wypaczenie idei, czyli ustawianie turniejow

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

dlatego jeśli w lipcu Wejherowo dostanie mastera, to zamierzamy oddzielić hobbystę od klasyfikacji generalnej - nagrody będą i tu i tu, dlatego każdy będzie miał pole do popisu
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

"i miec 2-3 plamki kolorowe na podstawce zeby byc uznana za posiadajaca 3 kolory"
- owszem tak też bywało ale przyznasz, że generalnie każdy kto miał cokolwiek-jak-kolwiek dostawal te 100 pkt i tyle, nie było problemów.

"Aha - przed 2000 rokiem chyba... Albo gdzie diabeł... "
- tak z ciekawości zapytam - jaki był cel/jaki jest ukryty sens tej wypowiedzi ?

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Na zachodzie często jest tak (np. na turniejach GW), że punkty dostaje się za bitwy, natomiast ocena hobbystyczna armii to oddzielny konkurs z oddzielnymi nagrodami.

Osobiście uważam, że ocena malowanie powinna jedynie sprowadzać się do przyznawania punktów w aspektach nie budzących wątpliwości, takich jak ilość pomalowanych modeli, ilość zrobionych podstawek, tray'e. A rzeczy subiektywne czyli tzw. "WOW" do oddzielnego konkursu.

Myślę, że w Polsce kultura malowania i dopieszczania armii rozwija się prężnie i ludzie coraz chętniej chcą grać ładną armią na masterze, a nie byle było dopuszczone i cisnąć punkty z bitew. Kiedy zaczynałem grać w młotka, większość miała właśnie takie podejście - byle było, byle 3 kolory i jazda. Natomiast teraz posiadanie cudnej armii (zrobionej osobiście) zaczyna budzić taki sam respekt jak ostre pociskanie bitew.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Sir Roni de Gato pisze: "Aha - przed 2000 rokiem chyba... Albo gdzie diabeł... "
- tak z ciekawości zapytam - jaki był cel/jaki jest ukryty sens tej wypowiedzi ?
Celem było poinformowanie, iż brak oceny malowania na większych turniejach można było zaobserwować w pierwszej połowie pierwszego sezonu ligi. Potem ten czynnik stał się standardem. Jako, że pierwszy sezon ligi obejmuje lata 2000/2001 wprowadziłem jako datę graniczną rok 2000. Przy czym należy zauważyć, że rok ów był osiem lat temu tak więc "kiedyś" było dość dawno przed I Erą Ligową a za czasów Ostatniej Ery Ligi Faberowej. Tak czy siak rzeczone kiedyś było dość dawno.
Sir Roni de Gato pisze: Podawanie wszystkiego na talerzu świadczy jedynie o prostocie odbiorcy.
Można by się zgodzić. Natomiast jako, że w jakiś tam sposób zauważam różnicę między prostotą i prostactwem - nie uważam tego pierwszego terminu za określenie pejoratywne, ergo w powyższym zdaniu nie ma nic złego, ergo zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

kurza melodia, ludzie, na polskim forum piszemy po polsku :P a nie mi tu jakies laciny, bo niedlugo dojdzie do tego, ze ludzie po prawie beda pierdzielic swoje farmazony, informatycy swoje, a sinolodzy swoje i skonczy sie na wiezy babel ...

p.s.
z drugiej strony to ciekawie by wygladaly te wtracenia po chinsku :twisted:
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Jerzyn pisze:kurza melodia, ludzie, na polskim forum piszemy po polsku :P a nie mi tu jakies laciny, bo niedlugo dojdzie do tego, ze ludzie po prawie beda pierdzielic swoje farmazony, informatycy swoje, a sinolodzy swoje i skonczy sie na wiezy babel ...

p.s.
z drugiej strony to ciekawie by wygladaly te wtracenia po chinsku :twisted:
Chodzi Ci o "ergo"?
Czyżbyś, na Slaanesha, nie znał hasła "Coito ergo sum"?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Jedy Knight pisze:Czyżbyś, na Slaanesha, nie znał hasła "Coito ergo sum"?
Na Tzeentcha (Pana Przemian i Zmian Róznych, w tym w słowach), panie, "g" Wam zaziarło...
;)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

KrzysiekW pisze:
Jedy Knight pisze:"Coito ergo sum"?
panie, "g" Wam zaziarło...
;)
Chyba, że nie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

to nie chodzi o to co ja znam, a czego nie :P kazdy moze sobie pisac jak chce, ale czasem wychodzi z tego niezly belkot. :twisted:
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Scimitar pisze:dlatego jeśli w lipcu Wejherowo dostanie mastera, to zamierzamy oddzielić hobbystę od klasyfikacji generalnej - nagrody będą i tu i tu, dlatego każdy będzie miał pole do popisu
ooo... to ma sens. Ale istotnie - testy wiedzy zżerają hobbystykę jak diabli. Ktoś z prześliczną armią nie ma szans, bo pytania bywają strasznie przegięte ( choć dla mnie chyba każde pytanie jest przegięte :D)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

To utworzyć trzecią kategorię. Dla Fluffiarzy i miłośników świata warhammera.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

to idź se na konwent panie...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2085

Post autor: Kruti »

Jerzyn pisze:to nie chodzi o to co ja znam, a czego nie :P kazdy moze sobie pisac jak chce, ale czasem wychodzi z tego niezly belkot. :twisted:
bełkot - czy, li też, zamazanie obrazu - to się robi z rozdymanych do niewyobrażalnych rozmiarów sygnatur ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Morrok pisze:to idź se na konwent panie...
tez ma sens...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Sir Roni de Gato pisze: Podawanie wszystkiego na talerzu świadczy jedynie o prostocie odbiorcy.
Można by się zgodzić. Natomiast jako, że w jakiś tam sposób zauważam różnicę między prostotą i prostactwem - nie uważam tego pierwszego terminu za określenie pejoratywne, ergo w powyższym zdaniu nie ma nic złego, ergo zgadzam się z tym stwierdzeniem.
A jeszcze nawiązując do tematu prostoty wypowiedzi. Jak najbardziej wskazane jest pisanie w sposób skomplikowany o sprawach skomplikowanych, gdzie dopiero przprowadzenie zawiłego wywodu jest w stanie oddać istotę omawianej kwestii.
Natomiast pisanie "był to turniej, odbywający się w mieście, którego status prawny określa specjalna ustawa, odbywający się w czasie, w którym urzędował minister Szyszko, na którym można było wystawić Lord of Change, a suma punktów z malowania stanowiła 22,5 % całościowej punktacji z turnieju" jest zwyczajnie niepoważne. I nikomu normalnemu nie będzie się chciało dochodzić do tego, co autor mógł miec na myśli.

A swoją drogą, będę musiał napisać kiedys rozpiskę w podobnym stylu.
Np: 2x oddział, będący w stanie w mojej drugiej turze zaszarżować przeciwnika wystawionego na 1", nie ruszającego się od początku bitwy, a zasada specjalna określająca oddział jest dwuczłonowa.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2008, o 18:23 przez Jankiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Supeł pisze:
tez ma sens...
Ale temat już dawno swój sens stracił. Przenoszę do PiM.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

ODPOWIEDZ