Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Klaudel »

A co myślicie o naszej magii?
Ja zagrałem dwie bitwy na dużej magicy z Witchcraftem i trochę to wyglądało jak punkty wyrzucone w błoto. Wydaje się, że magia jest za droga za to,co wnosi. Za te 600 punktów mogłem niezłego klepacza wystawić :)

Ale może inne lore'y dają radę? Divination w kombinacji z familiarem może być ciekawą opcją...
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

W początkowych fazach testowałem Alchemie. Ale tylko dlatego że miałem ołtarz i klocek spear elfów :P
Magia za droga i za mało wnosi do gry jak na 600pkt.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Ja zrezygnowałem z magii całkowicie zupełnie mi się nie sprawdziła. Czekam na okazję do przetestowania rozpiski bez magii na jakimś warszawskim turnieju. Na piernikowym podwórku sprawdza mi się znakomicie. 4 bitwy - bretka, wampiry, demony, chaos wszystko poskromione. Ewolucja rozpiski po zmianach przyniosła zaś przesiadkę lorda z rydwanu na mantysię a hydra opuściła szeregi ustępując miejsca 2 strzelającym rydwanom.

Aktualnie to coś takiego:

lord nabh na mantysi z pelerynką blessed swordem i koroną
bsb kapłanka nabh z toporem, podbijaniem armora i Stalker's Standardem

klocek włóczni +1 mv
10 kusz muzyk
5 dr muzyk

altar z ahw
2x 10 cok (jedni z Aether Icon)
2x 5 harpii

2x rydwan z bolcem

Nabh świetnie się sprawdza dla włóczni i bohaterów, obrona magiczna daje radę korona i tak zostaje na decydujący moment. 4 scoringi, 3 odginaczki, 3 kontry/wspomagacze dla oddziałów. Trochę mało strzelania ale nie można mieć wszystkiego przecież :evil:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ciesze się ze coraz wiecej widzie w rozpach DE harpunów :)

Naprawde jest to miłe odkrycie wersji 1.3 :)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Przeciez harpuny zawsze grały :) , może nie były wystawiane na naszą mete ,ale jeszcze za czasów drugiej opcji to wersja z S7 dominowała
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

No niby tak ale nigdy nie były tak tanie i dobre jak teraz :D

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Chciałbym aby zmienili coś w Cold one'owym . Dużo osób na nim nie gra :(
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Cold oneowy jest fajny jako wózek dla bohatera, jakby stracił głupotę np to w opcji yema byłby syty ale póki co tylko lord daje radę na nim a i też potrafi zawieść w decydującym momencie;P
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Tapio, nie mogę wymyślić po co Ci w rozpie ta 10tka kusz? Dla scoringu? I tak z dupy, coś to robi?...Nie lepiej zamienić to na DRki? ;)

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Wlasnie dla scoringu biore kusze bardzo sie przydaja przy graniu o srodek gdy reszta moze spokojnie realizowac swoje zadania. Co wiecej lepiej radza sobie z likwidowaniem wrogich odginaczek niz dr, wiecej strzalek maja. Gralbym na 2 dychach ale znow tylko 2 odginaczki to za malo z 3 pewniej sie gra.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

olej te kusze Tapio, imo to strata punktów 8)

Z innych rzeczy testowaliscie cos ciekawego ostatnimi czasy ?
Ktoś w końcu odważył się grać na 3 krakenach dłuzej niż 1 bitwe ?:)

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Ja zagralem 5 bitewek na 2 i bardzo sobie chwale ;) Distracting przy WS5 robi roznice, hard target rowniez. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, ze krakeny byly w czolowce najbardziej stabilnych unitow w rozpisce. Nie mowie, ze brak regeny nie boli w porownaniu do hydry, albo sv jest wystarczajacy, ale ilosc hitow jakie otrzymuja jest zdecydowanie nizsza. Przezywalnosc jak dla mnie jest na bardzo podobnym poziomie do hydry, a S7 i multiplikacja dla mnie rekompensuje wszystkie wady. Oczywiscie wszystko zalezy jakie zadania stawiamy przed naszymi potworkami. Nie wiem na jak dlugo, ale na chwile obecna zamieniam hydry na krakeny i na stale laduja w mojej rozpisce. Do szczescia brakuje mi sv 3+ i stubborna ;)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Postanowiłem się pochwalić :)

Wczoraj byłem na turnieju we Wrocławiu.
Derk Elfami
w skrócie

Haga na kotle (Executioner's Blade, Glitering Cuirass, Divine Icon)
Czarka 4lvl alhemia (Sceptre of Power)
37 Dread Legionnaires FCG Flaming Standard
20 kusz FCG
1 Hydra
2x5 Harpie
2x20 Guardów FCG
2x Hunting Chariot

Pierwsza Bitwa na High Elfy
jeden oddział black guardów przetrzymał w combacie 4 tury wrogiego generała na chariocie i femiksa lodowego XD, dzięki czemu reszta armi czyściła stół bez problemów.
Gra była przesądzona gdy mój klocek włóczników z kotłem rozjechał w jedną turę klocek Lionów przeciwnika (miałem płonącą szmatę i lethala z kotła :P a na nim wcześniej siadło 2 razy obniżenie save na stałe i dostał flameable:P) ostatecznie 19:1 dla mnie

Druga Bitwa na Lizaczki
Tu bez szału. Objectiw to dwa punkty na stole jeden przeciwnik postawił przy samej prawej krawędzi stołu ja kolejny 24 cale od niego dzięki czemu oba były na prawej cześci pola gry. Wystawiam się pierwszy cała armia w prawym rogu. Przeciwnik cała armia w lewym rogu najdalej jak się dało :P.
zostawiłem jeden oddział guardów i kuszników na objectiwach a resztą postanowiłem pofatygować się do niego skoro on bał się walki i postanowił grać na unikanie combatu :P
jednak jego magia okazała się za silna w jedną fazę straciłem chariot a drugi został na jednym woundzie i postanowiłem grać na małego wina i nie ryzykować .
Coś tam się tylko magią pomacaliśmy ostatecznie na małe punkty ugrałem chyba 150 :P z objectiwem 13:7 dla mnie

Trzecia bitwa bratobójcza walka z Kangurem (kolega z klubu) też DE
Tu ostra walka na środku stołu. generalnie to duży pech dla mnie bo 3albo4 razy łamałem go w combacie, za każdym razie uciakał i ani razu nie zagoniłem :P potem się zbierał i dalej trzymał full punktów :/ walka wyrównana skończyło się 11:9 dla mnie.


Ostatecznie 43pkt z trzech bitew + 14 za modelarkę = 57 całość
Kangur miał 42pkt (wbił 1- 20:0 na High elfy)
2- chyba 12-8 na Woch Jarkk'a
3- 9:11 ze mną
ale miał +15 za modelarkę = 57całość i ostatecznie przegonił mnie na małe punkty :P

Wyniki turnieju
1 miejsce Jarekk 48 z bitew ale nie pamiętam ile całość z modelarką ale chyba 63pkt
2 miejsce Kangur DE 57pkt
3 miejsce Ja DE 57pkt

Jednym słowem Darki zdominowały turniej i pokazały klasę :)
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 279

Post autor: cluzoe »

Panowie jak wam się sprawuje Baba na kotle w oddziale?
Ja ostanio grałem na niej w wersji Yema w oddziale Sisterek i dość słabo jej szło.
(Może dlatego, że Yema).

Lepiej w oddziale czy poza nim?
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Jak na kotle to w oddziale. Obie są fajną opcją , zależy jeszcze od reszty w rozpisce.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Przyznać się, komu kibicować w Krakowie? :) Jakiś wariat będzie grał na smoku, czy jednak mimo wszytko jest luka w szeregach naszych dzielnych generałów i Zeppek musi wrócić żeby MAKE DRAGON GREAT AGAIN ? :mrgreen:
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

kibicuj wszystkim nam po trochu ;)

Ja osobiscie trzymam kciuki za Adama "Dzićka" Tatka z 8 bili który będzie grał praktycznie moją rozpą z DMP.

Mi hulała jak szalona ale nie jestem pewien czy obecnie składanie lorda z dragonhelmem + sprout of rebirth to dobry pomysł ;P

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Liczę, że po weekendzie pochwalicie się rozpami, może jakiś obcokrajowiec nas zaskoczy? Widzieliście już rozpy uczestników?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

A ty czemu nie grasz?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Szczerze wkurzyłem się, że zagrałem jakiś tam turniej, znowu coś tam sobie wygrałem i znowu wszytkie kminy do kosza, bo znowu coś kombinują i zmieniają, nie siedzę w tym już tak niesamowicie jak kiedyś i wystarczy chwila nie uwagi, 3 tygodnie i już rozpę masz nielegalną #-o No i przyszła pyszna zima, a ciężko pogodzić wszytkie pasje na raz :) Ale nie bój nic Kangur na DMP mnie nie zabraknie, tradycja taka :D Znowu przyjdzie mi bronić honoru mroczniaków :)
I believe in Honour.!

ODPOWIEDZ