Herosi na rydwanach

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mi się raz udało :D

Najpierw ze 2-3 tury ostrzału zdjeły jeden szereg, a potem gdy BK wyjechali zza krawędzi po rozjechaniu nocników zapodałem takie kombo:
klocek savage z BSB w tył, klocek savage w przód, mag na wyvernie w bok - wszystko to z czaru Waaagh! czyli z przerzutami na hita. Mój lord zdechł, ale w 2 tury ich posypałem.
(oczywiście ten klocek od przodu to wjechał z frenzy - dobrowolnie bym ich tam nie dokładał raczej ;))

Ale generalnie faktycznie nie ma tego za bardzo jak zniszczyć. Wg mnie najlepsza opcja to ostrzał z 2 doom diverów (przy celnych strzałach około 2-3 BK na turę powinno spadać) lub złapanie tego badziewia gigantem (ale i jego w końcu ubiją).

Ogólnie kombatowe orki mają przesrane z VC. A takie jak ja gram mają moim zdaniem wyrównane szanse.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

combatowe orcasy maja juz przewalone niemal z kazdym
martwi mnie tendencja zwyzki skutecznosci w defensywie :cry:

oczopek
Mudżahedin
Posty: 334

Post autor: oczopek »

a wracając do samych rydwanów to ja zawsze daje 2 goblińskich magów na rydwany... mobilni, rzucają czary, można powiedzieć ze podwójny save (bo najpierw trzeba rozlosować w nich) no i zawsze mogą w coś lekkiego wjechać

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Od boku zdejmuja lance! Maja us5! :D:D:D

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

swieta_barbara pisze:Od boku zdejmuja lance! Maja us5! :D:D:D
Smiej sie, ale co? Niemozliwe?

Ze zwykla lanca od boku przegrywa na starcie tylko o 1 (i muzyka). Wystarczy wbic dwa wound i lanca bierze brejka. A dwa woundy przy umiarkowanym farcie da sie, czy nie da sie?
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

no i calosc rozbija sie o taki nic nie znaczacy rzut na impacty
b atakami to juz gobbo rydwan nie rzadzi

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Chyba jak masz tricksy trinket. W innej sytuacji taka szarza to last resort. No i trzeba pamietac, ze raczej nie zginie od 3 atakow z czempiona (3 na 3, wbija 2, 2 na 4 - wbija 1).

No i jeszcze jedno - jak juz nawet wbijesz te 3 rany, to i tak lanca ma 2x na 7, wiec bez tragedii.

I jeszcze jedno - tak, warto wystawic tych herosow na bretke, bo faktycznie moga sie sprawdzic, o ile zajebiesz wczesniej wszystkie wroble, ale juz przeciwko orkom, demonom, WE, imperium, czy cokolwiek innym, co ma chocby i szczatkowe strzelanie - troche samobojstwo dla wlasnej obrony magicznej.

ODPOWIEDZ