Wyverna

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Maćku, z całym szacunkiem i sympatią do Ciebie, ale gadasz bez sensu.

Po pierwsze, to co już było wielokrotnie mówione: nie zawsze się walczy na swoich warunkach. Wystarczy np popychaczka z IFki i już walczysz wyverną z klocem. Szeregowcy raczej potwora nie zaklepią (choć mi zdażyło się zabić w szarży black orkami giganta, więc nie jest to niemożliwe jak widać), ale już wystarczy mocny heros siedzący w tym klocu żeby w 2 tury zabić potwora.

Po drugie, to czy lepiej walić po ptaku czy po kolesiu również zależy od sytuacji. 2 dni temu grałem z Shino. Mój typ wypłacał po jego królu 7 ataków siła 8 z killing blowem (3+,2+). Wyvern 3 ataki siła 6(4+,3+). Król trafia i rani oboje identycznie, z tą różnicą że boss ma 2 rany mniej. Shino walił po wyvernie, bo graliśmy na tajne rozpy. Powiedz mi po czym byś uderzał grając na jawne? I powiedz mi jeszcze, czy ws7 mojemu bossowi mógł się w tej sytuacji przydać?

Jeśli nadal odrzucasz moje rozumowanie i upierasz się przy swoim to... :roll:

Tak czy inaczej
Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

gwoli scislosci w Wyverne trafialem na 3+ ;) duza mumia ma ws 6 :)

nie zmienia to faktu, ze wlasnie przez to bym po niej bil i tak (choc nie wpadlem na to jak marna obrone mozesz mu dac... ;) liczylem na tego warda choc samo trafianie na4+ juz troche zniechecalo bo mialem cie zniszczyc cr'em co sie tym razem udalo.... ;) )

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Masz rację, coś mi się pokręciło ;) Jednak ja mimo trafiania na 4+ (a nie na 3+ ;)) waliłbym po kolesiu. Wystarczy rzut lekko powyżej statystyki i żegnamy kierowcę, który ma spore szanse za załatwienie Twojego króla.

Tak czy siak walka potwór vs kloc+mocny hero to nie fair ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Chyba, ze to smok albo potwor wjezdza w bok ^^

Awatar użytkownika
yrsen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: yrsen »

Zgadza się. Zdażają sie przypadki nieprzewidziane, IFki, własne błędy, itd... kiedy nasz koleś na wiwernie musi walczyć z mocnym herosem. Przy twoim, Kołata, ustawieniu przedmiotów zgadzam się, że postawienie na czarnucha ma sens, bo jest on stworzony do walki w pobliżu bohaterów przeciwnika, a więc szansa na niechciany chalange jest duża.
W moim przypadku starałem się gościa zoptymalizować do walki z klockami piechoty czy jazdy od boku, unikając mocniejszych bohaterów, a taki na 2k+ przeważnie jest tylko jeden.

Ogólnie to i tak każdy herszt wie swoje i ma gdzieś innych :D dopóki nie dostanie wklepów :D

pzdr,
Michał

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Tancerze sa w stanie rozkrecic wiwerne w ture :) [ ale nie sa klockiem ] i trafiaja ja na 3+ :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jak wszarzuja to rozkreca w ture
jak to wywern wpada to raczej wynik starcia jest otwarty


ps.WD to chory oddzial...malo co w OnG przyjmuje go na jape

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Nie przesadzasz trochę? Statystycznie klepią wiwernie dwie rany niecałe, a dobrze złożony Warboss+Wiwerna wbijają cztery?
A licky boom boom down!!!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie jest to takie nimozliwe
12atakow trafiajacych na 3+

wyvern jest nieobliczalny
a potem wszystko w roncach warbossa


no i co najwazniejsze-grajac z WE chcialym miec wprowadzona do walki wyverne bez ani jednej ranki :wink:

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

quas pisze: ...no i co najwazniejsze-grajac z WE chcialym miec wprowadzona do walki wyverne bez ani jednej ranki :wink:
To jest inna sprawa, ale jeśli już miałbym War Dancerów na coś brać to najprędzej na wiwernę. Z całej armii chyba wiwerna najlepiej by to zniosła, bo całą resztę niestety WD pokroją. :(
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Nauczmy sie nie brac tylko dawac.
Np szarze jakims rydwanikiem.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Walka potworów z wardancerami zazwyczaj trwa 2 rundy. W pierwszej potwór szarżuje, challenge z championem, ward na 4+ i 6ws robi swoje, tancerze stoją. Potem radośnie wbijają KB na kierowcy i na tym się kończy. Testowane nie raz :D

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

b_sk pisze:
quas pisze: ...no i co najwazniejsze-grajac z WE chcialym miec wprowadzona do walki wyverne bez ani jednej ranki :wink:
To jest inna sprawa, ale jeśli już miałbym War Dancerów na coś brać to najprędzej na wiwernę. Z całej armii chyba wiwerna najlepiej by to zniosła, bo całą resztę niestety WD pokroją. :(
najlepiej to taka szarze znosza river trolle
4+/4+/4+...a pozniej albo radosne zygniecie albo zamiatamy atakami

no i jak Kołata juz nadmienil...kb na warbossie jest nadstatystycznie czesto :?

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Z tymi WD to zeleży. Jak idzie w nich WD BSB i WD lord to juz nie jest tak wesoło, nawet jak my wpadamy. Zawsze może wytańczyć first strike'a a lord z bsbkiem troche ataków mają

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

challenge?

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

ja gram orkami, a nie pedałami z lasu co cierpią na dendrofilię :lol:.
wiem tylko ze taki iddzial dancerow z bsbkiem i lordem to nieciekawa sprawa.

A jesli chodzi ci o to zeby rzucic takim dancerom challenge, to lordowi WD daje sie spite'a ze w czelendzu trafiasz go na 6tkach. i jak ty mu nie rzucisz wywerną czelendża, to on i tak tobie go rzuci. :?

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

Charki pisze:ja gram orkami, a nie pedałami z lasu co cierpią na dendrofilię :lol:.
wiem tylko ze taki iddzial dancerow z bsbkiem i lordem to nieciekawa sprawa.

A jesli chodzi ci o to zeby rzucic takim dancerom challenge, to lordowi WD daje sie spite'a ze w czelendzu trafiasz go na 6tkach. i jak ty mu nie rzucisz wywerną czelendża, to on i tak tobie go rzuci. :?
No proste.

Tylko po co porównywać Wyverne z elitarnym oddziałem z lordem i bsb? Rozumiem jeszcze z samym lordem, choć to też 2 rózne rzeczy.

Zaraz ktoś powie że Wywerna jest plewna bo nie rozkręca czołgu a kosztuje więcej :roll:
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

dobra, kazdy rozpisuje sie o czarnuchu na wronie, a co np. z szamanaem 4lev. ?????


imho to b.ciekawa opcja, (przy 2-3 innych szamanach w armi) , dajemy takiemu panu :

-butki +1 A
-tatu +2 do casta w combacie
-mieczyk za 15p. (ten zwiekszajacy staty)
- warda 5+

sam gosciu jest słaby do walki wrecz, ale jego zadaniem nie jest łamanie klocków od frontu - on dzieki szybkosci wrony ma łapac wszystkiego rodzaju małe plewy, mieczyk i buty, wrona pomagaja te lewy pozabijac, talizmanik (jako tako) ma go chronic, a tatoo zapewnia ze pratycznie mamy +2 do czasta wiekszosc gry (bo małych gowien jest sporo na polu bitwy)

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Hmmm wlasciwie to ciekawa opcja
Ale IMO slabiutka jednak - grajac z bretonia czyms podobnym wpadlem w bok 6 errantow z muzykiem. I wielka smuta ; p
Orki nie maja raczej czarow wymagajacych bycia w centrum uwagi - a przezywalnosc szamana spada derastycznie

Awatar użytkownika
Lukiman
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Lukiman »

Mam pomysł na trzech bossów na wronie:
klocołamacz-dzikus,LA,tarcza,świńsztych portki,czepek,buty
lataczopolowacz-czarnuch,HA,Kąśiciel Ulaga,e.shield,KB
miszmasz-czarnuch,Konśliwiec Ulaga,e.shield,Czepek,Buty
Jak myślicie:który najlepszy??Mi osobiście najbardziej podoba się dzikus
Liczą się tylko czterej bogowie:Khorne,Tzeentch.....Gork i Mork :twisted: :twisted:

ODPOWIEDZ