Stand&shot

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Re: Stand&shot

Post autor: Xet »

Zgodnie z zasadami nie strzelają.
Czekają aż mengil będzie miał zasięg, a do takiej sytuacji nie dojdzie.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Ok, mam to w gdzies, wydrukuje sobie ten temat i bede go pokazywal lizakom/pistolierom jak moje szarze beda palic.

Interpretowanie totalnie niejednoznacznych zasad w bezsensowny sposob. Mozna.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Gdyby uściślić, że firing model to taki, który będzie miał w ogóle możliwość strzału to strzelałyby tylko te modele, które miałyby faktycznie zasięg w momencie gdy ostatni model by go uzyskał.
Czy logicznym wydaje się więc, że jednostka czeka na któregoś tam z kolei strzelającego, wiedząc dokładnie dokąd poruszy się przeciwnik ? Nie jest to możliwe. Jeżeli z założenia czeka na ostatni model, a wróg zatrzyma się poza jego zasięgiem to znaczy, że nie zdążyli zareagować. Strzelą w swojej turze.

Gogol, brawo za przyjemny do analizy przykład.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

wasza interpretacja może doprowadzić do tego że nawet jak się nie spali szarży w okreslonych przypadkach nie będzie można wogóle zrobic Stand and shoot, co jest kompletną głupotą i doprowadza do debilnych sytuacji

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Xet czy na serio sądzisz, że czekanie na wejście w zasięg ma odzwierciedlać, że cały oddział faktycznie czeka na kumpli, którzy są nieco z tyłu? Po prostu ten kto stoi najdalej od szarżującego wroga strzeli ostatni, wtedy skończy się stand and shoot i w tym momencie można rozpatrywać ewentualną panikę. Już widzę tą scenę:
Zakuci w stal rycerze chaosu nabierają rozpędu by swą masą zmiażdżyć opór stojących naprzeciw xxxx(tu wstaw strzelców). Wśród tych pojawiają się krzyki:
- Jadą prosto na nas, ognia! Wybić skur....ów!!
- Nie! Czekajcie, Henio [tu wstaw dowolne imię] nie ma zasięgu, nie strzelajcie póki Henio [lub inny] nie będzię miał zasięgu.
- O, patrzcie, zwalniają, byli za daleko.
- Dobrze, że czekaliśmy na Henia [tu wstaw imię], dzięki temu nie dojechali....
proszę.....
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Zostawmy juz ten firing model, to taki z dupy argument byl.

Dla mnie zdanie:
Strzelaja w momencie, gdy wszyscy beda miec zasieg.
Oznacza, ze w przypadku gdy nie ma mozliwosci by wszyscy mieli zasieg, strzelaja w momencie, gdy jak najwieksza ich ilosci bedzie miala zasieg, a nie w ogole.

Do sytuaji w realu nie ma co tego porownywac imo, to gra.
Normalnie na nikogo by nie czekali tylko strzelaliby jak popadnie :P Napewno nie byloby sytuacji, ze nie strzelaja w ogole, bo jakis gosc z pistoletem czeka az przeciwnik podejdzie dostatecznie blisko i czekaja razem z nim, bo sa kolezenscy, czy cos takiego :).

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Po głębszym przemyśleniu powiem, że bardziej zgodna z duchem gry interpretacja wydaje się taka:

Ruszamy szarżujących do miejsca, w którym palą szarżę.
Strzelają wszyscy na takich zasięgach jakie mają. Kto nie ma zasięgu nie strzela.

Z szarżą podobnie. Strzelają wszyscy w momencie gdy ostatni mogący wejść w zasięg strzału model ma zasięg.
Nie będę porównywał, która opcja jest bardziej logiczna, bo nie ma to chyba sensu.
Przy takim rozwiązaniu unikamy głupich i zawiłych sytuacji.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ano dokładnie, wydaje się to mimo wszystko najsensowniejsze.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

dorzućcie to do uściślen puki jeszcze głosujecie a to bardzo wazna rzecz jest przed DMP żeby nie było takich dziwnych wałów

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Hej. Dziś podczas bitwy wynikła mi dość skomplikowana sytuacja, której ze znajomym nie mogliśmy rozgryźć. Skończyło się na rzucie na 4+ ;)
Otóż sytuacja wyglądała tak: W środku lasu stoi sobie oddział moich 6 kameleonów skinkowych. Przeciwnik w swojej turze porusza swoich squig hopperów w kierunku mojego oddziału w lesie. Rzucił na tyle dużo, że squigi wpadają w moje kameleony. I teraz pytanie, czy mogę zrobić stand and shoot? Jestem w lesie więc niby nie widzę oddziału, który na mnie szarżuje (chociaż on też mnie nie widzi), ale z drugiej strony jest moment, w którym będzie te 2 cale ode mnie. Czy mogę strzelić w takiej sytuacji, i czy wszystkimi czy tylko jednym modelem, który jest te dwa cale? Na ten ruch squigów odpowiada się normalnie reakcją, a w zasadach stand and shoot nie ma nic o tym, że trzeba widzieć swój cel (mówimy o harcownikach). Sytuacja dość skomplikowana dlatego proszę o wypowiedź kogoś kto jest pewny tej sytuacji.

PS. Jak wyobrazić sobie tę sytuację w rzeczywistości, to byłoby to dość komiczne. Biegnie do Ciebie coś zza drzew, a Ty szybko w to strzelasz jak już jest krok od Ciebie ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

w momencie kiedy możesz wykonać S&S zatrzymuje się squigi, ty strzelasz, co spada to spada, reszta kontynuuje szarże.
Obrazek

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Nie jestem oczywiście na pozycji żeby podważyć autorytet Raksa, więc nie powiem jak jest na pewno, tylko jak to by się rozwiązało w moim towarzystwie - hoppersi zatrzymaliby się 1" (skąd tyle nie musze chyba tłumaczyć) przed kameleonami, bo nie mogą oni zostać zaszarżowani jeśli nie są widziani. Na tej samej zasadzie oddział HElfickiej kawalerii z Banner of Ellyrion (hasanie po każdym terenie bez żadnych kar) deklarując marsz przez last w którym czai się wróg którego nie widzą też zatrzyma się 1" przed wrogiem. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest z tego co wiem overrun. Tak w każdym razie gra się w mojej paczce.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

tyle tylko, że hop-gobliny mają specjalną zasade dotyczącą ruchu i szarż. Mają losowy ruch a jeśli w wyniku tego zetkną się z wrogiem liczy się to jako szarża. Dlatego wcale nie muszą go widzieć na początku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Rakso_The_Slayer pisze:w momencie kiedy możesz wykonać S&S zatrzymuje się squigi, ty strzelasz, co spada to spada, reszta kontynuuje szarże.
nie. s&s sie wykonuje kiedy wszyscy maja zasieg do szarzujacego. Nie kiedy wszyscy maja los do szarzujacego

;)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Czyli strzaly do niewidzialnego przeciwnika? RB to potwierdza...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Shino pisze:
Rakso_The_Slayer pisze:w momencie kiedy możesz wykonać S&S zatrzymuje się squigi, ty strzelasz, co spada to spada, reszta kontynuuje szarże.
nie. s&s sie wykonuje kiedy wszyscy maja zasieg do szarzujacego. Nie kiedy wszyscy maja los do szarzujacego

;)
a czy ja temu zaprzeczyłem? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak. Ergo nie strzelasz skoro nie widzisz

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Oddział kawalerii szarżuje na, załóżmy glade guardów, jest 17 cali od nich, ma 18 zasięgu.
a) S&S robię od razu, na 17 calu
b) S&S robię kiedy przejadą połowę zasięgu
c) S&S robię kiedy wjadą na 15 cal

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

z tego co pamiętam (a niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę -bedę wdzięczny) to S&S jest wykonywany w momęcie kiedy szarżująco znajdzie się w zasięgu broni strzeleckiej więc w tym wypadku na 17 calu (jakby powiedzmy była szarża na skinki z 17 cala a one mają zasięg 12 to w momęcie kiedy szarżujący wjechał na 12 cal -czyli w zasięg- wtedy oddawane są strzały)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Urban pisze:Oddział kawalerii szarżuje na, załóżmy glade guardów, jest 17 cali od nich, ma 18 zasięgu.
a) S&S robię od razu, na 17 calu
b) S&S robię kiedy przejadą połowę zasięgu
c) S&S robię kiedy wjadą na 15 cal
Odp. A

ODPOWIEDZ