Gra o Tron - serial

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Gra o Tron - serial

Post autor: GrimgorIronhide »

Nowy sezon jest równie, jak nie bardziej shitowy od poprzedniego. Coraz większe uskutecznianie chamsko plastikowej pretensjonalności

Cersei - megalomaniaczka, małostkowa głupia picza, która prawie rozpieprzyła królestwo nagle jest pokazywana jako super pokrzywdzona i z jakiegoś powodu genialna postać, do której Tommen przychodzi niczym do mentorki by nauczyła go rządzić WTF

Wskrzeszenie Jona na zasadzie "a widziałem jakąś tam magię"
- Ej Mel, weź go wskrześ, co to jest ożywić człowieka przecież to umie dowolny Kap na 9 levelu
- Nie no nie umim
- No weź go wskrześ, co szkodzi spróbować
- No k, niech ci będzie
***
- Dejm nie wyszło
[pretensjonalne ożycie w ostatnim momencie odcinka jak wszyscy wyszli]
:lol2:

Zamordowanie rodziców Boltona na podobnej zasadzie co Martellów, nagła kosa w żebra, oczywiście najzimniejszy sukinsyn Westeros tego nie przewidział, a jego ludzie i rycerze Freyów dali zero jeb***a że bękart zabił ojca i matkę z dzieckiem

Pomijam już "syna lorda Karstarka", który jakby miał być jak w książce to potrzeba by wprowadzić nową gałąź rodu, a jak trzymać się serialu to lord Rikard przed dekapitacją powiedział, że zamordował młodych lannisterów bo Królobójca zabił mu WSZYSTKICH synów.
Także kolejny dowód, że Martin miał rację i ta książka nie nadaje się na ekranizację serialową. A przynajmniej nie z D&D którym wszystko się pie*****


Na + można zaliczyć:
- sensownie prowadzony w większości wątek Żelaznych Wysp, sam myślałem, że Balona z mostu zrzucił właśnie Euron
- Robert Strong - kurde, to jak zastraszył gwardię domową Lannisterów było epickie :o

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Z tym wskrzeszaniem to akurat sama ta możliwość o ile dobrze pamiętam została w książce "odblokowana", gdyż jakiś bardziej podrzędny kapłan "ognistego" bawił się wskrzeszaniem i jeszcze wskrzeszony gościu miał tam 9 czy 10 żyć, jak co poniektóre koty. Mogę się mylić, bo książkę czytałem dawno temu i dość mgliście pamiętam ten wątek, ale motyw wskrzeszania już nie raz poruszyli w książce. Catalyn chyba też przywrócił do życia ten kapłan z tej bandy banitów - dobrze kojarzę? Domyślnie kapłanka na swoim levelu też to umiała nawet jeśli wcześniej nie próbowała. Oczywiście samą scenę i dialogi z motywem wskrzeszenia Jona mogli lepiej poprowadzić, ale z uwagi na wyeksponowany wątek w książce nie było tak źle, a chyba w serialu te wątki ze wskrzeszaniem pominęli (albo ich już nie pamiętam ;P ).

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Toros z Myr, znany jako żarłok i ochlapus dołączył do bandy Berrica Donrariona. Podczas partyzanckiej walki nabrał wiary i przywracał lorda Berrica 9 razy.
W "Uczcie dla wron" bodajże wyjaśnione jest, że banda odnalazła trupa Caitlyn i choć Toros wahał się, by próbować go ożywić (była martwa od kilku dni) to Berric przekazał jej swój dar życia, poświęcając siebie.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

I przy okazji pośrednio kazała powiesić jednego z Freyów .

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Nie no gdzie nie wejdę to Grimgor psioczy :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Niektorzy ludzie tak maja z defaulta, szklanka do polowy pelna lub pusta :) Taki approach.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

A ja się zgadzam z Grimgorem, mam nadzieję, że ten sezon będzie ostatni, bo zaczyna się robić jak z Prison Break. Było dobrze, od zeszłego sezonu jest coraz słabiej. Patrzę na to z punktu widzenia człowieka, który nie czytał książki. Mordowanie ważnych postaci już nie robi takiego wrażenia, jak na początku, teraz wszystko jest mocno przewidywalne. Oglądam dalej, bo tak jak Gokish pisał wcześniej, brnąłem w to 5 sezonów, więc dojadę do końca, ale już bez wielkiego hype. Ciekawi mnie też sytuacja Martina teraz, wydaje mi się, że on już nie dokończy pisania, obejrzy sobie serial ;p
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tez mi sie wydaje, ze juz nic nie napisze... niestety.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Afro musisz przeżyć ten i następny. 7 sezon wg tego co mówią ma mieć aż 6 odcinków ;D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Serial wywołuje u mnie emocje, co zdarza sie bardzo rzadko, dla mnie jest rewelacyjny. nie mialem pewności ze jon zostanie wskrzeszony na przykład, ucieszylem sie jak male dziecko xD

https://www.youtube.com/watch?v=u0wj38qTtFU

;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Martin pisze od kilku lat " Wichry Zimy " , tylko pytanie czy zdąży. Tytuł brzmi groźnie :) Co do sezonu 6 to faktycznie idealny nie jest ale moim zdaniem da się oglądać mimo tego że motyw wskrzeszeń do mnie nie przemawia.

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Przeczytałem dwa pierwsze tomy Sagi i uważam, że serial jest lepszy, mimo swoich oczywistych wad. Przynajmniej nie zasypiam podczas oglądania, a zdarzało mi się to podczas lektury :wink:

Co do Jona, to wskrzeszając go poniekąd poszli pod prąd. Myślałem, że zrobią tak jak z Oberynem, załatwią jedną z ciekawszych postaci i znowu mi się odechce oglądać, a tu proszę, jaka miła niespodzianka.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A ja miałem na odwrót mnie jego śmierć bardzo cieszyła i kutfa musieli wskrzesić i zrobić z niego najważniejszą postać meh :(
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

dopóki ci co wskrzeszają nie giną , serial może przebić mode na sukces.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Hej dobrzy ludzie! A powiedzcie mi gdzie oglądacie/ściągacie ww. serial? Tylko coś z napisami PL lub lektorem.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

nie wiesz co to torrent? co ty w średniowieczu żyjesz:)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Chomikozo pisze:Przeczytałem dwa pierwsze tomy Sagi i uważam, że serial jest lepszy :wink:
Nie

Obejrzalym za waszym podpuszczaniem. Żałuje again
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A ja uważam, że zarówno książka i serial są świetne.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja też. Obydwa mają swoje plusy i minusy. Z równą niecierpliwością czekam na "Winds of Winter", co na kolejne sezony serialu.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

debelial pisze:A ja uważam, że zarówno książka i serial są świetne.
+1

ja traktuje je osobno i z ta perspektywa jest mi dobrze :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ