Gamezone

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Nieumarłe koniki GZ biją na łeb te z GW. Ja nie gram Khemri ale jak zobaczyłem na żywca te figurki to mnie walnęło o glebę. Te zdjęcia GZ, które można znaleźc w sieci to ich największy error. Gdyby zainwestowali w malarzy i fotografów, z tym co robią mogliby zalać świat...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jeśli chodzi o GZ, to niektóre figurki są fajniejsze od tych GW (np. praktycznie całe Imperium, pikinierzy bardzo fajni, podobni do Pirazzo's Lost Legion, przydadzą się zbieraczom DoW; bardzo dobra jest piechota HE i DE czy np. jazda i łucznicy TK), ale np. Chaos mi się nie podoba, figurki Warriorów i Knightów nie mogą się równać z GW. A w przypadku Krasnoludów to jedyne lepsze figurki GZ to dla mnie Hammerers, jeśli chodzi o pozostałe oddziały to figurki GW są lepsze.

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Ja dzisiaj miałem okazję na żywo zobaczyć Chaos Knightów Gamezona. Muszę powiedzieć, że są fantastyczni, może nie wszystkie pozy są super przemyślane bo ciężko je umieścić na podstawce ale ogólnie są super.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Kumpel jak zobaczył to stwierdził, że będzie teraz Chaosem gwałcił, pustoszył, rabował...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dobrze ,ze jest alternatywa :) w miarę przystepnej cenie (28 zł za 3 metalowych piechociazy albo 18 zł za herosa :D ) Dla mnie ok. Fakt ,ze niektore figsy mi sie nie podobaja ale stanowcza wiekszosc jest bardzo ladna albo chociaz do przyjecia :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Z GZ widzialem pieski chaoasu i mi sie nie podobają - jedynie cena przemawia z aich zakupem, widziałem też rycerza chaosu- lekko pzrekombinowany.

Polakk
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: Looblin

Post autor: Polakk »

Osobiście na żywca widziałem tylko knightów chaosu i grali lecz muszę przyznać że jestem pod wrażeniem...GZ może być (jeśli już nie jest) bardzo dobrą alternatywą figsów m.in. do WFB...w szczególności kiedy zbliżają sie mroczne czasy w których u GW plastik zastąpi metal

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

ma ktos moze gamezonowych rycerzy chaosu? jak wygladaja? wporzo czy tez nieco mniejsi jak psy?

maja tarcze? (bo na zdjeciach z cytadeli nie widac)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Mniejsi?! Na pewno nie - te metalowe szkapy przypominają mi trochę imperialne czołgi, mają niesamowite paszcze, rogi, naprawdę masakra. Tarcze mają jak najbardziej, choć te nie są jakieś przytłaczająco duże (na dwóch wzorach jest taka trójwymiariowa demoniczna paszcza z setką zębów, na innym czaszka w obręczy i z dużymi kłami - jedno i drugie dość charakternie wygląda). Ciężkie pancerze, niezły sztandar, muzyk ma obwieszone kolczugą tarabany po obu stronach siodła - po prostu zabija :twisted:

Ja nie jestem obiektywny ale jak patrzę na blistry to mam ochotę sprawić sobie taką chorągiew na półkę. W Warszawie mogę Ci pokazać blisterki. W poniższym linku masz jakieś większe zdjęcie z CoolMini chociaż ostrzegam, ża malowanie jest syfne
http://www.coolminiornot.com/123115
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Podobno jakoś w okolicach sierpnia Gamezone miał wypuścić figurki wardancerów i pieszych bohaterów do WE. Wie ktoś może coś na ten temat?
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

teraz wypuścił zaj...bistych górników i nowe figurki do orków, w tym rydwan zarąbisty... elfy z tego co wiem mają być w krótce ale jeszcze nic nie widziałem... gamezone ma fajny motyw... na youtube można znaleźć ich figurki... oglądasz sobie filmik z obracającymi sie figurkami i możesz dokładniej zobaczyć co przedstawiają z kazdej strony. Znacznie lepsza opcja niż zwykła fotka która albo ukryje niedoróbka albo pogorszy wygląd figsa...

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Ja mam knightów gamezona.

Kupiłem zestaw.

Nie da się ich umieścić koło siebie.

Mimo więc, że są fantastyczni, są do dupy.

Piękni, masywni, ale ni chu.. ich nie ustawisz w oddział.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

podobny problem miałem z hammerersami ale się udało... z tym, że kilku z nich stoi na skałach czyli troche wyżej od reszty (3-4 mm)... wygląda to nawet lepiej niż jakby byli równo poustawiani a wszystko pasuje :)

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

W przypadku Wardancerów raczej nie martwię się o kwestię ich ustawienia... ;)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

no raczej ;) ale w jednostkach r&f trzeba sie z tym natrudzić przy gamezonowskich figurkach... ogólnie mają tendencje do robienia "grubych" figurek... wszystko jest duze i przypakowane, wystaje za podstawke i w momencie kiedy musimy ustawić kilkunastu takich gości obok siebie pojawia sie problem. Bo gamezone chyba nie pomyślało przy tworzeniu figsów że wypadałoby żeby jakoś do siebie pasowały.

jednak warto jest pokombinowac bo fgurki sa w wiekszości świetne... tylko elfy mi niezbyt pasują...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

akurat mroczne elfy są wymiatająca, Cold One'y, Harpie, piesi bohaterowie, pegaz, DR.... mmmmm.... cudeńka

Awatar użytkownika
Aragorn007
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Aragorn007 »

A co powiecie o Bretonni? Mnie najbardziej podobają się Gralowcy i Erranty. Mówiąc szczerze użyję chyba muzyka Errantów jako muzyka QK :D
Edit:
Czy konna czarodziejka z GZ nadaje sie na stol?

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Herr Flik »

A czemu miałaby się nie nadawać ? Ja jej używam, i jestem całkiem zadowolony. Naprawdę ładnie się prezentuje.

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

damselka jest o niebo lepsza od tej z GW, która ma twarz jakby przejechała nią po betonie, zreszta na początku tematu już chyba ktoś to zauwazył. A i wierzchowiec lipny jak u chłopa. Zdecydowanie polecam tą z GZ.

Podobnie jest z odpowiedniczką gamesworkshop'owej Morathi DE, gamezonowską to zaiste arcydzieło :)

A ogólnie rzecz biorąc faktycznie, GZ ma raczej ładniejsze figsy choć jednocześnie trudniejsze do malowania i siłą rzeczy trzeba poświęcić im nieco więcej uwagi. Ja nie zapomnę malowania swojego sztandarowego od KoR'ów. Makabra z tymi tłoczeniami, choć zdecydowanie lepsze to niż lipne kalkomanie GW. ;)
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2007, o 20:48 przez Lady Mayer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Czy tak miał wyglądać Twój post? ;)
Lady Mayer pisze:damselka jest o niebo lepsza od tej z GW, która ma twarz jakby przejechała nią po betonie, zreszta na początku tematu już chyba ktoś to zauwazył. A i wierzchowiec lipny jak u chłopa. Zdecydowanie polecam tą z GZ.

Podobnie jest z odpowiedniczką gamesworkshop'owej Morathi DE, gamezonowską to zaiste arcydzieło :)

A ogólnie rzecz biorąc faktycznie, GZ ma raczej ładniejsze figsy choć jednocześnie trudniejsze do malowania i siłą rzeczy trzeba poświęcić im nieco więcej uwagi. Ja nie zapomnę malowania swojego sztandarowego od KoR'ów. Makabra z tymi tłoczeniami, choć zdecydowanie lepsze to niż lipne kalkomanie GW. ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ