Gallery by Ryu

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Jest dobrze! Fajny krasio. :)
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Ale czemu on jest murzynem ?? Lepsza była by taka trupia skóra przechodząca w szary a nie czarna.. Reszta bardzo fajna :P

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

krasnal wydaje się taki trochę nie dokończony... to chyba przez kolorystykę skóry.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

khm khm Ryu mam nadzieje , ze skore na twarzy dopiero pomalujesz? Poki co psuje efekt bardzo fajnej figsy...

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Ryu pisze:Tylko możecie mi powiedzieć czemu mi fotki już nie wychodzą? Niby wszystko tak samo, ale już ostrości nie łapię itd. :/
Zdjęcia nie są takie złe. Szkielety zawsze robiłeś z większej odległości, bo było ich dużo i musiały się zmieścić w jednym kadrze. Poza tym były to modele pomalowane jasną farbą, więc nie kontrastowały tak z tłem - które notabene było często biało-niebieskie (pamiętasz nawet, jak się czasami kolory kości prześwietlały). Ten model jest pomalowany w ciemniejszej tonacji, więc dobrze by było ustawić dłuższy czas naświetlania (przy tym tle) lub podciągnąć trochę poziomy w Photoshopie. Można też pokusić się o korekcję ekspozycji, ale to nie jest konieczne ;) A tak w ogóle to na innym tle, np. na szarej koszulce, kartce ;) No i oczywiście tryb manualny :)

A co do ostrości, to problem może wynikać ze zbyt małej odległości figurki od obiektywu aparatu (choć nie musi, mi się czasami zdarza, że model jest ostry, a ręka, która najbardziej wystaje i jest skierowana w stronę obiektywu - już nie jest). Proponuję robić zdjęcia przy użyciu trybu "makro", ale bez zooma optycznego, lub tylko przy użyciu zooma.

Nie wiem, jak robisz fotki, więc piszę ogólnie, no i przy okazji tak tylko pokrótce, jak sam robię ;)

Połączenie i wykorzystywanie jednocześnie obu funkcji w aparacie jest nieporozumieniem. Nie wiem w ogóle, skąd to się wzięło :) I tyle. Każda służy do czego innego. Makro zaleca się robić już od 60-90 cm (przy maksymalnej rozdzielczości - rozmiar zdjęcia), ale wiadomo, że teraz dużo aparatów ma tryb supermakro i można już robić od 1 cm (mój ma akurat minimum od 10 cm). Do tego dochodzi stateczność aparatu, czyli - mówiąc krótko - statyw lub książka, podkładka, żeby aparat miał mocne i stabilne podparcie. Poza tym dobrze jest ustawić samowyzwalacz, a nie naciskać spust migawki od razu przy robieniu zdjęcia. Aparat powinien sam sobie zdjęcie zrobić, Ty masz go tylko ustawić i do tego przygotować ;) Naciśnięcie spustu migawki jest równoznaczne z naciśnięciem (i poruszeniem) całego aparatu, więc może nie złapać ostrości. A tak sobie sam odmierzy czas i zrobi zdjęcie.

A co do figurki? Hmm, poszerzamy horyzonty? :D Metaliki OK, broda OK, skóra OK sama w sobie, ale faktycznie trochę się zlewa z resztą modelu, a z przodu nie ma za bardzo, na co patrzeć - taki model ;) Drewno na łożu i kolbie broni świetne, widać, że technika ta sama, co przy łukach :) Akurat na tych zdjęciach czerwień na czapie trochę się zlewa ze złotem, ale myślę, że na żywo jest lepiej :)

A czy przemalować? Jeśli o mnie chodzi - nie. Wyciągnąłbym tylko skórę przy użyciu Skull White i zrobił z niej coś na wzór starego dziada. Taki Dziadek Mróz z bronią :) Urozmaiciłbym jeszcze cały zarost na samych końcach - może inny odcień, żeby trochę to ożywić, np. dodałbym do tej mieszanki Bleached Bone. A dlaczego? Z przodu się zlewa to wszystko z brodą, z tyłu - z kolczugą :) Poza tym może to być przez niektórych odebrane jako NMM srebrny :D To tak żartem :) Rozjaśniłbym tylko trochę jeszcze złoty, chyba że taki ma być, nie zawsze musi być wyciągnięty ;)

Zwróć uwagę, że tylko broń i czapa przyciągają wzrok w modelu, natomiast to zarost i kolczuga stanowią większość tej figurki.

Figurka sama w sobie jest ładna, jeśli zechcesz tak pozostawić - Twoja wola, też będzie dobrze :)

I tyle ode mnie, tak na szybko :) Brakuje jeszcze podstawki :twisted:

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Sykstus pisze:Ale czemu on jest murzynem ?? Lepsza była by taka trupia skóra przechodząca w szary a nie czarna.. Reszta bardzo fajna :P
:lol2: Jest ciemno-szara przechodząca w jasny szary - na focie nie widać ;)

@Ziemko - nie... ;) ale obiecuje, że zanim pomaluje next ChD'eka zapytam kolegów czy im się podoba "na żywca" czy niet :) Najwyżej wtedy znienię kolorystykę mordy, bo powiem cichcem, że akurat z metalików i twarzy jestem najbardziej zadowolony :wink:

@Sławol -
na innym tle, np. na szarej koszulce, kartce Wink No i oczywiście tryb manualny
Spróbuję :)
tylko przy użyciu zooma
Tak robię :)
Do tego dochodzi stateczność aparatu....... A tak sobie sam odmierzy czas i zrobi zdjęcie.
I statyw i samowyzwalacz jest :)

Wniosek: biorę się za TG - jeszcze 10 i będzie cały oddział a potem... Kto wie... :twisted:

Dzięki wszystkim za komentarze :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Skoro mowisz , ze jesz fajna na zywo to pozostaje mi wierzyc... Jak na nia patrze na fotkach to mam wrazenie , ze jest na niej tylko czarny podklad...

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Ładny krasnal ale przy twoich TK to on może się schować :D

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Artemis pisze:Ładny krasnal ale przy twoich TK to on może się schować :D
Dziękuję - to mnie zmotywowało... Do malowania ChD :twisted:

Z tym, że chyba lepiej skończyć 1 armię niż zacząć 2 i nie skończyć żadnej :( No nic pozostało szybkie skończenie TK i biorę się za ChD 8)

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Ryu pisze:
Artemis pisze:Ładny krasnal ale przy twoich TK to on może się schować :D
Dziękuję - to mnie zmotywowało... Do malowania ChD :twisted:
To nawet lepiej - zobaczymy dwie zajebiste armie :D

bartekk
Mudżahedin
Posty: 293
Lokalizacja: toruńskie przedmieścia, dokładniej jakubskie przedmieścia

Post autor: bartekk »

cudne, a może pomalowałbyś we jakiegoś lub tego bone giganta(chyba) z tk?

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Ostatnio obiecałem to słowa dotrzymam... Przynajmniej w części ;)
Cały oddziła z trayem TG już jest, ale bez zmienionego sztandaru, niestety... Jak był ciekawy pomysł to wykananie mi się nie podobało i odwrotnie (zdanie żony w tym przypadku jest nieadekwatne do rzeczywistości bo ona zawsze mnie podbudowuje ;) ).

Ale ja nie o tym... Oto moje ostatnie wypociny :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Daj większe foty :!: Chodź po poprzednich pracach wiem ,że są okej ,BARDZO okej :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Bonczek
Chuck Norris
Posty: 436
Lokalizacja: W-wa/Lubartów

Post autor: Bonczek »

Super są ;) Wykonanie proste, aczkolwiek bardzo efektowne. Czyste, schludne, b. dobry dobór kolorów. Czegóż więcej chcieć? Na stół zajebiste, na ebay bardzo dobre. Z TK się chyba więcej, niż Ty to zrobiłeś, wycisnąć nie da. Jesteśmy z Ciebie dumni:D

Pozdro!
Maciek

PS... Co nie zmienia faktu że są dla mnie zbyt pogodni :P TK powinny być mroczne. :)

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

jest klimat! =D> statycznosc tych figurek mnie niestety rozwala

Awatar użytkownika
Ryu
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ryu »

Stateczność... Cóż trudno było to zkonwertować a i ochoty nie było bo tego nie lubię ;)
BTW: widzę że kolor tarcz wyszedł na fotach tragicznie - w realu nie jest to jednolity pomarańcz ;)

Dziękuję za komentarze :)
@Szczurek - jak chcesz daj maila - podeślę takie "z aparatu" - bez zmniejszania :)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Aaaaleeeee oddział... =D>

Nie chce mi się więcej gadać o tej porze... :lol:

No dobra...

Dałeś czadu :!: Dobre kolory, technika bez zarzutu. Najbardziej mi się podoba w Twoich pracach spójność kolorystyczna, wszystko ładnie ze sobą gra, nic nie odstaje "innym odcieniem", czy też stylem wykonania.

Jakaś nowość i tym razem? Hmm... Chyba metaliki, nie? Te na ostrzach oczywiście :)

Tarcze widziałbym ciemniejsze, ale niekoniecznie czerwone od razu.

Dobra robota, bardzo ładny oddział.

No i masz zdrowie do tych kości ;) Mnie kiedyś na próbę wystawiały oddziały goblinów ;)

Pozdrawiam
Sławol
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

o k... rispekt za to:)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Wiedziałem ze ten unit będzie super, ale po twoim tempie myślałem ze skończę szybciej, jednak mi też nie idzie szybko, dość powiedzieć ze mam narazie tylko 3 skończonych ;).
Czekam na gotową armię, to że są fantastyczni chyba nie trzeba pisać :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Foty juz sa okej :) Na poczatku byly takie bardzo male (jakies takie miniaturki :D) .

Co do samych figurek to =D> =D> =D> Trzymają poziom :)
Bardzo klimatyczne (zreszta jak cale twoje TK) NIc tylko zazdorść ,ze tyle masz juz zrobione :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

ODPOWIEDZ