Malowanie by przemko

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Malowanie by przemko

Post autor: przemko »

Witam.

Modele przeze mnie pomalowane mozna policzyc w chwili obecnej na palcach jednej reki. Mimo to chce, byscie ocenili moje starania i doradzili, co poprawic by bylo lepiej.

Na poczatek driada. Jest to chyba druga figurka, ktora moge uznac za czesciowo skonczona. Pisze czesciowo, gdyz nie jestem z niej do konca zadowolony. Najprawdopdobniej za jakis czas sie za nia wezme i dopracuje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugim modelem, ktory poddaje waszej ocenie jest darkelficki poganiacz hydry. W malowaniu jest drugi, a w kolejce czeka sama hydra.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tym modelem juz nic raczej nie zrobie, gdyz jest polakierowany. Wiem, ze figurka nie zostala dobrze oczyszczona z linii podzialow, ale dostalem ja juz z podkladem i zorientowalem sie gdy juz zaczalem prace.

Na tym etapie malowania kazda figurka jest dla mnie wyzwaniem i dopiero w trakcie samego procesu przekonuje sie, co tak naprawde sie dzieje z farba i jak to wszystko wyglada. Czesto nie wiem, jaki bedzie efekt koncowy mojego dzialania, wiec jest to takie bladzenie po omacku. Na warsztacie mam ciagle woodelfke, ktora zaczalem malowac jako pierwsza i juz kilka razy zmienialem jej wyglad. Mam nadzieje, ze z czasem cos z tego bedzie. Moze tak po piecdziesiatej figurce. :) Zdjecia byly robione przeze mnie, a jako ze aparat mam w rece raz do roku, to nie sa pewnie za dobre. Podstawek jakos mi sie nie chce na razie robic, moze kogos do tego zagonie. :) To tyle, jak tylko skoncze tego drugiego poganiacza, to go dorzuce.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

figurki bardzo spoko. Tym bardziej jezeli dopiero zaczynasz przygode z malowaniem. Zrób podstawki koniecznie (to naprawdę poprawia obraz całości ;) ) i wtedy już bedzie super.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jak na prace początkującego to malowanie jest bardzo dobre; malujesz starannie i równo.
Tylko tak dalej =D>
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
dargo000
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: dargo000 »

drycha faktycznie wyglada na niedokonczona, ale po poganiaczu widac ze masz potencjał. Jesli to są Twoje początki to za kilkanascie figurek powinno byc bardzo dobrze :)

Awatar użytkownika
Prowokator
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: ZGora

Post autor: Prowokator »

Super NMM na ostrzu kosy poganiacza :D
,,Everybody lies...''

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: przemko »

Za miodem plynace pochwaly dziekuje. Teraz czekam na slowa konstruktywnej krytyki i rady, co zmienic w malowaniu na przyszlosc.
Co do samej drychy, domyslam sie, ze jest nieco zbyt uboga kolorystycznie, potrzebne wieksze zroznicownie. Zdecydowanie potrzebuje jakiegos barwnego dodatku, prawdopodobnie dobra podstawka by ja mocna wzbogacila pod tym wzgledem. Specyfika figurki jednak wymusza pewne ograniczenia co do ilosci stosowanych farbek.
Poganiacz sprawil mi nieco klopotow, gdyz zalozylem, ze nie bede malowal metalikami. Musialem sie wiec nauczyc malowac non-metallic. Coz, dalej sie ucze.

grab
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grab »

Driada: proponuję washa brązem po skórze-doda to głębi i Dark Angels Green+Skull White po krawędzi włosów
Poganiacz: drzewiec jakiś mało drewniany(jaśniejsze pionowe paski-słoje),spodnie i buty rozjaśniłbym po krawędziach dla lepszego efektu z większej odległości
I ogólnie zazdroszczę potencjału- mi taki poziom zajął troszkę czasu....
Mam nadzieję, że coś pomogłem

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Ładnie, bardzo ładnie, ale taki zupełnie początkujący NMMu nie trzaska na byle poganiaczu :wink: No offens, ofc

Awatar użytkownika
Ciozak95
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Ciozak95 »

Zbyslaw pisze:Ładnie, bardzo ładnie, ale taki zupełnie początkujący NMMu nie trzaska na byle poganiaczu :wink: No offens, ofc
Tiaa... zgadzam się z kolegą 8) coś chyba bajerujesz z tym początkującym.... chyba że dużo poradników czytasz i jesteś otwarty na nowe techniki to wtedy sorry Niggaa... :lol2:

Co do figurek to bardzo fajne jak na "początek"
podpis usunięty z powodu zbyt dużego rozmiaru -- administracja

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: przemko »

Sorki panowie, ja naprawde skonczylem do tej pory dwie figurki, maga high elfow (w wolnej chwili zrobie mu zdjecie, to zobaczycie moja pierwsza figurka) i tego poganiacza. Driada jak widac jest ciagle wip, tak samo magiczka lesniakow, z ktora mam dylemat kolorystyczny. I to tyle moich tworow malarskich. Po co mialbym kit wciskac?

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Dla sławy i pieniędzy 8)
Poganiacz naprawdę fajny - tak trzymaj.
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Kolega sie zwyczjnie przylozyl i chwala mu za to :)
Moj znajomy, ktoremu pokazalem kilka technik tez swoje pierwsze figurki wymalowal ponad poziom szeroko rozumianego tabletop'u.

Driadzie przydalby sie mocniejsze cienie dla poprawienia wyrazistosci. Za to bardzo podobaja mi sie kolory, ktorych uzyles.
Jesli chodzi o nmm to oczywiscie musisz jeszcze nad tym popracowac, ale jest naprawde niezle - oby tak dalej.

Zwroc jeszcze uwage na linie odlewu (ostrze broni poganiacza), bo psuja efekt ;)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: przemko »

Sprobuje ja troche mocniej skontrastowac, mimo wszystko chcialbym jednak zachowac obecna kolorystyke, jest taka cielisto-drewniana. Z wlosami rowniez cos trzeba zrobic, moze dam gradient do innego koloru, zastanowie sie jeszcze. Dzieki za opinie.
Za nieprofesjonalne przygotowanie figurki poganiacza do malowania odpowiada wlasciciel tejze. Juz go skrzyczalem :)
Ogolnie staram sie obecnie malowac na pograniczu realistycznego odwzorowania barw i tej delikatnej komiksowosci, jaka narzuca jednak malowanie modeli. Nadmiar kolorow uwazam za niepotrzebny, czesto wrecz szkodliwy. Moja woodelficka czarodziejka, do tej pory nieskonczona, w poczatkowej wersji wygladala jak pstrokata papuga. I co ciekawe, bylem z niej bardzo zadowolony :)

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: przemko »

Witajcie. Po dlugiej przerwie spowodowanej nawalem innych bardzo waznych zajec i ogolnym lenistwem, dorzucam cos od siebie. Jest to wspominana wyzej czarodziejka, ktorej malowanie rozpoczalem dawno, dawno temu jako pierwsza figurke i nigdy nie moglem jej skonczyc, gdyz ciagle nie spelniala standardow europejskich. Po prawdzie dalej ich nie spelnia, ale prawda jest taka, ze jak teraz jej nie zostawie, to bede ja przemalowywal jeszcze przez nastepne miesiace. Caly czas nie jest to malowanie, o jakie mi chodzilo, ale i tak juz prawdopodobnie za dlugo ja mecze by cos dobrego mialo z tego wyjsc. Lepiej juz nia nie bedzie. Za czas jakis moze wrzuce cos jeszcze. Pozdrawiam.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Czy t ojest WIP?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: przemko »

Dlaczego tak uwazasz?

Awatar użytkownika
Tytanowy88
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Warszawa/Radziejów

Post autor: Tytanowy88 »

Ja też tak uważam.
Po 1 nieskończona twarz i po 2 ogólnie sprawia takie wrażenie.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Tytanowy88 pisze:Ja też tak uważam.
Po 1 nieskończona twarz i po 2 ogólnie sprawia takie wrażenie.
+1
:?

Awatar użytkownika
przemko
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: przemko »

Hmm, ja juz ja tyle malowalem, ze pewnie moj odbior tej figurki jest niedokladny. Ja wiem, ze jest z nia ciagle cos nie tak, ale i tak juz z tym nic nie zrobie. Mimo wszystko, jesli macie jakies sprecyzowane, konkretne uwagi, to bedzie to dla mnie wazne. Cos nie tak z twarza i ogolne wrazenie niesfinalizowania. Cos blizej? Co powinno sie zmienic w tej figurce?

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

przemko pisze: Cos blizej? Co powinno sie zmienic w tej figurce?
Przy kolorze włosów i szaty (bardzo udane) skóra wypada "blado".Nie widać cieni i rozjaśnień.Dodatkowo podstawka -bez niej każdy model wypada słabo.Mam nadzieję że skończysz ten model bo poza wymienionymi niedociągnięciami prezentuje się zacnie.

ODPOWIEDZ