Odwieczna wojna chamów i maszyn

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

wystarczy sprytnie wystawic maszyne i obsluge
tak zeby te kameleony staly 12,0001" od zaloganta :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

quas pisze:wystarczy sprytnie wystawic maszyne i obsluge
tak zeby te kameleony staly 12,0001" od zaloganta :wink:
a i owszem :) cos w ten desen...gdzie jedna spcja to jeden cal..

Z.....Z
...D
...D

...Z


takie myki jak las, czy jak to co Crus opisal tylko zwieksza miodnosc gry :) bo defensiarze musza troszke dluzej pomyslec.. a i zapewne czesto dadza sie zlapac :)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

wiesz wg mnie przydało by się coś gdzie ofensiarze muszą myśleć, bo popychaniem łokciem armii szczurów ze storm bannerem to nie sztuka :)
bez urazy oczywiście :)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

kazda akcja ma swoja kontrakcje

i wypraszam sobie-gram ofensywnie,gram OnG
storm bannera nie mam :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

kurka_z_podworka pisze:wiesz wg mnie przydało by się coś gdzie ofensiarze muszą myśleć, bo popychaniem łokciem armii szczurów ze storm bannerem to nie sztuka :)
bez urazy oczywiście :)
nikt z piszacych tutaj nie gra szcurami ;)

moim zdaniem wieksza radocha z gry jest z kombinowania pulapek, i parcia do przodu niz tury w stylu:

movement, 2 turny, pojscie 0,5 cala
magia 20 minut
strzelanie 30 minut
koniec tury

...

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Wiem że nikt nie gra, ale to taki archetyp chyba :), a zresztą nie ma co wałkować tematu które armie są trudniejsze do grania,
ale nie był bym sobą gdybym nie dodał że granie imperium bez 100% na strzelaniu i magii, wymaga baaardzo umiejętnego użycia kontry
Ale ja się nie znam :)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jedy Knight pisze:
Crusader pisze:Rozwiń, proszę.
Zgodne z RB.
Nawet nie na worsta.
Ale ja bym zdizelił... :wink:
Zacytować Ci, Jacku, Twoją wypowiedź jakoby WFB nie był sportem polegającym na dawaniu po mordzie? ;)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

kto powiedział ze będzie w mordę lał :P
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Tomash pisze:
Jedy Knight pisze:
Crusader pisze:Rozwiń, proszę.
Zgodne z RB.
Nawet nie na worsta.
Ale ja bym zdizelił... :wink:
Zacytować Ci, Jacku, Twoją wypowiedź jakoby WFB nie był sportem polegającym na dawaniu po mordzie? ;)
Zacytuj.

Rozwinąłem, że po prostu grałoby sie niemiło i tyle.
Wojna Chamów, to wojna Chamów.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

kurka_z_podworka pisze:Wiem że nikt nie gra, ale to taki archetyp chyba :), a zresztą nie ma co wałkować tematu które armie są trudniejsze do grania,
ale nie był bym sobą gdybym nie dodał że granie imperium bez 100% na strzelaniu i magii, wymaga baaardzo umiejętnego użycia kontry
Ale ja się nie znam :)
akurat mnie sie z takim imperium czarujacostrzelajacym gra dobrze
mam wieksze problemy jak trafiam na oltarz albo Karla F.
no i wkurza mnie na maxa jak trafiam na wagony piechoty z detkami

dobra koncze ten offtop

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jedy Knight pisze: (Chodzi o to Stachu, że już w pierwszej turze ustawiasz sie na niezbyt przyjemną partię. Moim zdaniem nie warto. Ja wolę grać na większym luzie.)
czyli jak rozumiem jak mam rozpiske tak zlozona, ze pg az z niej wylazi i wiadomo, ze to nie bedzie mila bitwa (tak 5-7 maszyn na dobry poczatek) to dopiero wtedy przejdzie? ;)
Jednakże znam grupę osób, przeciwko której mogę tak grać i nie tylko nie będą chcieli mnie zdzielić, ale pochwalą za trik i powiedzą, że nie wpadliby na to i nie zauwazyli tego zagrania wczesniej.
ja np. bym cos takiego tak wlasnie uznal.. podobnie jak szarze taktyczne na skirmish... tlyko te maja wieksze "spoleczne przyzwolenie" ;)

wiesz wg mnie przydało by się coś gdzie ofensiarze muszą myśleć, bo popychaniem łokciem armii szczurów ze storm bannerem to nie sztuka Smile
musza... ja sie ustawic, zeby zminimalizowac ostrzal przeciwnika... i zeby dojechac a jakis duzy stwor mogl to zrobic razem z jezdzcem ;) to nie taie latwe jak na to wyglada :D

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:
Jedy Knight pisze: (Chodzi o to Stachu, że już w pierwszej turze ustawiasz sie na niezbyt przyjemną partię. Moim zdaniem nie warto. Ja wolę grać na większym luzie.)
czyli jak rozumiem jak mam rozpiske tak zlozona, ze pg az z niej wylazi i wiadomo, ze to nie bedzie mila bitwa (tak 5-7 maszyn na dobry poczatek) to dopiero wtedy przejdzie? ;)
Co ma piernik (rozpiska) do wiatraka?
Trochę z 2 Szejkami i 8 bolcami grywałem w miłej atmosferze.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jeszcze za czasów 6 edycj krążył taki tekst, że przy 3 i więcej ratlingach szczelinki strzeleckie przestają być niesportowym zagraniem. Tu bym rozsądził tak samo :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

dokladnie :) jak ladnie ujal quas kazda akcja rodzi kontrakcje... szkoda ze waye maja tylko 5 mv... ech zycie...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Tymbardziej ze chamy z maszyna to raczej na 4+wygrywają :)
pzdr

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

W kwestii szarży kameleonami na maszyny to wypowiadać się nie będę choć dla mnie to taki sam wałek jak ustawienie rydwanu bokiem na krawędzi deploya i w pierwszej turze zrobienie darmowego pivota.

W kwestii szarż lataczy na maszyny w lesie: czy przypadkiem nie można tego podpiąć pod obowiązujące uściślenie mówiące o nie deklarowaniu szarż niemożliwych?? Załoga wystawiana jest dopiero po deklaracji, więc w momencie deklaracji szarża jest niemożliwa.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ale zawsze jest efekt psychologiczny ze moga :):):) rodzi to takie ustawienie maszyn i innych unitow zeby podobne akcje nie mogly miec miejsca :D i to lubie w trikach :) daja duzo kombinowania i mozliwosci :P
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Christos, prowadź wodzu!
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Załoga wystawiana jest dopiero po deklaracji, więc w momencie deklaracji szarża jest niemożliwa.
jeśli przed moim gigantem stoja uciekające psy, to czy moge nim zadeklarować szarże na oddział za psami, zakładając że psy sie nie zbiora i zrobia mi przejście?

imho tak.

szarża ma być mozliwa do wykonania - a nie : mozliwa do wykonania juz w momencie deklaracji ;)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

IMHO masz rację, ale tej sytuacji chyba nie sposób podciągnąć pod definicje szarży niemożliwej. A szarże lataczy na maszynę w lesie już bardziej.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

ODPOWIEDZ