Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: Alister »

Alez wszyscy zgadzamy sie ze zrzucasz w remaining moves.
Tylko nie widze nigdzie uzasadnienia dlaczego oddzial co przelecial nad czyms w trakcie szarzy (czyli wyraznie w FAZIE RUCHU) nie moze w REMAINING MOVES zrzucic kamieni, skoro spelnia wszystkie wymagania.

A co do ja i lista sedziowska tak uwazamy to musi byc dobrze ...
To dlaczego nikt nie potrafi podac prostej logicznej interpretacji tego przepisu bez uciekania sie do wyrywkowego cytowania lub analogii ataku specjalnego w fazie move do strzelania.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

czy dobrze rozumiem, ze chcesz zeby terradony zrzucaly kamienie jak uciekaja?

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

RAW - a gdzie napisane, ze nie moga?
Logika - jak ucieka to nie moze uzywac zdolnosci wymagajacych decyzji (analogia do magic itemow, dzialaja tylko te co dzialaja stale).

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Alister pisze:RAW - a gdzie napisane, ze nie moga?
a gdzie jest napisane, ze moga? ;) (troche beznadziejna by byla taka dyskusja co? ;)

jak widzisz inaczej rozuimiemy dany fragment. Interpretacja ls (w tym takze mojaa przy okazji tozsama z interpretacja z twf) jest nie jedyna mozliwa lecz imo mozna ja zostawic gdzy obie sa poprawne w zaleznosci od tego jak sie rozumie to zdanie :) ew. mozna zapytac JJa lub innego anglisty jak to powinno byc dokladnie :) Interpetacja jest taka, ze oddzial w cc nie moze zrzucac kamieni. Podobnie jak oddzial uciekajacy. Fluffowo jesli chcesz mozna to wytlumaczyc, ze zrzucanie kamieni nie jest takie proste jak by sie to wydawalo tzn. trzeba podleciec specyfcznie do przeciwnika ;)
A co do ja i lista sedziowska tak uwazamy to musi byc dobrze ...
To dlaczego nikt nie potrafi podac prostej logicznej interpretacji tego przepisu bez uciekania sie do wyrywkowego cytowania lub analogii ataku
ewidentnie nie widziales co jest zdaniem podrzednym tu a co nadrzednym dlatego ci dalem tylko fragment. NIe cytyowalem fragmentu zeby reszte ominac bo nie pasowala do interpretacji lecz uznalem, ze cytowany fragment jest caloscia a druga czesc odnosi sie jedynie do weryfikacji, ktory oddzial moze oberwac kamieniami ;)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:ew. mozna zapytac JJa lub innego anglisty jak to powinno byc dokladnie :)
@ Alister - Nie.


Bez rozwinięcia.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

W sumie Panowie to jak interpretować fakt, że w nowych kodeksach - przynajmniej tych ostatnich brak jest zmianek o psach wojny. W starych jest mowa: mogą nie mogą... w nowych w ogóle nie ma takiej opcji a jednak ich używamy. To jest taki fluffowy nawyk czy grubsza decyzja... = to tak odnośnie DMP

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Droga LS. Czytajcie prosze czasem FAQ wydane przez GW to moze nie wyjda wam sprzeczne w jednym glosowaniu pkt.<Nie pisze tutaj o Terkach>
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Tak swoja droga terki wyszly na moje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

o czym to swiadczy? bo chyba tylko o tym, ze trzeba bedzie jeszcze dodac do uscislen, ze z unseen luirkera nie zrzucaja kanieni :roll:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Panowie Sędziowie chciałem zauważyć, że efekt waszego ostatniego głosowania jest rewelacyjny. Szczerze powiedziwaszy, nie ma się do czego przyczepić. Brawo brawo i keep up good work.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie zauwazyłem żadnej cynicznej emotikonki. To przeoczenie? :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

pozwole sobie powtórzyć pewną wątpliwość:

cytat w róóllbuuka: If the units include models with diffrent Leadershipo values, always use the one with the highest Leadership value.

odnoszę wrażenie że uściślenie w sprawie Pawianów slanesza jest nieco sprzeczne z zasadami, ale może się mylę...
gdzie jest w czarze napisane że model używa tylko własnego LD jak chociażby po Pandemonium.

pzdr,
Żaba

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dębek pisze:Panowie Sędziowie chciałem zauważyć, że efekt waszego ostatniego głosowania jest rewelacyjny. Szczerze powiedziwaszy, nie ma się do czego przyczepić. Brawo brawo i keep up good work.
komu zalozyles maske przez nowe uscislenie, ze sie tak cieszysz? ;)
cytat w róóllbuuka: If the units include models with diffrent Leadershipo values, always use the one with the highest Leadership value.
to o ile sie nie myle jest fragment dotyczacy zdawania testow ld przez oddzial a nie konkretny model w odziale.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Shino:
Mylisz się.
8)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie ma emotikona bo pisałem serio.
Nikomu nie założyłem maski. Po prostu lubię racjonalne rozwiązania.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

tyko z piką wyszło inaczej w podsumowanu Barba niż chłopaki głosowali...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Właśnie to zauważyłem Krzysiu.
Więc jak będzie z tą piką?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jak będzie z Pawianami Slanesza :?:

Ż.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Q. Can Terradons Drop Rocks on the turn they
charge?
A. So long as they pass over another enemy
unit, why not!
Co zlego jest z tym FAQ'iem, czy w kamlotach jest napisane ze oddzial mosi ruszyc sie w remaining moves czy ze tyko zrzuca kamienie w remaining moves?
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Hity wyplacasz w tej wlasnie fazie, tyle

Zablokowany