wypaczenie idei, czyli ustawianie turniejow

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ależ umawianie się na wynik, czy też chodzenie na piwo i wpisywanie 10:10 było już omawiane wcześniej.
Owszem, na pewnych turniejach bywało forowanie "swoich" poprzez rozstawienie terenów na odpowiednich stołach, czy też malarskie oceny pod-kogoś, ale to margines i z tego co ja widzę, to się z tą dziecinadą skończyło. Natomiast częste są kalkulacje - "ile potrzeba mi do wygranej" - i co za tym idzie granie tak by uzyskać minimalistyczny wynik w ostatniej bitwie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ma podejscie nihilistyczne (typu "ja nigdy sie nie spotkalem, wiec na pewno problem nie istnieje)
Czy ja napisałem, że problemu nie ma?
Wkurzają mnie tylko stwierdzenia "problem jest ewidentny, ale nic więcej nie powiem". Co Ci się wydaje, że dla wszystkich poza Tobą ustawianie turniejów jest w porządku? I że zostaniesz pobity w ciemnym zaułku, jak napiszesz kto i gdzie niesprawiedliwie faworyzuje niektórych graczy? Boże, jesteśmy dorosłymi ludźmi, nie róbmy z siebie idiotów.
Podawanie wszystkiego na talerzu świadczy jedynie o prostocie odbiorcy.
Forgive me, Master.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

Jankiel pisze: Wkurzają mnie tylko stwierdzenia "problem jest ewidentny, ale nic więcej nie powiem". Co Ci się wydaje, że dla wszystkich poza Tobą ustawianie turniejów jest w porządku? I że zostaniesz pobity w ciemnym zaułku, jak napiszesz kto i gdzie niesprawiedliwie faworyzuje niektórych graczy? Boże, jesteśmy dorosłymi ludźmi, nie róbmy z siebie idiotów.

Ok, to może ja, bo liga w tym roku mnie i tak jebie mnie i w przyszłym ...
Sprawa dotyczy właśnie Ciebie Jankielu

Sprawa miała miejsce na poprzednim Master of Choko w Lublinie.
Jednym z sędziów była wszystkim znana Agnieszka, nie od dziś wiadomo, że byliście w dość zarzyłych stosunkach (byliście parą).
I otóż ta pani, oceniała malowanie, jak można się było spodziewać otrzymałeś max'a z malowania, i nagroda za hobbystyke była tylko formalnością w pastaci prościutkiego testu wiedzy...


Swoją drogą, że akurat miałeś najlepiej pomalowaną armie na turnieju...(no może Darek mógł mieć lepiej/podobnie ale on oddaje armie do malownia)

Oczywiście org. może sobie brać kogo chce na sędziego, i nikogo nie oskarżam, chciałeś by ktoś podał przykład to podaje...

Nie jest to wyłącznie moja opinia, bo jak rozmawialiśmy w samochodzie wracając do domu wszyscy zwrócili na to uwage...
(oczywiście nie wiem czy Aga oceniała ci malowanie, ale całej ekipie z Rzeszowa oceniała własnie ona- wnioskuje że przez analogie tobie też)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

qlpin pisze: (oczywiście nie wiem czy Aga oceniała ci malowanie, ale całej ekipie z Rzeszowa oceniała własnie ona- wnioskuje że przez analogie tobie też)
smierdząca sprawa ta analogia ;) kiedy ja oceniałem malowanie na turniejach do "moich" armii zawsze podchodził inny sędzia. Podejrzewam, że w tym i innych takich wypadkach jest podobnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

qlpin pisze:
jak można się było spodziewać otrzymałeś max'a z malowania, i nagroda za hobbystyke była tylko formalnością w pastaci prościutkiego testu wiedzy...


Swoją drogą, że akurat miałeś najlepiej pomalowaną armie na turnieju...(no może Darek mógł mieć lepiej/podobnie ale on oddaje armie do malownia)
dobrze...armie oceniała osoba z którą jest w parze ale proszę przeczytaj zaznaczone cytaty w Twojej wypowiedzi...przeczytaj najpierw ten na dole potem ten na górze...i będziesz miał wyjaśnienie maksymalnej oceny.To jest akurat głupota oskarżanie o układy osobę która uczcwie zdobyła swój tytuł.Sam nawet to napisałeś ,tak wiec niema w tym chyba nic dziwnego w tym że Jankiel mając najlepiej pomalowaną armię na turnieju jak to określiłeś zdobył max z oceny hobbystycznej

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

ale niesmak pozostał...

Oczywiście nic nie mam do Jankiela jest spoko ziomem, tak po prostu mi się przypomniała akcja to przytoczyłem...

Może nie była to akcja jawnie wypaczająca, ale za taką może uchodzić...

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Imo sprawą bardziej wartą poruszenia jest tegoroczne WI.
Połączenie faktu ze Darek z Robertem mieli 14/15 z testu i tego ze Holan nie dał mi jako sędziemu zrobić testu wiedzy na Inkwizycję może budzić pewne podejrzenia ;). Ale spoko, tak tylko luźno sobie przypuszczam :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jednym z sędziów była wszystkim znana Agnieszka, nie od dziś wiadomo, że byliście w dość zarzyłych stosunkach (byliście parą).
Jest moją żoną.

W Lublinie nie pamiętam dokładnie, kto mi oceniał malowanie. Prawdopodobnie przyszedł ocenić ktoś inny. Ale głowy za to nie dam.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

bigees pisze:ok, skoro wiekszosc ma podejscie nihilistyczne (typu "ja nigdy sie nie spotkalem, wiec na pewno problem nie istnieje) albo oportunistycze ("cos tam sie dzieje, ale i tak nic na to nie poradzisz"), to chyba czas zamknac temat...
Pokaż mi choć jednego posta w temacie, który zawiera słowa:
- "ja nigdy się nie spotkałem, więc na pewno problem nie istnieje"
- "coś tam się dzieje, ale i tak nic na to nie poradzisz" *

* - z wyjątkiem kwestii umawiania się przez dwóch graczy na wynik w ostatniej bitwie, co już było - wbrew temu, co sądzisz - poruszane na tym forum

Dobra, skoro już się rozminąłeś z prawdą i wkładasz forumowiczom w gęby słowa, jakie tutaj nie padły, to Ci pomogę:
Owa "większość" ma podejście realistyczne. Wyplenić zjawisko można poprzez ukaranie (najlepiej przykładne) lub chociaż napiętnowanie konkretnych winowajców za konkretne sytuacje, a nie publiczny i nicniewnoszący płacz "na turniejach oszukują".
Tylko że Ty nie chcesz podac tych konkretnych winowajców i konkretnych sytuacji - w związku z czym nic się nie zmienia, nikt nie próbuje nic zmienić (bo nie ma od czego zacząć), a Tobie mogę polecić co najwyżej zorganizowanie czegoś w stylu czarnego marszu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Sprawa miała miejsce na poprzednim Master of Choko w Lublinie.
Jednym z sędziów była wszystkim znana Agnieszka, nie od dziś wiadomo, że byliście w dość zarzyłych stosunkach (byliście parą).
I otóż ta pani, oceniała malowanie, jak można się było spodziewać otrzymałeś max'a z malowania, i nagroda za hobbystyke była tylko formalnością w pastaci prościutkiego testu wiedzy...
Ja bym Jankielowi tez dal maxymalny wynik za malowanie, jak kazda normalna osoba oceniajaca poziom pomalowania armii (czyli 80% sedziow oceniajacych malowanie. Pozostale 20% szuka zwyciezcow Golden Demonów)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Po krótkim śledztwie okazało się, że oceniał mi jakiś malarz z chest of colors. I na przyszłość, przynajmniej wobec mnie, możecie darować sobie grzecznościowe formułki "spoko ziom" etc.. Jak sa jakieś inne zastrzeżenia, można napisac wprost, chętnie wyjaśnię.

Ale takie ogólne "na turniejach oszukują" to mnie zwyczajnie wk...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Oskar
Wodzirej
Posty: 681
Lokalizacja: Kraków / Żabiniec Imperium Zła

Post autor: Oskar »

Połączenie faktu ze Darek z Robertem mieli 14/15 z testu i tego ze Holan nie dał mi jako sędziemu zrobić testu wiedzy na Inkwizycję może budzić pewne podejrzenia
Darek ma zawsze wysokie wyniki z testów wiedzy , nie jeden raz został by najlepszym hobbystą , gdyby nie jeden oczywisty fakt :P

Qulpinie
Jankiel nie pierwszy i nie ostatni raz został najlepszym hobbystą , jak sam zresztą napisałeś słusznie :)

Jeszcze jakieś afery około hobbystyczne czy ktoś poleci z grubej rury ? :lol2:
Beka na maxa

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

qlpin pisze:

Ok, to może ja, bo liga w tym roku mnie i tak jebie mnie i w przyszłym ...
Sprawa dotyczy właśnie Ciebie Jankielu

Sprawa miała miejsce na poprzednim Master of Choko w Lublinie.
Jednym z sędziów była wszystkim znana Agnieszka, nie od dziś wiadomo, że byliście w dość zarzyłych stosunkach (byliście parą).
I otóż ta pani, oceniała malowanie, jak można się było spodziewać otrzymałeś max'a z malowania, i nagroda za hobbystyke była tylko formalnością w pastaci prościutkiego testu wiedzy...


Swoją drogą, że akurat miałeś najlepiej pomalowaną armie na turnieju...(no może Darek mógł mieć lepiej/podobnie ale on oddaje armie do malownia)

Oczywiście org. może sobie brać kogo chce na sędziego, i nikogo nie oskarżam, chciałeś by ktoś podał przykład to podaje...

Nie jest to wyłącznie moja opinia, bo jak rozmawialiśmy w samochodzie wracając do domu wszyscy zwrócili na to uwage...
(oczywiście nie wiem czy Aga oceniała ci malowanie, ale całej ekipie z Rzeszowa oceniała własnie ona- wnioskuje że przez analogie tobie też)
Drogi chłopcze, przypomnij mi na najbliższym turnieju, kiedy będę sędzią od malowania, żebym pocięła Ci punkty za armię. Przynajmniej tyle mogę zrobić, ponieważ nie warto pozywać Cię do sądu za pomówienia. A swoją drogą zastanawiam się, czy jesteś biednym, ambitnym żuczkiem, który kiepsko maluje i moja ocena w Lublinie była odwrotnie proporcjonalna do Twoich wyobrażeń o własnym talencie, czy może jesteś kolejnym (nie pierwszym i nie ostatnim) facetem wśród battlowców, który zachowuje się jak dupek tylko dlatego, że ja - kobieta - dorwałam się do żołnierzyków; i chcesz ten haniebny występek ukrócić?
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Jeżeli poziom dyskusji ma schodzić do rynsztoka, to lepiej Green zamykaj temat.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Siweusz pisze:Jeżeli poziom dyskusji ma schodzić do rynsztoka, to lepiej Green zamykaj temat.
Jak to schodzić?
To zaczął się gzie?
Na Parnasie?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Agnieszko, nerwy nie potrzebne!
qlpin napisał jedynie, że BARDZO nie fair byłoby, gdybyś oceniała Jankielowi armię, z czym się zgadzam i wywołałoby to pewien niesmak, nawet jakbyś zrobiła to 100% uczciwie.
Jankiel napisał, że oceniał mu ktoś z ChoC i na tym koniec sprawy

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Tu masz rację Jacku, co nie zmienia faktu, że do tej pory nikt nikogo nie potraktował z góry, zaraz zacznie się lepsza jazda a kłótnia nic nie da.
Edit: trikk dobrze napisał

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Yudokuno pisze:
qlpin pisze:

Ok, to może ja, bo liga w tym roku mnie i tak jebie mnie i w przyszłym ...
Sprawa dotyczy właśnie Ciebie Jankielu

Sprawa miała miejsce na poprzednim Master of Choko w Lublinie.
Jednym z sędziów była wszystkim znana Agnieszka, nie od dziś wiadomo, że byliście w dość zarzyłych stosunkach (byliście parą).
I otóż ta pani, oceniała malowanie, jak można się było spodziewać otrzymałeś max'a z malowania, i nagroda za hobbystyke była tylko formalnością w pastaci prościutkiego testu wiedzy...


Swoją drogą, że akurat miałeś najlepiej pomalowaną armie na turnieju...(no może Darek mógł mieć lepiej/podobnie ale on oddaje armie do malownia)

Oczywiście org. może sobie brać kogo chce na sędziego, i nikogo nie oskarżam, chciałeś by ktoś podał przykład to podaje...

Nie jest to wyłącznie moja opinia, bo jak rozmawialiśmy w samochodzie wracając do domu wszyscy zwrócili na to uwage...
(oczywiście nie wiem czy Aga oceniała ci malowanie, ale całej ekipie z Rzeszowa oceniała własnie ona- wnioskuje że przez analogie tobie też)
Drogi chłopcze, przypomnij mi na najbliższym turnieju, kiedy będę sędzią od malowania, żebym pocięła Ci punkty za armię. Przynajmniej tyle mogę zrobić, ponieważ nie warto pozywać Cię do sądu za pomówienia. A swoją drogą zastanawiam się, czy jesteś biednym, ambitnym żuczkiem, który kiepsko maluje i moja ocena w Lublinie była odwrotnie proporcjonalna do Twoich wyobrażeń o własnym talencie, czy może jesteś kolejnym (nie pierwszym i nie ostatnim) facetem wśród battlowców, który zachowuje się jak dupek tylko dlatego, że ja - kobieta - dorwałam się do żołnierzyków; i chcesz ten haniebny występek ukrócić?
Ejj, nie tak ostro - po co takie słowa. I to jeszcze u osoby, która po Balticonie 2006 głośno krzyczała na oceniających tam Thuriona i Deada.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

wracając do tematu, to osobiscie wątpie w ustawianie turniejów pod konkretne osoby aby te zawedrowały wyżej w lidze, ale ustawianie sie miedzy przeciwnikami, szczegolnie gdy jest to turniej u duza iloscia "najezdnych" graczy takie sytuacje opisane przez bigees-a
("ty masz juz 2x20 i max z malowania, ja slepwiła test i niemam wysiwyg-a, jak mnie zmasakrujesz to bedziesz na podium") gdy graja ludzie z jednego klubu/miasta ze sobą jest jak najbardziej realna i pewnie nie az tak odosobniona

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

trikk pisze:Agnieszko, nerwy nie potrzebne!
Pod tym się podpisuję - jedyny sensowny fragment Twojego posta :P
trikk pisze:qlpin napisał jedynie, że BARDZO nie fair byłoby, gdybyś oceniała Jankielowi armię, z czym się zgadzam i wywołałoby to pewien niesmak, nawet jakbyś zrobiła to 100% uczciwie.
BS:
Sprawa miała miejsce na poprzednim Master of Choko w Lublinie.
Jednym z sędziów była wszystkim znana Agnieszka, nie od dziś wiadomo, że byliście w dość zarzyłych stosunkach (byliście parą).
I otóż ta pani, oceniała malowanie, jak można się było spodziewać otrzymałeś max'a z malowania, i nagroda za hobbystyke była tylko formalnością w pastaci prościutkiego testu wiedzy...


Swoją drogą, że akurat miałeś najlepiej pomalowaną armie na turnieju...(no może Darek mógł mieć lepiej/podobnie ale on oddaje armie do malownia)

Oczywiście org. może sobie brać kogo chce na sędziego, i nikogo nie oskarżam, chciałeś by ktoś podał przykład to podaje...

Nie jest to wyłącznie moja opinia, bo jak rozmawialiśmy w samochodzie wracając do domu wszyscy zwrócili na to uwage...
(oczywiście nie wiem czy Aga oceniała ci malowanie, ale całej ekipie z Rzeszowa oceniała własnie ona- wnioskuje że przez analogie tobie też)
Czyli nie "byłoby" (tryb przypuszczający), a "było" - tryb oznajmujący, w tym przypadku insynuująco-oskarżający.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ