8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Kefas »

imo dow, chd i może jakiś kataj noi z pewnością kislev zasługują na to żeby pojawić się w nowej edycji... może jakaś arabia tam jest sporo niezbadanych terenów :D i jeszcze armia eskimosów mi się widzi :^o

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

I armia fiszmenów nie zapominajmy o fiszmenach.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dziki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 150
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: Dziki »

ChD to chyba najbardziej zasługuje na wydanie. Jak taka armia nie doczekała się tego to nie rozumiem.
Murmandamus pisze:I armia fiszmenów nie zapominajmy o fiszmenach.
Tak. Oni muszą wyjść. I to najlepiej dwie armie od razu. Fiszmeni zwykli i Fiszmeni Chaosu :lol2: :lol2:
"...And in that time of darkness,
Man became Beast and Beast became Man..."

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Może by tak drugą armię imperialną w stylu: BitchHunters, podli inkwizytorzy, armia full skirmisz, bohaterowie mogący brać scrolle i oczywiście coś w stylu wewntrznego kregu(kto czyta Piekarę ten wie)

A co do zwierz-ludzi to mamy tak
jaszczuroludzi
szczuroludzi
kozoludzi(w tym bykoludzi, konioludzi i kurwaniewiemcotoludzi oraz inne koptyne z dopiskiem ludź)

Zostają jeszcze:
Ryboludzie
Robaloludzie
Ludzie Surykatki
Ludzie Świstaki
Ludzio-ludzie
Wiewióroludzie
oraz
Przerażający marchekoludzie

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mam nadzieje że plotka o czterdziestkowym Sv się nie potwierdzi, między WFB i 40K są wyraźne różnice i tak powinno pozostać. Poza tym ta zasada jest dla mnie bez sensu.
Natomiast ryboludzie(wtf?) popsuliby mi klimat Mlotka. D&D by się powoli robiło; co następne, rasa Magmowców, Mrówkoludzi czy Mykonidów?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

A mnie tam plotki o atakach z 2 rank piechoty ciesza, nie ma to jak 14 SM z ASF xD Albo 20 spearow nagina z 4 rank.

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Co do HE to popatrzcie na SM w poprzedniej edycji a w tej, dalej WL w tamtej a w tej bez porownania w tamtej bylli nie grywealni a teraz da sie na nich grac polityka GW. To co sie wczesniej nie sprzedawalo zrobic teraz tak mocne zeby sie sprzedawalo. Wiec kolejne armie mozna sie liczyc ze wszystko co bylo nie grywalne bedzie bardzo mocne jak na przyklad DEMONY

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

demony byly w miare normalna armia teraz to sa poprostu przegiete

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Ja mam ogromna nadzieję, że 8 edycja wymusi w jakis sposób wystawianie klocków do walki. To ma być WFB, czyli armie podzielone na oddziały taktycznie manewrujące po stole. Za dużo się robi dziwnych tworów i rozpisek pozbawionych sesnu z punktu widzenia historii (chociażby Imperium, w którym w ogóle nie ma piechoty, tylko czołgi, armaty i trochę konnicy żeby włożyć w to magów).
Mam nadzieję, że fakt, iż ostatnie booki właśnie na klockach bazują (bestie, szczury) to przykład dobrego myślenia GW.
Tyle że nie wszystkie booki są robone przez tych samych ludzi, a jeśli playtesty wyglądają tak jak bitwa Imperium + bretka vs bestie z ostatniego WD to nigdy nie doczekamy się zrównoważonych armii.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Yahoo82 pisze:...Mam nadzieję, że fakt, iż ostatnie booki właśnie na klockach bazują (bestie, szczury) to przykład dobrego myślenia GW. ...

To przypadek a nie przykład dobrego myślenia :)

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

kolejny p[rzyklad imperium w poprzedniej edycji czolgi byly nie grywalne to teraz GW tak zrobil ze sa dobre i wystawia sie dwa. A dla nich to plus bo wyprzedaja czolgi z magazynow i maja kase a dla nich liczy sie TYLKO kasa.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Kultystach Chaosu
Cudownie, kolejna armia Chaosu. Może przynajmniej ta będzie miała scoutów i skirmisherów :wink:
kolejny p[rzyklad imperium w poprzedniej edycji czolgi byly nie grywalne to teraz GW tak zrobil ze sa dobre i wystawia sie dwa. A dla nich to plus bo wyprzedaja czolgi z magazynow i maja kase a dla nich liczy sie TYLKO kasa.
kolejny p[rzyklad imperium w poprzedniej edycji czolgi byly nie grywalne to teraz GW tak zrobil ze sa dobre i wystawia sie dwa. A dla nich to plus bo wyprzedaja czolgi z magazynow i maja kase a dla nich liczy sie TYLKO kasa.
Tak jak Bg, piechota HE itd.
Yahoo82 napisał(a):
...Mam nadzieję, że fakt, iż ostatnie booki właśnie na klockach bazują (bestie, szczury) to przykład dobrego myślenia GW. ...
Bo obie armie są z natury "hordowe"?
Fakt, mogliby ruszyć tłuste dupska i ugrywalnić piechotę. Lecz po co? Grube 12-latki z Juesej i Jukej i tak kupują stosy Chosenów i Black Orków. Może to my tylko tak pojękujemy? :wink:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

00dexter pisze:kolejny p[rzyklad imperium w poprzedniej edycji czolgi byly nie grywalne to teraz GW tak zrobil ze sa dobre i wystawia sie dwa. A dla nich to plus bo wyprzedaja czolgi z magazynow i maja kase a dla nich liczy sie TYLKO kasa.
GW nie myśli perspektywicznie. Ugrywalnie jedno, by schrzanić drugie. Lepiej zadać sobie pytanie czy pracownicy GW wogóle operują pojęciami - grywalny, niegrywalny etc. Docelową grupą odbiorców WFB to modelarze i kolekcjonerzy. Dla takowych pojęcia niegrywalny i grywalny nie mają większego znaczenia, gdyż ten największy target nie grywa na turniejach. Z drugiej strony dziwi mnie w GW kompletny brak uczenia się i nabierania doświadczenia, aby ich gra była z każdą edycją znacznie lepsza. Zasady WFB i pokrewne w innych systemach rozwijają się już całe dekady. Nadchodzi 8 edycja battla. 8 edycji WFB to kupa lat. Wydaje się, że wystarczająca aby gra była na tyle dobrze pisana, aby army booki były spójne zewnęrznie i wewnętrznie, a balans na przestrzeni tych lat został wypracowany na odpowiednim poziomie. Dlatego rozumiem, że GW nie pisze WFB pod kątem turniejowym - bo to nie ich target. Z drugiej strony dziwi mnie brak doskonalenia gry w tym punkcie. Wyważone zasady, uzyskanie balansu to cechy raczej pozytywne, które raczej strat nie powinny przynieść, a raczej zysk.

Dlatego zawsze zastanawiała mnie przyjęta stategia promowania tej gry. Ta gra ma obecnie olbrzymi potencjał by mieć naprawdę spójne i dopracowane zasady. Ciężko o system z takim "doświadczeniem" na rynku. Stąd zawsze zastanawiało mnie czy to przez brak pomysłu i umiejętności czy może przez celowo obrany schemat wydawania i pisania tego systemu.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

sądze że nie chce im się poprostu zmieniać tego wszystkiego na jakieś ,,cuda wianki" bo albo im się nie chce albo angielskim graczom takie zasady pasują ;) pamiętajmy że Polacy podchodzą specyficznie do WBF (wycisną taką rozpę z Army booka że już lepszej się nie da ) a co do ugrywalninia piechoty mam nadzieje że ją naprawią ale niech zostawią moje WE w spokoju bo jakos mi się nie widzi żebym od nowej edycji miał nagle zacząć bazować na klockach EG :roll:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Generalnie GW robi niektóre zasady/figurki takie pokopane, że ja dziękuję. Weźmy na to steam tanka, powiedzcie mi, co jest trudniej zrobić, steama czy Mechanicznego KONIKA, którego na siłę władowali do armii imperium. Zapewne w następnej edycji oddziały questingów z bretki będą robiły taką masakrę, że jak ktoś ich na stole zobaczy to podziękuje za grę. Gr8 swordzi tak samo, to będą ludzcy SM ze stubbornem ;). CO myślicie, żeby ograniczyli wystawienie demonom jednostek wszystkich bogów jednocześnie?
Największa maruda na Border Princes 8)

komi
Plewa
Posty: 6

Post autor: komi »

Mam pytanie: czy jak wyjdzie 8 edycja warhammera to figurki z 7 edycji będą sie nadawały do 8 edycji? Sory ale jestem początkujący i nie wiem czy kupić sobie teraz jakiś zestaw (nie mam żadnych figurek).

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Pewnie, niektóre modele mogą sie oczywiście różnić nawet ekwipunkiem, tak było między 5 i 6 edycją w bretonni, Questing knighci dostali w 6 ed dwuręczne miecze a w 5 mieli lance. Jeśli już teraz chcesz kupować armię to zastanów się najpierw nad jaką, żebyś w ciągu nast. kilku miesięcy nie kupował kolejny raz podręcznika, gdy ten aktualny w tej chwili będzie już nieaktualny.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

niektore figsy są jeszcze z 5 edycji i nowszych nie ma, a z 3 edycji to rarytasy na stole-czyli edycja wydania ma się nijak do grania

komi
Plewa
Posty: 6

Post autor: komi »

Czyli jeśli teraz kupie podręcznik danej armii to później będę musiał kupić nowy? Popraw jeśli źle Cię zrozumiałem.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Będą. Tak samo jak i teraz możesz używać figurek nawet z pierwszej edycji (ma ktoś takie? :P )
edit: jak wyjdzie nowa edycja armii to tak
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, o 18:27 przez ANtY, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ