Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Mr. Hyde »

Też tak grałem tak z bratem ale radze kupić warlock enginnera i mówić że tobie wystarczy 135 pts tylko z elfami byś miał problem ;) Z jezzailami siła się nie kumuluje.

A teraz ja mam pytanie ostatni jak składałem chieftaina dałem mu dwie bronie a potem jeszcze "blade of black fury" czy to oznacza że będzie miał 6 ataków tak jak w ab?? (możliwe że gdzieś jest to wytłumaczone ale nie znalazłem).

Zieleń
Plewa
Posty: 9

Post autor: Zieleń »

M.T, sorry, źle sformułowałem pytanie. Jaką Jezzail mają siłę unitu, 3? Mają tą zdolnośc Cavalry Base - Treat them exactly like cavalry moidels. This means that they have a unit strenght of 2 and get a 6+ basic armour save. Czyli ich siła unitu wynosi 2x3, czyli jeśli się nie mylę 6? Jeszcze pytanko czy drugi sztylecik u Plague Monków daje coś poza drugim atakiem? Dzięki i pozdro.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

@sztajger: albo zwykłe bronie, albo magic, jak kupujesz magic weapon to usuwają się bonusy ze zwykłych broni.
Jeden jezzail ma siłę jednostki 2. Jak masz 3 w oddziale to 6, a jak 5 to 10.

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Tak ale logiczne jest to że w jednej trzyma mieczyk zwykły a w drugiej magiczny np. Throt the unclean zadaje 4 magiczne ataki z killing blow i jeden zwykły.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Throt jest wyjątkiem od reguły, ma specjalną zasadę pozwalającą mu władać zwykłą bronią i magiczną naraz. Bodajże jest opisane, że włada on mieczem za pomocą ogona.

Ogólna zasada mówi, że postać używająca magicznej broni nie może równocześnie atakować bronią zwykłą. Ba, nie może w ogóle posłużyć się zwykłą bronią, dopóki ma magiczną broń. Czyli jeśli masz na wyposażeniu np. sword of might i hand weapon, to nie możesz zadeklarować użycia hand weapona celem uzyskania dodatkowego ataku. Tak samo z great weapon, mając słomkę i GW chciałoby się w szarży używać GW (większa siła), ale zasady mówią, że musisz użyć magicznej broni.

PS. @ Zieleń: drugi sztylet u plague monków daje im tylko (albo aż) dodatkowy atakm nic więcej.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2009, o 10:52 przez Myth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

sztajgerland pisze:to oznacza że będzie miał 6 ataków tak jak w ab?? (możliwe że gdzieś jest to wytłumaczone ale nie znalazłem).
Builderowi nie ufaj w kwestii zasad, bo czasem jest fałszywy jak serce Judasza.

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Wiem co robi drug broń u monków a jest napisane że throt jest cudakiem i ma 3 rękę.

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Pytanie:
Spacz-inżynier korzystający z zasady lead from the back ustawiony w ostatnim szeregu widzi wszystkie large targety i modele na wzgórzu? Z zasad wynikałoby że tak, ale wolałbym się upewnić.

Drugie pytanie:
W wyniku szarży oddziałów szczurzych mamy następującą konfiguracje:
.....PPPPP
.....PPPPP
BSSSS.SSSSS
SSSSS.SSSSS
SSSSS.SSSSS

P - Wróg
B - bohater skaveński
S - zwykły szczur (w przykładzie widoczne są dwa oddziały)
Czy korzystając z zasady lead from the back bohater może opuścić walczący oddział?
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Wydaje mi się że tak

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Jeśli jest z przodu, to nie może.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

A nie jest tak że jak nie styka się : Skaven chracters are not in base contact with the enemy, nic nie ma o szeregach

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Przeczytałem to dokładnie, i właściwie to chyba masz rację.
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Tam na początku jest napisane że mogą korzystać z jego ld nawet jak jest w środku jednostki a potem tylko że jeśli się nie styka.

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

1. Large targety i jednostki znajdujące się poziom wyżej widzisz zawsze (jeśli oczywiście masz go w LoS)
2.Generalnie jest tak, ze możesz opuscic combat, jeśli nie jesteś w base contact z przeciwnikiem. W przytoczonym przez ciebie przykładzie bohater może opuścic oddział
a) jeśli szarżowałeś to w następnej swojej turze
b) jeśli dostałeś szarżę, to możesz wyjśc w swojej turze

Zasada Lead from the Back mówi o dowodzeniu z ostatniego szeregu, nie żadnego innego szeregu.

3.
sztajgerland pisze:Tam na początku jest napisane że mogą korzystać z jego ld nawet jak jest w środku jednostki a potem tylko że jeśli się nie styka.
wtf?

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Dobra nieważne bo i tak mu wytłumaczyłeś...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jakie są dokładnie wymiary podstawki pod dzwonek? Tylko proszę bez żadnego IMO, bo robię traya magnetycznego i muszę wiedzieć jak ciąć blachę ;-)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

40x60mm

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dzięki serdeczne :-)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ratlingi widzą 360 stopni czy 90? Są skirmiszem, ale mają US2, więc powinny widzieć 90. Pytam, bo jutro gram przeciw TK na kaszkiecie, więc takie rzeczy będą dosyć ważne.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Mają kąt widzenia - 360 stopni.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

ODPOWIEDZ