Absurd Żałoby Narodowej

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Paffeu pisze:
Skavenblight pisze:Nikt nikomu płakać nie każe.
A odwoływanie studniówek?


...
To jest równoznaczne z płaczem?
Poza tym odwoływanie czy przekładanie?

Naprawdę koncert/impreza czy studniówka to nie jest dla mnie żaden argument...

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

a dla mnie śmierć osób których nigdy na oczy nie widziałem to żaden powód do rezygnacji z zabawy.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No tak.
Przecież zabawa to priorytet.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie powinno się z byle powodu dezorganizować życia gospodarczego.
Zapewne nie udało Ci sie stracić kilkunastu tysięcy złotych z powodu żałoby narodowej, to możesz sobie pisać, jaka to reszta nieczuła.

Śmierć 20 pilotów to tragedia, jak kazda śmierć zresztą. Ale niech się przestaną prezydenci popisywać i ogłaszać żałobę narodową przy każdej okazji.
Ogłasza się ją z powodów ważnych i wyjątkowych dla całego narodu. Zamach w Madrcie czy w Londynie? Wypadek autobusowy czy w kopalni? Śmiech na sali. Co w tym wyjątkowego?
Rozumiem załobę narodową ogłoszoną w momencie śmierci papieża - jedyna naprawdę uzasadniona. Ale reszta? Zachowajcie umiar.

Spuszczenie flag do połowy masztu jak najbardziej. Ropieprzanie wszystkich imprez przez trzy dni to zdecydowana przesada. Efekt jest taki, że mimo obłudnej żałoby w mediach, spora część ludzi jest zwyczajnie wkurwiona, zamiast zmartwiona.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Efekt jest taki, że mimo obłudnej żałoby w mediach, spora część ludzi jest zwyczajnie wkurwiona, zamiast zmartwiona.
Trudno się z tym nie zgodzic ...Jak widzę kolejny raz w TV jak o tym mówią to normalnie .... ](*,)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Koszu
Chuck Norris
Posty: 592
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

poza tym jest to swego rodzaju wartościowanie śmierci.
tego samego dnia zgineło/umarło wiele innych osób.
w czym Ci piloci byli od nich lepsi i ważniejsi?
to była tragedia dla rodzin i armii, tak jak śmierć każdego człowieka jest tragedią dla rodziny i znajomych.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Skavenblight pisze:...Wątpię, by ktokolwiek, nawet Kaczyński, używał jej do rozgrywek politycznych...
Dopiero dzisiaj to przeczytałem i nasunęło mi się takie pytanie:
Ty tak na serio czy to onetowa prowokacja?
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

W sumie w niedalekiej przyszłosci przewiduje całolroczna żałobę...
bedziemy wprowadzqac 3dniowe przerwy w jednej wielkiej żałobie narodowej
31 grudzniej 1,2 styczen
bedziemy swiwetowac ze rok załoby sie skonczył

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie zgodzę sie z Jankielem...
zwróć uwagę na to ,że jest całkiem spora liczba osób dla których JP II nie znaczył zbyt wiele...bo w końcu czy wzruszylibyśmy się gdyby zmarł np patriarcha wszechrusi? podejrzewam że większość z nas nawet by tego nie zauważyła..
argument o utracie kilkunastu tysięcy złotych z powodu żałoby narodowej- to tak jakbyś miał pretensję np do własnej żony że musiałeś ja zawieźć do szpitala bo własnie rodzi i przez to wydałeś 100 zeta na paliwo...
dla mnie słaby, bardzo słaby

Paffeu- fakt zabawa najważniejsza.....a najlepsza jest na tonącym statku...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

zgodzę się natomiast z Jankielem co do obłudy w mediach...i faktu że dzieli się imprezy na równe i równiejsze- czyli skoki są ale komedii w telewizji nie ma :D
niestety, tak jak wszyscy z piszących nie mam wpływu na to zrobi nasz Prezydent :cry:

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Jankiel z Paffeukiem wyczerpali temat , zresztą nigdy nie podejrzewałem Cie o taki rozsądek !
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

jestem rozczarowany - gdzie kolejna wymiana ciosow w wadze ciezkiej Kola vs. Slawek? :badgrin:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Skavenblight pisze:No tak.
Przecież zabawa to priorytet.
Sorry, sprawdzałaś ile osób ginie na drogach co weekend? A ile w weekendy świąteczne? na zaduszki? i t.d.
Pojawiają się te same pytania co w sprawie pilgrzymów we Francji - czy musi ich być jakaś konkretna liczba? Gdzie jest jej dolna granica? czy muszą zginąć w jednym miejscu i czasie czy wystarczy że tego samego dnia? I tak dalej do absurdu

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

Pawełek pisze:aha, jeszcze dodam że moje życie jest jak wielka żałoba, ale nie koniecznie narodowa
Chryste, ale te moja słowa z dnia na dzień dramatycznie się sprawdzają...

[*] [*] [*]
:roll:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

argument o utracie kilkunastu tysięcy złotych z powodu żałoby narodowej- to tak jakbyś miał pretensję np do własnej żony że musiałeś ja zawieźć do szpitala bo własnie rodzi i przez to wydałeś 100 zeta na paliwo...
Moja żona jest mi zdecydowanie bliższa, niż 20 kolesi, którzy się rozwalili samolotem. Za swoją rodzinę ponoszę odpowiedzialność i mam ją z własnej woli. Głupi argument.
zwróć uwagę na to ,że jest całkiem spora liczba osób dla których JP II nie znaczył zbyt wiele...bo w końcu czy wzruszylibyśmy się gdyby zmarł np patriarcha wszechrusi
No i co z tego? Nie każdy musi płakać po papieżu. Wystarczy, że jest ogromna liczba osób, którym ten czlowiek był szczególnie bliski. To tylko i wyłącznie kwestia skali. Z okazji śmierci patriarchy wszechrusi niech robią żałobę Rosjanie.


Co do tego, jak ważna jest żałoba narodowa dla tych, którzy ją ustanowili:

http://wiadomosci.onet.pl/1680884,11,ge ... ,item.html

Jak na dłoni widać, ze wszyscy to mają w dupie. Wazniejsze jest to, kto sie obraził, kto do kogo dzwonił, kto nie dzwonił i dlaczego. Gdyby ktoś się tym naprawdę przejął, nie w głowie by mu były takie kłótnie. Czy jak wam umrze ktoś z rodziny, to też żałobę zaczynacie od wykłócania się, kto ile płaci na trumnę i dlaczego poinformowano was o smierci dopiero na nastepny dzień?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Nie przesadzajmy już. Kwestia tego, że nadal są ludzie co uważają, że są równi i równiejsi (moj ojciec jako byly podpułkownik uważa, że żaloba jest jak najbardziej na miejscu, bo zgineli dowódcy i żołnierze, którzy odpowiadają za obronę narodową- ja tylko wspomniałm, ze nadal to byli tylko ludzie tacy jak my, nic wiecej).

Ktoś mógłby powiedzieć jeszcze, że śmierć to kolejna statystyka, bo media sprowadzają świat do globalnej wioski- trąbi się o wszystkim co ma przykuć uwagę. Nie napisałem nic nowego, ale miałem z kumplami podobną dyskusję co tutaj i podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisał Trojek (i inne osoby co dopowiedziały jeszcze na ten temat w podobnych klimatach)

Nie róbmy z tragedii medialny show, większy szacunek zmarłym wykazalibyśmy przemileczeniem tego

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Jankiel pisze:Czy jak wam umrze ktoś z rodziny, to też żałobę zaczynacie od wykłócania się, kto ile płaci na trumnę i dlaczego poinformowano was o smierci dopiero na nastepny dzień?
obawiam sie, ze to coraz czestszy przypadek :?
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Szaman pisze:
Jankiel pisze:Czy jak wam umrze ktoś z rodziny, to też żałobę zaczynacie od wykłócania się, kto ile płaci na trumnę i dlaczego poinformowano was o smierci dopiero na nastepny dzień?
obawiam sie, ze to coraz czestszy przypadek :?
Obawiam, się, że masz rację...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Albo wykłócanie się nad osobą umierającą kto ile dostanie.

A to Polska właśnie.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Fanatyk pisze:Albo wykłócanie się nad osobą umierającą kto ile dostanie.

A to Polska właśnie.
co Ty, masz jakis kompleks Polski? :roll:
to nie jest charakterystyczne dla naszego kraju, ale dla calego swiata.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

ODPOWIEDZ