Matura!

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamael
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36
Lokalizacja: Festung Posen/Strefa Zero

Post autor: Kamael »

U nas są już pierwsze wyniki. Moja klasa jako pierwsza ( mat-fiz , a właściwie mat-głąb :P ). Na razie wszyscy dają radę. Wyniki to 6 :lol2: , 11, 12 i 14 pkt. Ja kończę powoli moją prezentacje, jeszcze mam trochę ponad cztery godziny ^^.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

Co za czasy parszywe nastały, że trupy zamiast na cmentarzu leżeć żywych nachodzą...

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Nie wiem jak to teraz wygląda, ale jak zdawałem 3 lata temu, to w mojej szkole wśród zdających geografię 10% się nią interesowało, a 90% nie interesowało się niczym, więc wybrali w miarę łatwy przedmiot.

A prezentację na ustnej z polskiego miałem o szatanie, więc analizowałem Mistrza i Małgorzatę oraz twórczość takich zespołów jak Darkthrone czy Gorgoroth. Mina członków komisji po włączeniu na głośno "Procreating Satan" - bezcenna :twisted:

Awatar użytkownika
Beldrin Durgnisson
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Beldrin Durgnisson »

i zaliczone :D ale coś kiepsko bo 15 na 20...
temat: rola baśniowości i fantastyki w literaturze :D

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ustny Polski do glupota. Jako dowod chcialem pokazac swoja prezentacje, ale nie udalo mi sie jej odnalezc. Pewnie lezy w stercie niepodpisanych plyt, a tego to za Chiny nie chce mi sie przegladac. W kazdym razie tematem bodajze byla rola wulgaryzmow w tekstach piosenek na przykladzie wybranych utowrow hip hopowych. Samo to, ze dopuscili mi taki temat jest powodem do smiechu. Jeszcze zabawniejsze jest to ze dostalem 18/20 pkt gdzie obok mnie stanely ludziki z wypasionymi analizami powaznych utoworow poetyckich. Niech mi ktos teraz powie, ze matura jest powaznym egzaminem Wink
Tiaaa ,a jakby były same tematy dotyczące ambitnych utworów literacki .... to byś też narzekał :P Że szkoła mało postępowa i nudna :wink: hehe
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Akcja z tematami byla slaba z tego co pamietam, bo przydzielili iles tam na klase i kto pierwszy ten lepszy. Ja pierwszy nie bylem i mi sam shit zostal do wyboru. Jedynym slusznym i mozliwym rozwiazaniem bylo wiec wymyslenie wlasnego tematu co tez z radoscia uczynilem ;)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

U mnie nie było opcji z wymyśleniem własnego tematu ;/

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Akcja z tematami byla slaba z tego co pamietam, bo przydzielili iles tam na klase i kto pierwszy ten lepszy. Ja pierwszy nie bylem i mi sam shit zostal do wyboru. Jedynym slusznym i mozliwym rozwiazaniem bylo wiec wymyslenie wlasnego tematu co tez z radoscia uczynilem Wink
To kijowo :wink: u nas można było powtarzać tematy do woli (o ile prezentacje sie różniły i np: były na nieco innych książkach).
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

u nas nawet takiego ograniczenia nie ma ;) ale branie popularnego tematu to samobojstwo - jak komisja oceniala wczesniej kogos z tym samym tematem kto mial b dobra prezentacje to w porownaniu mozna slabo wypasc.
wlasny temat to najlatwiejszy i najmniej pracochlonny sposob na zdobycie dobrego wyniku IMO

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

To są jakieś ograniczenia? :shock:
My tam dostaliśmy taką broszurkę, gdzie było kilkaset tematów i każdy mógł brać co chciał do woli...
Ale i tak nikt w całej szkole nie wziął mojego ;)

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

A co takiego zabójczego wybrałaś ??

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sykstus pisze:A co takiego zabójczego wybrałaś ??
"Przeanalizuj i pokaż na przykładach zależności między przemianami polityczno-społecznymi w Europie Środkowej w końcu XX w. a polską prozą fantastyczną."

Wcale nie zabójcze, bardzo przyjemne ;) gadałam 9 minut, komisja zadała mi w sumie 5 pytań, w tym 3 były od mojej polonistki... 20/20 i do widzenia :D

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Sykstus pisze:U mnie nie było opcji z wymyśleniem własnego tematu ;/
W razie czego mozesz wystapic o uniewaznienie bo nie dotrzymali procedur :wink:
Ja sam w zeszlym roku mature zdawalem, prezentacji temat sam wymyslalem (Wojna w literaturze i filmie z dopracowaniem na Wojna przedstawiona w formie groteskowej) i uwazam ze to najlepsza metoda. Sam dostalem 20 pkt ito w glownej mierze dlatego ze po dziesieciu prezentacjach z cyklu "Meczenstwo zydow polskich" albo "motyw aniola" komisja chyba z checia obejrzala cos oryginalnego.

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

@Skavenblight tylko 9 min ? Teraz trzeba nawijać równe 15 ;/


BTW Wych zarąbisty awatar :P

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sykstus pisze:@Skavenblight tylko 9 min ? Teraz trzeba nawijać równe 15 ;/
Wtedy też trzeba było. Poloniści straszyli, że oblejemy jak nie będziemy gadać 15 min. i że wybaczą nam 2 min. więcej ale mniej nie można.
No i w domu to przy ćwiczeniach wszystko mi wychodziło tak na 13-15 min., chociaż nigdy nie pamiętałam wszystkiego. A na maturze powiedziałam wszystko płynnie i tak szybko, że wyszło 9 minut. Wybaczono mi jak widać ;)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

nie trzeba.. ;) mozna nawet 10 spokojnie, najwyzej ci cos punktow utna.

ja jesli mi czas zostanie i by komisja narzekala to moge im zaspiewac ktoras z piosenek na ktorych sie opieram. mysle ze latwo znajdziemy jakis kompromis nt czasu :P

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Kompromis na zasadnie:
Dajecie mi max, a ja nie śpiewam? xD
Dobra metoda.

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Przez nauczyciela polskiego mozna było zgłaszać tematy w drugiej klasie liceum. Ja tak zrobiłem i mam swój temat: "Analizując przykłady z różnych epok, omów związki literatury z polityką" :]. Robie na Huxleyu i Orwellu :). W piątek matura to jutro zrobie prezentacje :).

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Z ciekawszych momentow na maturze - wlasnie mi sie przypomnialo - kolega ode mnie z klasy zemdlal po 2 minutach mowienia. Zaliczyli mu jednak minimalna iloscia punktow, bo chlopak bardzo dobrze sie uczyl i szkoda by bylo zeby przez glupi przypdek matury nie zdal ;)

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Hehe dobre, za takie akcje najbardziej lubilem to liceum :D.
Az sie lezka w oku kreci. 8)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Sykstus pisze:@Skavenblight tylko 9 min ? Teraz trzeba nawijać równe 15 ;/
zawsze tak bylo :P (mialem jako pierwszy rocznik nowa mature ;) ) problem tkai, ze jak mowisz mniej to najwyzej ci obcinaja punkty ale w zasadzie mozesz skonczyc po 5 nawet...

swoja droga zawsze uwazalem, ze najlepiej wybrac nudny temat gdzie bedzie masa literatury i nie bede musila na koniec kminic gdzie znalezc ksiazki na ten temat :)

ODPOWIEDZ