Arena of Death - ogólnie

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: Arena of Death - ogólnie

Post autor: Varinastari »

Okej. Już szykuję postać na następną Arenę :) (Cv, znaczy się).

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Dziś wieczorem późnoooo ogłoszę jak sądzę arenę.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

można sobie zaklepać miejsce np. na 6h do dokończenia historii ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Arsene
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Arsene »

Oj, dawno mnie nie było. Wiadomo coś o 25 edycji :) ? Wstępnie się zgłaszam już, jak nie przegapię. I takie pytanie - czy postacie muszą być brane z bitewniaka ? Jak wiadomo raczej nie znajdziemy tam krasnoludzkiego assasyna etc. ale widziałem że taka postać pojawiła się kiedyś na arenie. Jak to w z tym jest ?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Różnie. Zależy od konkretnego przypadku. Pamiętaj, iż niezależnie od sprawowanej "profesji", wynikającej stricte z fabuły, w miarę łatwo jest przyporządkować postać do jakiegoś szablonu.

Krasnoludzki Asasyn, for instance, może być traktowany jako tan, jeśli chodzi o statysktyki :wink:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Przepraszam chłopaki za mega-ultra noobowe działanie, ale o co właściwie chodzi z tą areną? To jest coś w stylu RPG? I jak rozumiem są to nawalanki herosów, ale z kolei nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi przedmiotami itp.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Klafuti pisze:Przepraszam chłopaki za mega-ultra noobowe działanie
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi... przynajmniej staram się w to wierzyć.
Klafuti pisze:O co właściwie chodzi z tą areną? To jest coś w stylu RPG?
Dokładnie. Tworzysz swoją postać, a następnie piszesz jej historię. Coś w stylu skąd pochodzi, jaka jest i tak dalej...

Klafuti pisze:I jak rozumiem są to nawalanki herosów, ale z kolei nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi przedmiotami itp.
Tak choć system tych walk różni się od zwykłego warhammera, właśnie dzięki tym umiejętnościom i ekwipunkowi. Przedmioty i skille wybierasz na tak zwanego "czuja". Nikt do końca nie wie czym są, więc gdy tworzysz postać dobierasz takie, które najlepiej oddają styl walki danej postaci. Np: robisz ironbreakera dajesz mu zbroję z gromilu, tarczownika i amulet ochrony. Opisujesz jego historię, dajmy na to skąd ma taki amulet i dlaczego chce rzucić na szalę coś tak ważnego jak swoje życie :wink:
Więc jeżeli znasz dość dobrze świat warhammera i chcesz się pobawić w odgrywanie takiej postaci to ten temat jest jak najbardziej wskazany.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

No, to dzięki za wyjaśnienie.
Jab pisze: Tak choć system tych walk różni się od zwykłego warhammera, właśnie dzięki tym umiejętnościom i ekwipunkowi.
A czy mógłbyś przybliżyć mi na czym mniej więcej ten system walk polega, bądź też jak po prostu ustala się kto kogo dednął? Zainteresowało mnie to.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

A czy mógłbyś przybliżyć mi na czym mniej więcej ten system walk polega, bądź też jak po prostu ustala się kto kogo dednął? Zainteresowało mnie to.
To zależy od prowadzącego walki. Wydaje mi się , iż mój system, przykładowo, różni się znacznie od tegoż, który stosowany jest przez Murma i Tulla.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Klafuti pisze:No, to dzięki za wyjaśnienie.
Spoko
Klafuti pisze: A czy mógłbyś przybliżyć mi na czym mniej więcej ten system walk polega, bądź też jak po prostu ustala się kto kogo dednął? Zainteresowało mnie to.
Systemy walk zależą od organizatorów areny i nikt poza nimi ich do końca nie zna. Ty robisz tylko postać. Zaś organizator areny ustala kto z kim walczy a potem sam w zaciszu domowym robi tą walkę i na podstawie tego co napiszesz o swojej postaci, on <może kiedyś ona ;p > odpowiednio wymodeluje tą walkę barwnymi opisami.
Paskudny uśmiech power gamera

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Kiedy jakaś arena? ;) Miałbym wielką ochotę się nieco pobawić w tworzenie barwnej postaci :D
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Najpewniej po tej :P
Tj, 1-2 tyg.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Czy to zawsze są takie same zasady? Tzn czy z powodzeniem mogę zacząć pisać postać teraz i mieć pewność że podpasuję do następnej areny?
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Na 90% tak.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jednak bardzo ważne jest kto prowadzi arene bo każdy z MG prowadzi ją w innym miejscu.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

dodam jeszcze ze w moich arenach często bywają dodawane nowe opcje lub są delikatne zmiany więc warto zapoznawac sie z regulaminem by uniknąć złego konstruowania postaci.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Aczkolwiek rzadko zdarza się sytuacja, iż pewien skill/ekwipunek znika bezpowrotnie :wink:
Dodam od siebie, iż w wakacje, jeśli będzie mi dane prowadzić AŚ, nastąpi znacząca zmiana w mechanice paru postaci.
Killing Blow zostanie usunięty i zastąpiony czymś innym, nieco mniej zabójczym :wink:(Między Innymi!).

Awatar użytkownika
Morghur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Morghur »

Mam nadzieję, że na następnej arenie powróci kula dla fanoli
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Mam pytanie. Czy następny twórca areny pomysli o jakichś łukach dla elfiaków :) ( marzy mi się postać Waya) :twisted:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Postać waya... z KB na odległość i KB z bliska z umiejętności zabójca :wink: HoDe też weź :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

ODPOWIEDZ