Dziwne pytania o dziwne goliny(Nocne Gobliny)

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Dziwne pytania o dziwne goliny(Nocne Gobliny)

Post autor: EvilOne »

Witam wszystkich zainteresowanych(lub zniechęconych) armią stworzoną przez Border P. czyli Nocnymi goblinami.
Widziałem też poprzednie pomysły likaona(a żebyś zdechł za porzucenie pomysłu armii Czarnych Orków! :evil: )
Sam jestem jednym z współautorów(jaskiniowa menażeria i sztandar rdzy to moje pomysły :D ).
Armia jest bardzo fajna, tylko żeby nią grać trzeba zrobić od groma i ciut ciut konwersji, ale mnie to nie zraziło i używam jej do uzupełnienia mojej orkowej(czy też raczej goblinowej) armii.
Na razie zmontowałem tyle modeli by grać w całości na nocnikach Likaona, więc bezczelnie korzystam sobie z zasady Hordy Łaa!(dwa cory, jeden spec i rare orki mogą wziąść od nocników) i gram na O&G, to całkiem fajne kombo, wreszczcie można mieć jednostki kobamatowe na poziomie a nie grać na samych czakach :( . Szczególnie podobają mi się trolle w specach, to jest TO.
Z moich testów wynika:
Tysiąletni/Straożytny squig : ciapa do potęgi N-tej, niby w walce fajny ale rzadko dochodzi bi łatwo go rozstrzelać i rozmagować
Wiedźmołapy: wreszcie orki mają coś co ogniste i magiczne ataki, o dodatkowych kościach rozproszenia nie wspomnę

Moja ulubiona kombinacja na 2000+ wygląda tak:
Lord- Goblinowy szaman(oczywiście nocny)(dwa power stone i dwa scrolle)
BBOB(szczęki imbada, najlepszy topór bashy)
Gobliński szaman (2x grybki i scroll)
Gobliński szaman (2x scrolle)

Rary

Olbrzym i Doomdiver
lub
Zębaczolot(N) i Doomdiver
lub
Tysiącletni(N) i doomdiver

Spece

Trolle(N), moja jaskiniowa Menażeria(N) lub wiedźmołapy(N)
Hopgobliny
Czuki x 2
Czuki x 2

Core

20x orków debeściaków ze sztandarem dającym kości rozproszenia
35x nocników na zasadach nocnych goblinów(N)(Full Wypas!)
10x batgoliny(N)
20x nocnych goblinów na zasadach O&G(Fanole x 3)
20x nocnych goblinów na zasadach O&G(Fanole x 3)

Czy to dobre kombo? Czy ktoś ma lepsze pomysł?



PS.

Jeszcze raz Likaon żeby cię tir przejechał za wycofanie się projektu armii czarnych orków

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

EvilOne pisze: to całkiem fajne kombo, wreszczcie można mieć jednostki kobamatowe na poziomie a nie grać na samych czakach :(

Spece

Trolle(N), moja jaskiniowa Menażeria(N) lub wiedźmołapy(N)
Hopgobliny
Czuki x 2
Czuki x 2
:D
Obrazek

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

tylko takie spece mam, a O&G nie ma lepszych speców

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Więc i tak grasz prawie na samych Chakach :) o to mi chodziło
Obrazek

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Dwa sloty na czaki to nie jest amia na samych czakach, a jakie dobre rzeczy mają orki w specach:
-herdy niby mogą sporo wytrzymać ale nic nie robią
-czarne orki za swą cenę do są do niczego
-jazda dzików też jest lipna
-hoppery(jedyny dobry ale zebranie 10 jest kosztowne)
-klopa jest średnia ale ujdzie
-orkowy rydwan tylko po bohatera
-goblińskie rydwany są jeszcze gorsze niż orkowe

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

EvilOne pisze:-klopa jest średnia ale ujdzie
Jeśli jest twoim zdaniem średnia to nie umiesz po prostu strzelać. Na daleki zasięg masz taką samą szansę, że zaliczysz centrala jak, że trafisz czuką. A przy zniosie katapulty też często coś trafiają. Efekt jednego strzału z katapy jest większy od 2 czuk.

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Przyznjaę się bez bicia nie umiem strzelać z dział i katapult, i ma złe wspomnienia z nimi związane

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

EvilOne pisze:Przyznjaę się bez bicia nie umiem strzelać z dział i katapult, i ma złe wspomnienia z nimi związane
To ja Ci powiem bez bicia, że ja też tak miałem. Po tym jak je wystawiłem dla testu to okazało się, że strzelanie nie jest takie straszne. Owszem czasem zdarzy sie misfire albo nie możesz zaliczyc centrala, ale celowanie wcale nie jest takie trudne. Pocwicz to też je pokochasz. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

mam nadzieje, że to ostatni osobny temat poświęcony pomysłowi likaona na tym podforum, jeśli nie jest to zły pomysł prosiłbym o scalenie obu wątków.

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Likaon tylko to zainicjował, obecnie book jest tworem wielu forumowiczów BP :twisted:

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

kogo to obchodzi i co za różnica? ponawiam prośbę o scalenie i apeluję o nietworzenie dalszych nowych tematów na ten sam temat

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Uchylam się do prośby Deather, co za dużo to nie zdrowo. (wrzućcie to do tematu nocne gobliny coś kombinują)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

ODPOWIEDZ