Temat filmowy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Re: Temat filmowy

Post autor: Kuros »

A wyjaśni mi ktoś jedną rzecz.
jakim cudem , znalazła Skywalkera na tej planecie.
Ona jest wielkości przypuśćmy ziemi...Jak można wyszukać pojedyńczą osobę na takim obszarze?
Ja rozumiem przyciąganie"force " ale przecież tak to chyba nie działa...

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Skanery , wykrywacze ciepła , radary , R2-D2 :)

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

a to była nie zaludniona planeta?

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Raczej nie była zamieszkana , a nawet jeśli to raczej w promieniu kilkuset kilometrów od wyspy Luke nikogo nie było. Inaczej prędzej czy później ktoś odkryłby jego obecność tam.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

to co jadł?;)heh
poza tym jak mówisz w promieniu, a ta planeta mogła mieć dziesiątki tysięcy km;)

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

To był tak zwany skrót myślowy , a co jadł ? Piloci , żołnierze i jedi mieli racje żywnościowe podobne do tych które jedzą kosmonauci .

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Dziad Zbych pisze:@quas To jak wyglądały walki na miecze świetlne zależało od poszczególnych jedi i tego jaką z siedmiu form walki na miecze świetlne walczyli np. Obi-Wan i Qui-Gon używali formy która zakładała dużą ilość skoków i to było widać podczas walki z Maulem. A na przykład hrabia Dooku i Obi-Wan gdy był już mistrzem , walczyli stylem wywodzącym się z pojedynków ( szczególnie hrabia ) i skoków było mniej tak. Ale zgadzam się że imponująco to one nie wyglądały.
Reżyser, scenarzyści i choreografowie walk mają gdzieś te wszystkie formy, style i w ogóle cały Expanded Universe :wink: Robią walki tak, żeby fajnie wyglądały i już. Dopiero potem różnej maści neckbeardy na Wookiepedii dorabiają do tego ideologię.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

O! to to to!
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Kuros pisze:A wyjaśni mi ktoś jedną rzecz.
jakim cudem , znalazła Skywalkera na tej planecie.
Ona jest wielkości przypuśćmy ziemi...Jak można wyszukać pojedyńczą osobę na takim obszarze?
Ja rozumiem przyciąganie"force " ale przecież tak to chyba nie działa...
Właśnie tak działa. Instyktownie wiedziała gdzie lecieć.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

@ Chomikozo Po to powstało EU żeby rozwinąć trochę "płytkie" uniwersum jakim było SW na początku Po części się zgadzam ale gdy próbowałem wyjaśnić niektórym użytkownikom że Kylo pełni role w tej części role głównego "złego" czyli dla przeciętnego , średnio ogarniającego szczegóły SW jest po prostu kolejnym Sithem , większość osób pisała że to niezgodne z EU i ogólnie nie mam racji. Więc chyba trzeba się zdecydować : Czy próbujemy dopasowywać siódmą cześć do całego uniwersum , czy uznajemy tą część za nowy pomysł w innym uniwersum z dodanymi tylko niektórymi starymi wątkami

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

To równie dobrze mogła bez mapy leciec instynktownie . Dla mnie to ,oraz walka murzynka i nowego Vadera była bez sensu... Gdzie szturmowiec może sobie nawet radzić z Nim.Przecież szturmowcy szli na strzała w serii od władających siłą.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Kuros pisze:To równie dobrze mogła bez mapy leciec instynktownie .
Nie no, przez pół galaktyki nie wyczuje, ale np. jak w Powrocie Jedi Vader wyczuł, że Luke jest na promie lecącym na Endor, albo jak w Imperium Kontratakuje Leia wiedziała gdzie mają lecieć, żeby znaleźć Luke'a.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Z tym to ostro nagieli dla mnie. film szybko zleciał , wiec przyjemnie się go oglądało, teraz czekam do weekendu na młodego Rokiego;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Manfred pisze:Do tego dodajmy murzyna
Złapali go jak był mały, indoktrynowali 15 lat a on się załamał na 1 akcji ? :D
poczekaj, to na ktorej akcji powinien sie zalamac by bylo dobrze?
chyba wlasnie na pierwszej widzi cierpienie ludzi i reaguje
quas pisze:o mieczach swietlnych wole nie dyskutowac - w tej czesci wymyslono najbardziej absurdalna wersje; chlopek ktory wymyslil "jelec świetlny" imo ociera sie o nagrode Darwina.
polecam ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=L_9YtySWlqA
i ten
https://www.youtube.com/watch?v=yPdoV7-W4F0
absurdalnosc glownej "sceny" politycznej. Jest republika, jest tajemnicza rebelia (tylko przeciw czemu powstala?), jest jakies potomstwo cesarstwa (ktore tajniacko wybudowalo planete 4x wieksza od gwiazdy imperatora); wielkie poszukiwania dziennika zeby Jedi nie wrocil.....kiedy ma sie power na rozebanie wszystkiego w okolicy? rly?
rebelia powstala przeciwko tym ktorzy zniszczyli zakon jedi.
co do poszukiwania dziennika i rozwalania wszystkiego w okolicy. naprawde uwazasz, ze by pozbyc sie jednego czlowieka, najlepiej bedzie rozwalic wszystkie planety w galaktyce?
w samych walkach plus za wywalenie wszystkich bezsensownych piruetow.....ale jak sie okazuje machac tym sprzetem sprawnie (na poziomie przeszkolonego zawodnika) umie kazdy noob. dobrze ze nooby nie odbijaly strzalow z blastera.
Kylo Ren tez byl noobem, uczniem.
Kuros pisze:A wyjaśni mi ktoś jedną rzecz.
jakim cudem , znalazła Skywalkera na tej planecie.
Ona jest wielkości przypuśćmy ziemi...Jak można wyszukać pojedyńczą osobę na takim obszarze?
Ja rozumiem przyciąganie"force " ale przecież tak to chyba nie działa...
przypomnij sobie scene uwiezionej Rey. z Kylo rozmawia tam o wizji w ktorej widzi wyspe i ocean. i to wlasnie dzieki niej udalo jej sie znalezc Luka
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Ta jasne, ja jak grałem w skyrima zeszło mi się z pół godziny odnaleść szafę z książkami chociaż na kompie była dokładna mapa z guida. Kręciłem z góry na dół , w końcu zniosłem laptopa i znalazłem.A ona widziała raz przepowiednie , po czym została porwana, torturowana , omal nie zginęła , przeżyła romans itp i nadal miała w pamieci dokładnie gdzie go szukać , no camon;) Po prostu to trzeba wziąć z przymrużeniem oka;)

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

To Wy oglądając VII część się budzicie, że bez sensu jest znajdywanie pojedynczych istot na planecie pod tytułem "leć na Dagobah?". Co hello, to star warsy :D.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Lols Kuros czepiłeś się najmniej ważnej rzeczy :P
A wpadłeś na to że na tej mapie co ja złożyli mogła być podana dokładna lokalizacja ? :wink:
Mówcie co chcecie dla mnie najlepsze star warsy to wojny klonów (2 i 3 cześć oraz serial ) lepszy nawet od starej republiki :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

i stał w tej dokładnej lokalizacji przez tyle lat?

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Morsereg pisze:
w samych walkach plus za wywalenie wszystkich bezsensownych piruetow.....ale jak sie okazuje machac tym sprzetem sprawnie (na poziomie przeszkolonego zawodnika) umie kazdy noob. dobrze ze nooby nie odbijaly strzalow z blastera.
Kylo Ren tez byl noobem, uczniem.
Eee no tak to nie do końca bo jedynie Darth Bane który stworzył regułę dwóch potrafił zatrzymać mocą strzał z blastera. A tutaj ten oto "noob" na dzień dobry siup i nawet się nie wysilał mocą za bardzo żeby go trzymać, poza tym na początku szkolił się u Luka :). Według tej logiki każdy darth był noobem, bo od dawien dawna był zawsze mistrz i uczeń (noob :P)

Ogólnie chodzi o to, że twórcy 7 części tak się skupili na "efekcie Star Wars" że pominęli wszystko inne, czyli aspekty militarne (stacja bojowa praktycznie kompletnie bez obrony, zniszczenie republiki - no polecieli, zobaczyli i rozpieprzyli lol) i wyjaśnienie jakichkolwiek wątków historycznych (czyli skąd, dokąd i po co).

Tak naprawdę można usiąść do 7 części nie znając pozostałych 6 i za wiele się nie straci.

A jeśli chodzi o inne tematy filmowe to polecam Zjawę wciska w fotel, na prawdę świetna rola Leonardo "Zakapiora" :P
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Kylo jest potężny w Mocy, ale słabo wyszkolony. Póki ma swój hełm, póki jest niezachwiany, jest kozakiem. Jednak gdy zaczyna wątpić, o co chyba nietrudno, chłopak się składa. Wydaje mi się to dość klarownie pokazane :)

ODPOWIEDZ