[Warszawa] 16.04.2016, 600pt. 8ed. Welcome to the Old World

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] 16.04.2016, 600pt. 8ed. Welcome to the Old Wo

Post autor: Cotau »

Którego line of sight będziemy używali?
Obrazek

Lopo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49

Post autor: Lopo »

U mnie niestety siła wyższa , prosiłbym wykreślić.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Cotau pisze:Którego line of sight będziemy używali?
Prawdziwego - True :wink:

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Wzorem MakeWayowej garkuchni u Szczepana będzie załatwiony jakiś prowiant, czy każdy stopro własny zakres?

beerfield
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: beerfield »

Dzięki za super atmosferę i turniej.

http://www.mediafire.com/download/36uil ... _World.zip

Awatar użytkownika
Kriz Da Old'Bwoy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kriz Da Old'Bwoy »

Dzięki za grę i pomoc w ogarnianiu zasad- obiecuję podszkolić się do następnego razu.
I przede wszystkim dziękuję za wyróżnienie od Was za najładniejszą armię - Gobba może za wiele nie zdziałał na polu bitwy, ale za to nadrobił prezencją. A oto jak dzielnie walczył:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wysłane z mojego Classic przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Dzięki wszystkim za spoko bitewki.
600 bardzo fajne, ale na przyszłość można by ogarnąć trochę większy format. Jakieś 1000, czy coś koło tego.
Jak będzie powtórka to pewnie wpadnę znów popykać ;)

Colonel Tytus
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Colonel Tytus »

strrrrasznie fajnie było. niebawem wrzucę swoją relację i fotki. dzięki za gry. następnym razem pioruny mojego Doomwheela wygenerują więcej siły niż 2 i zemsta będzie moja:)

Jekyll
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Jekyll »

To moje pierwsze 8ed. i impreza była fajnym wprowadzeniem. Dobrze mi się grało w formacie ok. 600 pkt.. Jak następnym razem będzie trochę więcej też fajnie ale z mojego punktu widzenia raczej 750 pkt niż 1000 pkt.

Gdybym następną edycję robił pod swoje preferencje:
- wolałbym 3 bitwy zamiast 4 (można wcześniej skończyć bez przerwy obiadowej i zostanie jeszcze wolne popołudnie; chociaż jeżeli dopuszczalne jest wcześniejsze wychodzenie to chyba następnym razem po prostu skorzystam z tej opcji)
- Na dwóch planszach ciężko mi się grało ze względu na zbyt dużą ilość budynku/terenów nieprzebytych (ale może to moje skrzywienie początkującego)
- Ostatni scenariusz (pojedynek) - wydawało nam się, że o wyniku decydował głównie rzut "kto pierwszy" więc tutaj trochę mniej funu.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Cześć wszystkim,

Bardzo się cieszę, że wam się podobało. Zorganizowanie tego eventu kosztowało mnie dużo czasu i energii, więc bardzo się cieszę z tego, że fajnie spędziliście tego dnia czas. Ideą naszych spotkań będzie odkrywanie starego, dobrego Warhammera Fantasy Battle na nowo, dlatego następne wydarzenie będzie całe oparte o zasady Triumph & Treachery. Wiem, że nie każdy z was odkrył ten jeden z najlepszych dodatków jakie Games Workshop wydało do WFB. Dlatego na pewno zainteresuje i zainspiruje to wielu z was.

Wiem, że nie obyło się bez chaosu na sobotnim evencie. Dlatego, na pewno wyciągnę odpowiednie wnioski i przyszła edycja, którą planuję na za kilka miesięcy, będzie z pewnością lepsza.

Bardzo dziękuję wam, że przybyliście tak licznie i się dobrze bawiliście.

Proszę wszystkich o przesłanie mi zdjęć z turnieju na: bystrek.andrzej@gmail.com
Obiecuję przesłać zrobione prze zemnie zdjęcia w zwrotnym mailu. :)

Oczywiście zachęcam was do słuchania podcastu http://www.3d6.pl gdzie możecie mieć ze mną kontakt. ;)

Pozdrawiam

Wasz Dziekan 8)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jeśli bitwy mają być na zasadach T&T, i np. na 5 graczy - to nie ma co liczyć, że da radę rozegrać dwie gry. Te zasady znacznie wydłużają czas rozgrywki.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

gervaz pisze:Jeśli bitwy mają być na zasadach T&T, i np. na 5 graczy - to nie ma co liczyć, że da radę rozegrać dwie gry. Te zasady znacznie wydłużają czas rozgrywki.
Jasne. Masz rację. Zagramy maks dwie bitwy. :) Albo na bardzo malutkie punkty trzy. Ale trzeba się nastawiać na dwie. 8)
Ale fajnie by było zagrać T&T? :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Wiem że nawaliłem z tym turniejem, ale generalnie idea małych punktów i wszelkich udziwnień bardzo mi się podoba. T&T nie znam ale wydaje się ciekawe. Można by dodać jakiś element fabularny, np. ukryte cele gracza. Każdy gracz dostaje cel np. ten i ten musi stracić tyle i tyle jednostek, albo tę bitwę ma wygrać ta strona itd.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Durant pisze:Wiem że nawaliłem z tym turniejem, ale generalnie idea małych punktów i wszelkich udziwnień bardzo mi się podoba. T&T nie znam ale wydaje się ciekawe. Można by dodać jakiś element fabularny, np. ukryte cele gracza. Każdy gracz dostaje cel np. ten i ten musi stracić tyle i tyle jednostek, albo tę bitwę ma wygrać ta strona itd.
Bardzo ciekawe. Do przemyślenia. :)

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Jeśli mogę wtrącic swoje 3 grosze, to nie do końca. Z tego co wiem, to część uczestników nie do końca do końca ogarniała zasady swoich armii i zasad z rulebooka, a co dopiero T&T.
Dodatek jest napewno fajny, ale po pierwsze, nie wiele osób widziało go na oczy, a po drugie wydaje mi się, że zanim byś nauczył zasad te kilka(naście) osób, to minęła by na oko godzinka, a to troche strata czasu.
Moim zdaniem, niech ludzie domalują jakieś kilkaset punktów i przyniosą armie na 800-1000 punktów :)

Awatar użytkownika
Kriz Da Old'Bwoy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kriz Da Old'Bwoy »

To prawda- bylem chyba glownym najmniej zorientowanym, ale nadrabiam- jestem juz po pierwszym intro do 9th Age i zaczynam lapac ocb;) jeszcze pare rozgrywek i nadrobie. Armia sie maluje, bo jak podliczylem w "szufladzie" lezy 3k pktow, wiec ponad 1000 pomalowany sie uzbiera. Postaram sie tych zdobytych kromlechowych piratow skonczyc w miare szybko, jako obsluge maszyn;)


Sent from my iPad using Tapatalk

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Jak patrzę na niektóre zdjęcia z turnieju to wyglądają jak z jakiegoś WD: super makiety, figurki pomalowane, normalne rozpiski (nie wszystkie :P) Tylko grać! :D

Super było was odwiedzić Panowie - dzięki Dziekanowi za przygotowanie całości a przeciwnikom za potyczki (tych tam patroli) ;)

P.S. Orli szpon zawsze trafia w cel. 8)

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Co to znaczy normalne?

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Podbijam z pytaniem o znaczenie słowa "normalne". Czy to oznacza zgodne z ograniczeniami narzuconymi przez twórców gry? Czy też istnieje jakiś rodzaj rozpisek określany jako "nienormalne"?

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Bobson pisze:Co to znaczy normalne?
Hm... jak odpowiem to się rozegra standardowa bitwa na słowa klimat vs. power-rozpiski. Chcemy?

Może tak szybciutko: lubię turnieje w Warhammera, jeżdżę na nie od prawie dwóch dekad, więc jak zobaczyłem "8 ed. 600 pkt. - turniej" to w ciągu kilku sekund miałem w głowie rozpiskę: generał-inżynier w organkach plus 30 strzelców. To chyba oczywiste. (ii nudne do ciężkiego zrzygania...)

Ale potem postanowiłem się wczytać i widzę słowo "Patrol", widzę że organizator obiecuje ciekawie rozstawić tereny więc nie będzie tzw. "patelni" na stołach (i rzeczywiście nie było).
Nasze armie to patrole a nie linia frontu i okopane bunkry, będzie dużo ciężkiego terenu może by więc tak pomyśleć ponad standard?

Wziąłem więc żyrokopter, górników i kuszników. Widać różnicę? Można?

Pozdrawiam.

P.S. Kolegę, który grał dwarfami standardem też pozdrawiam. Grało się bardzo przyjemnie i no offence.

ODPOWIEDZ