8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

8 Edycja Warhammera (kontynuacja dyskusji) II

Post autor: Virgo »

I believe November is Dark Eldar for 40K. The High Elf kits should be out in October. Tomb Kings are next year.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

GW bardziej mierzy w zwiększenie limitu pktów do 3k. W sumie miałoby sens. Gorzej z funduszami.

Jeżeli plota o 25% lord+25% hero miała by się sprawdzić, to zaprzeczało by to generalnemu trendowi tych plot - wzmocnienia corowej piechoty, mniej psychy która orałaby klocki etc., a tu nagle 50% armii w herosach. Brzmi niespójnie.
Uerph.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ludzie a ja mam taki problematyczny problem :D

jak kupie sobie podręcznik do wochu (niedawno wyszedł nowy), a potem (10 lipca) wejdzie 8 ed to co ja mam zrobić z nowym bookiem do wochu (tym 7ed)?????
będzie niedługo kolejny? czy jak bo nie kumam mam kupić teraz ten 7 ed czy czekac na 8 ed????


proszę o odpowiedz [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

z góry dzięki
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

podręczniki nie stracą na aktualności , najwyżej dostaniesz errate i powklejasz pare wydruków w odpowiednie miejsca
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Aldean pisze:
Żaba pisze:
Bestialski_Brokuł pisze:Mam nadzieję, ze rzeczywiście będą erraty do podręczników bo jak nie to przegiętośc takiej hydry nabiera całkowicie nowego wymiaru- 7A z s5 4 z s3AP wszystko z hatem
a skąd wiesz że w 8ed psychologia jeźdźca/poganiacza będzie działać na mounta :?: 8)

Ż.
to jak poganiacze zginą to hydra nie ma hatred?;]
Żaba po prostu nie zna kodeksu własnej armii.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Dajcie luż skoro i regeneracja będzie różna i jeszcze działa będą tak przewalone to smok nosa nie wychyli za lasu a wstawianie go i liczyć na to że się nie trafi Dwarfów/Empire to średni plan jeśli wszystko pozostanie na poziomie jaki znamy co z tego ze ma milion ataków jak To działo w smoka na 2 + okey randomizacja smok 2 W, druga to samo :D i aż do skutku
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Bojo
Mudżahedin
Posty: 254
Lokalizacja: Łęczna->Przeklęta Kompania

Post autor: Bojo »

póki co jest dobrze :wink: 8edycja zapowiada się ciekawie, mi się podoba :)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Podobno mają być jakieś nowe modele do Demonów po wakacjach...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Great weapons Always strike last (this overrides any army book rules). Can only be used in the first rank. - Godless
Życie jest piękne, koniec cholernych Swordmasterów z trzaskaniem 2/3 atakami z ASF, tak samo bohaterowie!!!!

Wardy zamiast MR jest ciekawe, teraz już będzie się nawet opłacało wpakowywać Holy Icon i do tego Banner of defence do gralowców ;) - ward 5+/6+ w walce, 4+/6+ strzelanie 2+/3+ od magii :p można dostać świra :D
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Śmieszne te ploty.

Hydra lepsza od Abomki:
+ D6 ataków
+ 2D6 hitów z siłą breath weapona

Crush them!
* Monstrous Cavalry and Monstrous Infantry are granted 1 bonus attack with the "always strikes last" special rule, at base strength

Destroy them!
* Larger Creatures and Monsters do D6 attacks instead of 1 attack for crush them.

Breath Weapons
* Now apply in close combat, dealing 2D6 hits with the breath weapons strength. This is in initiative order. At the moment it looks like it will be in addition to regular attacks, not instead of.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Virgo pisze: Always Strike First
* ASL combined with ASF cancel each other out. Strike in initiative order.
However ASF + higher initiative than your enemy: Reroll to hit rolls. So even if Swordmasters and White Lions are striking in initiative order they may get re-rolls to hit!
Nie ciesz się zbyt wcześnie theudulf elfy nadal mają więcej I niż przeciętni śmiertelnicy i będą kosić pierwsze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Teraz na te zasady sun dragon staje się bardzo dobrym potworem.
4I (dość sporo) + 2d6 flaming hitów z siłą 2 (fakt mała siła, ale on kosztuje tylko 260 ptk. a to oznacza że można spokojnie princa z sun dragonem wystawić + mag caddy na 2500 ptk. - nikt inny nie może tego zrobić :wink: > no i crushing ataki ^^ no i na tym lord z ASF :lol2: to ma szanse zabić te 2 szeregi bez problemu :D
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Bestialski_Brokuł pisze:
Virgo pisze: Always Strike First
* ASL combined with ASF cancel each other out. Strike in initiative order.
However ASF + higher initiative than your enemy: Reroll to hit rolls. So even if Swordmasters and White Lions are striking in initiative order they may get re-rolls to hit!
Nie ciesz się zbyt wcześnie theudulf elfy nadal mają więcej I niż przeciętni śmiertelnicy i będą kosić pierwsze :mrgreen:
No tak, ale przy twojej szarży nie wpakują ci już XX ataków na dzień dobry....
Największa maruda na Border Princes 8)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Jab pisze:...on kosztuje tylko 260 ptk. a to oznacza że można spokojnie princa z sun dragonem wystawić + mag caddy na 2500 ptk. - nikt inny nie może tego zrobić :wink: >
Zombie Dragon kosztuje 275 :D więc porównywalnie. Też by dało radę tylko koszt samego Lorda o ile większy w VC.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

może i smok dopakowany, ale czy lepszy?
z m=10 i +3d6 do szarży ( z czego wybierasz 2 najlepsze wyniki) to za dalekich szarż raczej nie będzie miał.
dodatkowo, TLOS przytnie te wszystkie ogromne maszkary.

ja tam czuję radosny dreszczyk emocji przed 8 edycją.
TLOS nie będzie aż taki tragiczny- wreszcie będziemy mieć prawdziwe lasy a nie bezkarne chowanie się smoka za kawałkiem zielonego dywanu.
Taki Bloodek z rozłożonymi skrzydłami już się nie schowa za domkiem....

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

theudulf pisze:
Życie jest piękne, koniec cholernych Swordmasterów z trzaskaniem 2/3 atakami z ASF, tak samo bohaterowie!!!!
tylko dlaczego za ograniczenie jednego pedalstwa maja płacić wysoka cenę inne unity w grze z Great weaponem, to jest główny błąd GW dawanie bonusów wszystkim i zabieranie wszystkim..hate na całej armii ..niedługo stubborn na całej armii, czego jeszcze brak reroll to wound na cała armie?...

Co do TLOS już widzę masy strzelców na podstawkach do nieba.....
Obrazek






_________________

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Grazbird pisze:dodatkowo, TLOS przytnie te wszystkie ogromne maszkary.

ja tam czuję radosny dreszczyk emocji przed 8 edycją.
TLOS nie będzie aż taki tragiczny- wreszcie będziemy mieć prawdziwe lasy a nie bezkarne chowanie się smoka za kawałkiem zielonego dywanu.
Taki Bloodek z rozłożonymi skrzydłami już się nie schowa za domkiem....
Tez o tych skrzydłach myślałem, ale ktoś mnie wyprowadził z błędu, że przynajmniej w WH40K skrzydła nie są brane pod uwagę tylko korpus figurki.
Poza tym wiesz... nie widze tego, że nagle wszystkie kluby w polsce na turnieje będą robić lasy, wymieniać domki, górki bo TLOS. Jakaś porażka :-) nie widzę tego w ogóle.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie jest źle. Halabardy wrócą do łask. Potencjalnie dalsze szarże zdecydowanie ugrywalniają piechotę, tak jak walka w kolejności Inicjatywy. Z tymi Great Weaponami zaś....cóż, to było do przewidzenia. Teraz każda jednostka z dużym I będzie miała potencjalny ASF.
Magia zapowiada się sycąco. Jedynie, co mi średnio pasuje, to nagły kop dla niektórych LT. Fajnie, giguś będzie lepszy. Lecz hydrant i Dominacja jeszcze bardziej. No nic, w sumie nie narzekam. Chyba czas poszukać fajnego substytuta dla Chaos Dragon'a.
He he.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Grazbird pisze: Taki Bloodek z rozłożonymi skrzydłami już się nie schowa za domkiem....
LUB
Blodek bedzie sobie siedział na kolanach lub po turecku ze złożonymi skrzydłami i głową nisko przy ziemi, a przed nim psy na "skałkach" zasłaniające go. Fajnie nie?

+
Wilqu pisze:Co do TLOS już widzę masy strzelców na podstawkach do nieba.....
Dla mnie TLOS to jakaś porażka się wydaje ze względu na takie idiotyzmy jak powyżej.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ale żeście się uczepili tego TLOS. Ile razy trzeba napisać, żebyście zerknęli wreszcie do aktualnego rulebooka i zobaczyli, że w 7 edycji też "obowiązuje" TLOS?
Bijecie pianę zupełnie bez sensu, nie zadając sobie ani odrobiny trudu, by zapoznać się z tematem.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Zablokowany