest ona nieco komiksowa i zaprojektowana aby być całkowicie "over the top") - bardzo dobrze, że nie próbuje imitować albo ulepszać starego Batla, bo to wkurzałoby tylko starych graczy i ograniczało inwencję obecnych twórców.

Ogółem, nie jest aż tak źle. - Cytując klasyka - "Panowie, nie jest dobrze. Ale w sumie nie jest też źle. Jest średnio - czyli zaje***cie".
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Kerwantes pisze:Generalnie dochodzą mnie słuchy że nawet sporo graczy 40k przerzuciło się albo zaczęło również zbierać AoS. W sklepie GW znajomy mówił że wiele osób zaczęło grać i również spora rzesza ludzi czeka na nowe armie żeby zobaczyć jak będą wyglądać m.in. Orki, Gobliny, Dwarfy, Elfy, Truposze, Ogry bo też chcą zacząć konkretne granie w AoS.
Sam mam już dwie spore armie i dwie mniejsze.

W sklepie mówili też jak pięknie więcej sprzedawali starterów AoS zaraz po wyjściu od starterów 8ed. Ale nie wspomnieli nic o porównaniu sprzedarzy 8ed do sprzedarzy AoS przy wejściu obu a nie tylko końca 8ed do początku Aos. Piękna manipulacja.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Sasomir pisze:
Klafuti pisze:Przepraszam, że tak wtrącam, ale ten AoS jakoś się sensownie rozwinął, czy nadal to kupa?
Zależy o co pytasz.
Jeżeli o to, czy zyskał zbalansowany model turniejowy i czy zmieniły się jego podstawowe zasady, to nie, ani troszkę - jeżeli zagrałeś wcześniej kilka gier i nic Ci się w nich nie podobało, to niestety gra obecnie oferuje jedynie więcej tego samego.

Jeżeli pytasz o to, czy system się rozwinął, to tak - nawet sporo, niestety w typowym dla GW tempie - wyszło sporo ładnych (kwestia gustu oczywiście, nie muszą się nikomu podobać) figurek, oraz cały ocean dodatkowych misji/opcjonalnych zasad i innych bajerów. Rozwinął się też świat i jego historia - owszem, w porównaniu z dawnym (bardzo dawnym, takim sprzed 15 lat) Warhammerem, jest to nadal dość cukierkowa i kolorowa opowieść o bogach, ale zyskała sporo głębi przez ostatnie pół roku.

Jestem prawie pewien, że gdyby wielu ludzi obecnie zacięło się, posiadając już przecież figurki, aby nieco może na siłę ale jednak, wypróbować AoS jako "nowy system" - czyt. dużo graczy na turniejach, dyskusje o buildach etc., cała nasza scena zyskałaby na tym bardzo. Ale, wyraziwszy już pobożne życzenia, jestem też prawie pewien, że tak się nie stanie (z wielu powodów), przynajmniej przez bardzo długi czas. Trudno mieć o to do kogokolwiek pretensje, bo to GW wywróciło stół, nie gracze, ale jednak - szkoda. AoS to system obecnie w Polsce niszowy - ja gram i świetnie się bawię, ale znowu - trudno mieć pretensje do ludzi, którzy wolą grać w 9th, KoW albo 40k czy Infinity. GW samo na to zapracowało. Ale znowu - szkoda, bo gra jest całkiem fajna.
Czyli tak samo odpychający jak na samym początku. Skoro nadal ta gra polega na upchnięciu masy figurek na środku stołu i wygrywaniu na 4+, to ja już wolę rzucić monetą, mniej z tym zachodu. Jedyne scenariusze jakie kiedykolwiek były potrzebne, to pitched battle i b&g. Nowe figurki widziałem i uważam, że są okropnymi parodiami tego co było wcześniej, np. Archaon - stary był wyrzeźbiony elegancko, w dynamicznej pozie i przypominał jeźdźca apokalipsy, ten nowy został zmiksowany w autocadzie, posadzony na jakimś absurdalnym potworze i dostał hełm z karykaturalnie wielkimi rogami #-o . Co do fluffu spodziewałem się, że będzie radośnie i kolorowo, a ja raczej oczekuję grozy w stylu Lovecrafta, niż infantylnego słodzenia. Tutaj pewnie jak kogoś dopadnie mutacja albo klątwa, do znajdzie się sztampowy czarodziej/kapłan/rycerz, który ją odczyni. W prawdziwym warhammerze sprawą zająłby się łowca czarownic i biczownicy.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Wiesz, zgadzam się z Twoim opisem Klafuti... Problem w tym, że pasuje on zarówno do AoS, jak i WFB. :lol2:
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Dyskowiec z bliska :) Naprawdę niezły jest ten model tylko ta cena...

https://www.youtube.com/watch?v=qHhzL_f7idY

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Model dobry. Zła podstawka i cena... tylko dla kolekcjonerów a nie graczy!
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

W internetach pewnie około 90zł, stary dyskowiec chyba kosztował podobnie?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Byqu pisze:Wiesz, zgadzam się z Twoim opisem Klafuti... Problem w tym, że pasuje on zarówno do AoS, jak i WFB. :lol2:
W wfb przynajmniej były manewry i kombinowanie, jak tu zajść kogoś od boku czy od tyłu, premie za szeregi i jakaś interakcja między modelami (tabela na trafienie/zranienie, zależne od przeciwstawionych współczynników). AoS jest po prostu ubogie jak chłop pańszczyźniany.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

ODPOWIEDZ