O&G po uścisleniach...

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

BP/R:

Propozycja: Rydwany goblińskie są 2 za jeden slot
Opcje Za / Przeciw (nie ma opcji "wstrzymuję się", Szafo)
Barbarossa: ZA
Jankiel: ZA
Malal: ZA
Shino: PRZECIW
Szafa: wstrzymuje sie bo to nie zmienia wyniku Wink

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

ajjjj...no to nawt nie wiedzialem...;D....no i git....to teraz sie bedzie grało...;D....tylko rydwany musze zrobi...;]

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie jestem gracze O&G, ale cieszę się Waszym szczęściem ;)

Specialem będą teraz ładniej wyglądały - 2 speary, 2 rydwany, BO/Pomidory/dziczyzna ;)

Rozumiem, że oddział czarnych orktów też daje Quell animosity?

Swoją drogą rydwany teraz mocno zaskakują większość ropz. W tej edycji mało kto ich wystawia, a teraz rydwany są cudowną bronią na całkiem spory wachlerz armii, zwłaszcza z ASF. Ciekaw jestem zatem jak będą sobie z nimi teraz orki radzily w grach :)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Moim zdaniem niewiele lepiej.
Ostatnio pogrywam sobie innymi armiami (bretka, we) i czuję jakbym grał w inną grę. Gra mi się o niebo łatwiej i wyniki też dużo lepsze. Po 10 latach grania O&G to spory szok :P Ale pogram niedługo znów zielonymii zobaczymy, co te zmiany dają. A na goblińskie rydwany nie ma się co napalać, bo spadają od byle strzelania które teraz jest wyjątkowo modne, do tego mają ld6 i boją się elfów, czyli są ogólnie chłamiaste (pomijam fakt, ze w tej edycji panikując rozjeżdżają własne unity..). Pisałem do jednej osoby z LS, aby orkowe rydwany dać również 2 na slot (są dużo, dużo lepsze) ale nawet nie dostałem odpowiedzi.

Pozdr!

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Trza będzie potestować. Zmiany może nie super uber ale stare quell-owanie daje mi nadzieję że armią będzie się grało lepiej, stabilniej:)

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Teraz trzeba jeszcze przeforsować żeby dopuścili orkowych spec-herosów i będzie git :)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Tobie chodzi chyba tylko o Gorbada:) no i może Grimgora

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

gdzie są zamieszczone te zmiany?! na stronie BP+R jest w starej wersji.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

W PDFie zostanie zamieszczone w US....jakos niedługo

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Undead84 pisze:pewnie juz niedługo będą....ale jak pisałem do jankiela po łosowniu to mo napisał ze rydwany nie przeszły....pozatym zobaczymy jak wyjda uscislenia....
bo wczesniej bylo 2/2 i jeden glos sie wstrzymal.
teraz jest inny wynik wiec przeszlo

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

boją się elfów
No właśnie. Czy w ogóle jakaś armia ma tak samo przesrane z tym strachem jak nasza? Może i coś z tym by się dało zrobić :wink: :D .

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Emilianek pisze:
boją się elfów
No właśnie. Czy w ogóle jakaś armia ma tak samo przesrane z tym strachem jak nasza? Może i coś z tym by się dało zrobić :wink: :D .
Wydaje mi sie ze to już lekka przesada....celem US bylo delikatne zbalansowanie armii orkow oraz podwyrzszenie ich szans w starciu z nowymi armiami 7 ed...Gobosy zawsze sie baly elfow i tak zawsze we wszystkich edycjach bylo...nie róbmy zmian na sile...bo to sie mija z celem...grajmy tak jak jest teraz bo jest niezle...a napewne jest lepiej...i moim zdaniem wystarczy....

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 254
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

lepsze te 2 rydwany i quell niż nic :wink: fanatycy też miło że nie giną na górkach dużo daje

choć jest ciężko ale co tam chyba wygranej na 2+ z przerzutem byście nie chcieli :lol2:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

IMO 2 rydwany (nawet goblinskie)wystarcza.
mozna wtedy 1-2 sloty poswiecic na kilka wozeczkow -> i tak juz nie bedzie takiego zalezu jak w 6ed-teraz powrotna torpeda boli.

najwazniejsza zmiana jest quell, fanatyk rozbijajacy sie o gorke to mily dodatek. a rydwan to calkiem rozsadna opcja na zapchane speciale.
zmiany calkiem sensowne.

wystarczaja zeby pograc z nowymi ogrami 8) . na silnego AB pewnie trzeba bedzie poczekac do 8-9ed. za to jezeli GW bedzie wydawac 5 podrecznikow na 2 lata to 8 ed. bedzie w nie az tak dalekiej przyszlosci.

BTW,w kolejnej wyprawie na imperium niech jakis rezolutny warboss zakosi imperial banner-w OnG bralbym go w ciemno!

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Niby jest już ok, ale rasy elfów są 3, więc można na nie dosyć często trafić, a takie sobie goblińskie rydwany mogą sobie nie dać rady nawet ze zdaniem LD. Mając np. 4 w rozpie, można 2 upchać przy geniu, a pozostałe dwa mogą nic nie zrobić. Jeśli ustawimy 4 to możemy się liczyć z ucieczką od paniki. Nie jestem jeszcze doświadczonym graczem, ale uważam, że z tym strachem te rydwany nie do końca zdają egzamin. No ale jeszcze nie było żadnych testów :wink: .

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

spokojnie nic sie nie martw....jak zagrasz z elfami zapewne rydwanami nie dojedziesz do nich wiec bez paniki....;p

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Emilianek pisze:Niby jest już ok, ale rasy elfów są 3, więc można na nie dosyć często trafić, a takie sobie goblińskie rydwany mogą sobie nie dać rady nawet ze zdaniem LD. Mając np. 4 w rozpie, można 2 upchać przy geniu, a pozostałe dwa mogą nic nie zrobić. Jeśli ustawimy 4 to możemy się liczyć z ucieczką od paniki. Nie jestem jeszcze doświadczonym graczem, ale uważam, że z tym strachem te rydwany nie do końca zdają egzamin. No ale jeszcze nie było żadnych testów :wink: .
fear elves jest jak najbardziej fluffowe,az sie dziwilem ze w poprzedniej edycji im sie udalo.
rozwiazaniem jest uzywanie 2x gobo rydwan i 1xorczy.
i owce cale i wilk syty.

zreszta cala mnogosc testow jest niejako przypisana do tej armii.

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Sorry, ale gdzie dokładnie (link) znajdę te uściślenia?

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

jeszcze chyba nie ma linka...;]

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

Undead84: wrzuć tego linka jak tylko go dostaniesz, ok? :wink: . Już się nie mogę doczekać. Czyli podsumujmy:

1. Wraca stare Quell Animosty
2. Fanole nie zabijają się o górki
3. 2 rydwany Goblińskie na 1 slot

Panowie: jest git :D

ODPOWIEDZ