Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: quas »

Calkiem inna sprawa, jak utrzymac BSB z T4 i ASv 6 przy zyciu.
a to jest wrecz banalne- zostawic go,niech sobie w spokoju bedzie w podreczniku a nie na polu bitwy.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Mam pytanie jak liczone są punkty za fanatyków w przypadku kiedy zginą wszyscy a jego macierzysta jednostka jest na polu walki? Oraz co w sytuacji gdy jednostka macierzysta została społowiona?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

fanatyk nie jest warty zadnych punktow. to forma upgradu dla oddzialu.
punkty masz tylko z oddzialu NG

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

czyli nawet jeśli oddział NG będzie społowiony to i tak nie wlicza się do tego połowy wartości Fanatyków?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

przyklad-oddzial NG z 3 fanatykami kosztuje 200pkt
1)NG sa nietknieci a przeciwnik kasuje fanatykow ze stolu
0pkt
2)fanatycy sa na stole ale NG skasowanie
200pkt
3)nie wazna jaka ilosc fanatykow na stole ale 1/2 ng skasowana
100pkt.

clear?

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

si :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Ile maksymalnie kości daje Mork Spirit Totem? 3? czy może więcej?

Adeptus
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Adeptus »

Grodzio pisze:Ile maksymalnie kości daje Mork Spirit Totem? 3? czy może więcej?
max 3

michalh
Warzywo
Posty: 11

Post autor: michalh »

Co sądzicie o tym aby do regimentu nocnych wstawić ...nietypowego nettera, a mianowicie snotlinga z siatką? Z pewnością jest to dość oryginalny pomysł i ciekawie mogłoby to wyglądać w praktyce. Jestem początkującym graczem i zależy mi na tym, aby jak najszybciej (i jak najtaniej) złożyć armię. Jakie są Wasze opinie?

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ogólnie to twój post nie ma nic wspólnego z tematem...a co do wstawiania czegoś za coś wszystko zależy czy przeciwnik zgadza się na proxy.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

michalh
Warzywo
Posty: 11

Post autor: michalh »

katerek pisze:Ogólnie to twój post nie ma nic wspólnego z tematem.
Może i nie - miałem zakładać nowy temat?
katerek pisze:a co do wstawiania czegoś za coś wszystko zależy czy przeciwnik zgadza się na proxy.
Czyli jednak jakaś (ogólna) zasada jest? :)

Te proxy dotyczą też własnych modeli, figurek innych firm czy też konwersji?

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Prox to model lub coś co zastępuje inny model. Taki właśnie snotling z siatką, który robi zamiast nocnika z siatką. Konwersja to co innego i nie musisz mieć na nią zgody. Tak jak na modele innych firm (pod warunkiem, że wyglądają jak to za co są wystawiane, czyli nie są proxem :P).
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

A mnie się wydaje, że jakby wpasował się taki snotling ładnie w regiment to byłoby zajebiście klimatycznie i na pewno nikt nie uznałby tego za prox ;) Konwersja to też nie jest, ale można to nazwać ciekawą interpretacją sieciarza, która jest jak najbardziej pozytywna :D
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

michalh
Warzywo
Posty: 11

Post autor: michalh »

Dzięki za odp. :) Właściwie to myślałem aby zrobić skałę i postawić na niej snotlinga zrzucającego siatkę. Na wysokość byłoby to niewiele wyższe od nocników. Może trochę dziwnie wyglądałby ,chodzący' kamień, ale w końcu mały i zwinny snotling może skakać z jednego na drugi

Jak znajdę jakiś dobry tutorial na skały to zrobię figurkę i podzielę się zdjęciem.

Dzięki i pozdrawiam :)

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Pytanko takie, squig hoppersi stoją 6 cali od wrogich łuczników, kierunek ustalony na łuczników frontalnie. Na podstawie czego stwierdzam czy mogą łucznicy stać i strzelać do nich?

1. Połowa maksymalnego ruchu? (max 3D6 = 18), bez względu na odległość do squigów <9 nie mogą, >9 mogą.
2. Rzucam 3D6, wynik <12 mogą, >12 nie mogą.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

2)
jestes 6" od wroga wiec jezeli twoj M jest 12+ to nie moga wykonac tej reakcji.

jest jeszcze jedna prawidlowa opcja-> jezeli rzucisz mniej niz 6 to tez nie strzela

Marbou
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Marbou »

jesli wsadzę generała Black Orca do oddziału goblinów to czy oddział panikuje od innych goblinów czy generał trzyma zielona hordę w ryzach

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

malo tego , tylko trolle (min2 ) , czarnuchy albo gigson mogą taki klocek spanikować. dlategodaje sie bullych do maszyn daje zeby jak ci fast po niej przebiegnie nie bylo paniki.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

michalh
Warzywo
Posty: 11

Post autor: michalh »

Może pytanie nie na temat, ale umieszczę je tutaj.
Z jaką bronią na początek lepiej wystawiać orki - włóczniami czy ,mieczami' (+oczywiście tarcze)? Czy w takim wypadku drugi rząd też atakuje z broni drzewcowej tak jak u goblinów?

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Ja wolę dla zwykłych chłopaków wersję choppa+tarcza.

Zasady z Rb stasują się wszędzie chyba, ze napisano w army booku inaczej. (tak jak u goblinów)
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

ODPOWIEDZ