Balancing Patch v 1.5

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Re: Balancing Patch v 1.5

Post autor: Solider »

green pisze:
Waldi pisze:Ale orki i gobliny są po prostu słabe i tyle.
chyba ty :P
Waldi pisze:Niemniej jednak skoro zasady mają dotyczyć turniejów to po prostu najlepszym wyjściem byłyby punkty premiowe za np. klimatyczną rozpiskę/korzystanie z ciekawych (rzadko wystawianych) jednostek itd.
Demony Khorna to jest klimat i co dalej
Waldi pisze:A zamiast wprowadzania skomplikowanych zasad może wystarczyłoby jeszcze dodatkowo wprowadzić regulacje punktowe? Np orki i gobliny mogą wystawiać 120% wartości punktowej? Czyli jak turniej jest na 2000 punktów to mogą wystawiać się na 2400? A armie silniejsze (Demony) na 90% - czyli 1800?
Gdzies juz to widziałem :)
Green Ty czytasz czasem to co piszesz? Człowieku zastanów się nad tym. We Wrocku jest coś takiego o czym wspomniał Waldi i po relacjach kumpli twierdzę, że się sprawdza. Zreszta wspominałem o tym w podforum WoChu. Może to nie jest taki zły pomysł wprowadzić ograniczenia kompozycyjne armii i wrocławskie zasady? Chyba lepsze to niż wpychanie nowych itemów kazdej kolejnej armii na liście?

Ps. Sorki, że nie połączyłem postów, ale mi nie wyszło.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wiesz, zakładając ignorancję innych, narażasz się na śmieszność trochę. Ten rewelacyjny pomysł z Wrocławia dotyczący +/- punktów w zależności od armii wymyślił niejaki Barbarossa rok z hakiem temu. System 2000/2250/2500 był playtestowany w Polsce i spodobał się średnio, więc nie przyjęliśmy go w Balancing Patchu. Główne problemy:

Armie silne stawały się bardzo ograniczone do najpaskudniejszego sedna. Np. wampiry musiały już brać wszystkie przegięcia (wtedy był to Drak+hełm) żeby mieć jakieś szanse, żadnej lżejszej albo bardziej innowacyjnej rozpiski VC nie można było wystawić.

Z kolei armiom słabym 2500 punktów pomogło w sumie niewiele, takie były relacje wielu graczy.

Natomiast system ten spodobał się w komisji robiącej zasady kompozycji do ETC na tyle, że jest obowiązującym standardem ETC - w tym roku sporo graczy miało się z nim okazję zapoznać, ja sam zagrałem chyba z 50 bitew nazasady ETC w okolicach wakacji. Ma swoje wady i zalety; śmiem twierdzić, że ogólnie gorzej się na niegogra, niż na BP, aczkolwiek w jakimś stopniu działa.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Jako organizator turniejów we Wrocławiu mogę potwierdzić, ze nie było ani jednego turnieju z systemem +/-, więc nie wiem kto sobie wymyslił takie cuś.

Dużo hipokrytów ostatnio się namnożyło

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Pasiak ladnie dales opis przedmiotow tylko ze porownales ja ze swoja armia. Teraz wez AB zielonch i skonfrontuj z rzeczywistoscia.
Sztandar-owszem mozna dac zamiast War Bannera...a teraz przpomnij sobie kied ostatni raz grales z zielonymi, siegnij jeszcze glebiej w pamiec i przypomnij sobie kiedy zielone mialy magiczny sztandar na oddzialach (orc big uns,swinki,BO,bsb)

grzybek->jest ok. jakby bylo gdzie dawac totem (patrz wyzej) to byloby b.duze zgiecie. a nie sadze zeby <3k pojawil sie zarowno grzbek jak i totem /choc wtedy grasz praktycznie bez DS/

Zbroja-> chcesz sie licytowac w ilosci zbroi/wardow? /1+AS jest przydatne gdy Ld ma tylko heros a wardow nie przewidziano/. Kasowanie regeneracji-mile gdy nie ma zadnego plonacego ataku, a przebicie sie przez wyzszy AS juz jest problematczne. {choc dla jasnosci rozgrwki wstarczyloby ze tylko oddzial z ktorym sie styka nie ma warda/regenerki}

tak naprawde najwazniejsze sa 2 pozostale przedmioty-> bez immunity w dowolnej postaci gra sie do jednej bramki.

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

solider4 pisze:Green Ty czytasz czasem to co piszesz? Człowieku zastanów się nad tym.
Tak czytam
solider4 pisze:We Wrocku jest coś takiego o czym wspomniał Waldi i po relacjach kumpli twierdzę, że się sprawdza.
Czyli można tak grac przy obowiązującym BP 1.4 więc i 1.5 niczego nie zmieni, gracie tak to grajcie dalej jak wam pasuje.
solider4 pisze:Chyba lepsze to niż wpychanie nowych itemów kazdej kolejnej armii na liście?
Masz prawo uważać że "systemem +/-" to lepszy sposób balansowania armii, ale jak pisał Barbarossa nie spodobał się. Uważam że nie powinieneś tak krytycznie podchodzić do pomysłów LS to kolejna próba, jak się nie sprawdzi odejdzie jak wspomniany wyżej "systemem +/-".

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Swoje zdanie wypowiedziałem, kontr argumentu przyjąłem, teraz pozostaje poczekać na to co czas przyniesie. Mam nadzieję, że jeżeli ogół będzie przeciw takim zmianom (oczywiście po wypróbowaniu nowego BP) to LS cofnie swoje decyzje i to wszystko.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Zmiany w zielonych doskonałe =D> =D> =D>
Wreszcie można wystawić jazdę bez ryzyka oblania animozji lub psychologii w kluczowym momencie (czyli standard wśród niejednej armii) :roll:
Wreszcie mamy zbroję magiczną, którą jest sens zakładać! No i poluzowanie smyczy w specialach – bezcenne. Zwykle mieściły się same machiny, a teraz to hopki lub nawet BO będą mogli powalczyć:):) do tej pory w rarach szkoda było rezygnować z doomdivera na rzecz gigsona – teraz można się klimatycznie pobawić :P
Trzymam kciuki za playtesty i pozdrawiam! :wink:

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

quas pisze:...
Ależ quas, no pewnie, że skonfrontowałęm to z moją armią.
Moja jest średnią armią w obecnych czasach [ nie masakruje z biegu i maske też nie tak łatwo jej założyć ] więc chyba o to chodziło, żeby porównać do takiego typu armii? Pokazałem tylko czym płacę za konkretne bonusy. Pamiętaj, że mi jeszcze trudniej przebić wysoki AS i ochronić herosów bo mimo ich mobilności to t3 i praktycznie 5+AS musi wiązać się z jakimkolwiek wardem... Brak s7 gdziekolwiek sprawia duże problemy.

Zresztą nie było moim celem kolejny raz wykazywanie co jest a co nie lepsze tu czy tam. Daj trochę czasu ludziom to upchną każdy przedmiot w sensownej kombinacji i będziesz wiedział co się da upchnąć. To jak gadanie że 2 hydr ludzie nie będą brali, bo skoro tak to po co zostało to odblokowane...?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

bigpasiak pisze: no pewnie, że skonfrontowałęm to z moją armią
Skoro komentujesz magiczny item w armii orków czemu patrzysz przez pryzmat WE?
bigpasiak pisze:Moja jest średnią armią w obecnych czasach [ nie masakruje z biegu i maske też nie tak łatwo jej założyć ]
Orki nie masakruja wcale, tylko są masakrowane. I nie są średnie tylko słabe
bigpasiak pisze:więc chyba o to chodziło, żeby porównać do takiego typu armii?
Chyba nie

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

A przez pryzmat czego mam patrzyć?
Imperum, Dwarfy, Woch, Bretka? czy może z demonami, DE, lizakami czy VC?


Konfrontuje z tym czym gram i uważam, że jest prawie w środku [ choć mam świadomość, że WE mocno tracą wraz z każdą nową armią ].
Pisałem dość wyraźnie że:
bigpasiak pisze:Pokazałem tylko czym płacę za konkretne bonusy.
bo cały czas słyszę, że inne armie mają coś za darmo.
Ja nie mam.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

ja kończę swój udział w dyskusji.

szkoda zdrowia

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

bigpasiak pisze:bo cały czas słyszę, że inne armie mają coś za darmo.
Ja nie mam.
Las masz.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

A Ty Waghhhh...
czego inni nie mają.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

panowie moze jednak pokażcie że jesteście dorośli?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pasiak odpusc, prosze to nie ma sensu. Nic nie zyskasz tym wyklocaniem.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Inni właśnie taką metodą zyskali :wink: .Przez zakrzyczenie i majaczenie od roku.Mimo że dostaną AB najszybciej po 8 ed.
BP mocno kontrowersyjny.Ja trzymam kciuki żeby pomysł przeszedł i każda słabsza armia dostała szanse na równiejszą walkę z armiami TOP.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

czy ten Jankielowy arkan zajmuje cokolwiek z limitu 12-stu kostek DD? :)

Apropo ceny itemów to jakaś noworoczna promocja jest :D
25pkt to powinien być minimalnych koszt tych tańszych, imho.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 265
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

A ja mam pytanie do szanownej ligi sędziowskiej. W związku z tym że odblokowaliście drugą hydrę ,chciałem zapytać jak długo uda mi się nią pograć zanim do BP wpadnie zapis że hydry są znów 0-1. Bądź co bądź model kosztuje jedyne 150 pln i nie chciałbym wydać tych pieniędzy tylko po to żeby móc sobie postawić go na półeczce.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Staramy sie powaznie podchodzic do sprawy i nie przywracac starych ograniczen i nie majstrowac przy oddzialach, ktorym odblokowalismy ograniczenia :).
Z tego powodu nie majstrowalismy przy horrorach na przyklad. Zmienianie im ograniczen kolejny raz to bylaby juz przesada.

Tak wiec mozesz spokojnie kupic nowa hydre :).

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tak jak napisał Marek.

Kiedy wychodzi jakaś nowa armia, ryzykujecie inwestując w 4 takie same speciale albo 2 takie same rary, szczególnie, jeśli pachnie to exploitem. Po 3 miesiącach może sie okazać, że coś jest 0-1, 0-2 albo zajmuje jakieś strategiczne dodatkowe sloty. Tym niemniej, patrząc po abominacjach, które widywałem na stołach - większość graczy wskakujących od razu na bandwagon ryzykuje głównie odrobiną papier-mache, modeliny i własnego ograniczonego talentu.

ODPOWIEDZ