Osieroceni - dyskusja o Krasnoludach Chaosu

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Osieroceni - dyskusja o Krasnoludach Chaosu

Post autor: Mac »

Krasnoludy chaosu po prostu nie istnieją... tyle... <temat tabu>
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Ależ istnieją i mają się dobrze.
Vide Hellcannony w WoCh.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Wg krasnoludów oni oficjalnie(tak jakby) nie istnieją. Spróbuj zagadać o tym z jakimś to nie dość że wyrwiesz toporkiem w czerep to jeszcze twój ród zostanie dodany do księgi uraz .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Nie przesadzajmy... fakt, że jest to temat tabu, którego się unika i którego krasnolud nie poruszy w rozmowie z człeczyną, ale krasnoludy nie zaprzeczają ich istnienia i nie zabijają każdego kto o nich mówi... nie róbcie z krasnoludów ludzi...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jest to pewnego rodzaju wstyd... uraza jaką krasnolud dokonał krasnoludowi i nie pokroju uraz typu "nasza rodzina pożyczyła jego klanowi machinę wiertniczą i nie oddał mi jej po 100 latach. Żądam rekompensaty!"... Powstanie krasnoludów chaosu jest urazą trochę na większą skalę, dotyczy całej rasy - w końcu tamte krasnoludy zostały opuszczone w imię własnego bezpieczeństwa.

Być może jest to pewnego rodzaju świadectwo hipokryzji, jeśli spojrzeć na całą sprawę przez pryzmat zapisywania tysięcy strony w różnych księgach uraz, choćby najdrobniejszymi krzywdami. Więc, porównanie do ludzi niestety, może nie być wcale takie nie pasujące.

Jednakże, na samym końcu są to nasi wrogowie - choć jak na mój gust w tym przypadku konflikt rasowy jest mały... nawet zbyt mały. Z chęcią ujrzałbym we fluffie coś na temat relacji krasnoludów i krasnoludów chaosu - powinni to być zawzięci wrogowie - jedni prowadzeni do wojny goryczą zdrady, drudzy wstydem i chęcią odkupienia uraz. Byłoby to całkiem ciekawe podejście do sprawy.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

"w końcu tamte krasnoludy zostały opuszczone w imię własnego bezpieczeństwa"

Nie wiem gdzie wyczytałeś o tym że krasnoludy chaosu zostały opuszczone. Po prostu krasnoludy zasiedlające Great Skull Land nie zdążyły zbudować sobie na tyle głębokich warowni aby ochronić się przed wpływem pierwszej burzy chaosu .
Krasnoludy z pozostałych regionów nie miały jak udzielić im pomocy czy schronienia gdyż były zbyt daleko .Jedyna hańba która mogła powstać to uległość tych krasnoludów wobec pokus chaosu , która ugodziła w cała rasę krasnoludów .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

Mac pisze:Jednakże, na samym końcu są to nasi wrogowie - choć jak na mój gust w tym przypadku konflikt rasowy jest mały... nawet zbyt mały. Z chęcią ujrzałbym we fluffie coś na temat relacji krasnoludów i krasnoludów chaosu - powinni to być zawzięci wrogowie - jedni prowadzeni do wojny goryczą zdrady, drudzy wstydem i chęcią odkupienia uraz. Byłoby to całkiem ciekawe podejście do sprawy.
a po co? z krasnoluda nie zrobisz niewolnika, bo to zbyt dumny narod, zeby dac sie zniewolic, a krasnolud woli udawac, ze jego mroczny kuzyn nie istnieje, zreszta jesli nawet temu nie zaprzecza, to ma wiele blizszych zmartwien niz krasnoludy chaosu, chocby plaga goblinow

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Grunaldi pisze:Krasnoludy z pozostałych regionów nie miały jak udzielić im pomocy
Co z innej strony można przyjąć jako "opuszczenie" - mój post był w tym aspekcie dosyć dwustronny - naprzemiennie przedstawiałem sprawę z obu stron konfliktu. Takie było zamierzenie.
DawiZharr pisze:a po co? z krasnoluda nie zrobisz niewolnika, bo to zbyt dumny narod, zeby dac sie zniewolic, a krasnolud woli udawac, ze jego mroczny kuzyn nie istnieje
Chodzi mi o eskalacje jakiś konkretnych konfliktów. Rozumiem, że krasnoludy chaosu nie mają interesu poza powolnym rozrastaniem swej dziedziny i zdobywaniem niewolników, ale wciąż są to istoty podległe siłom chaosu, a więc naturalni przeciwnicy sił nie służących chaosowi - w tym krasnoludów - z tym, że z krasnoludami łączy ich trochę więcej, tych dobrych i tych złych rzeczy.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Zrobiłem osobny temat o CD ponieważ nie pasował zbytnio do "Pytań krótkobrodego" które są w sumie poradnikiem, a wydaje mi się, że może się rozwinąć ciekawa dyskusja tutaj :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

my nie palimy niewolników
my nie uprawiamy magii
my nie niewolimy innych


nienawidzę zielonego gówna. krasnoludów chaosu również.
z wielką przyjemnością gram bitwy przeciwko zieleninie i chaośnikom.

pokazali słabośc charakteru i oddali dusze hashutowi. tym sprowadzili na siebie hańbę.

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

oj tam, oj tam, ale dostali w zamian kozackie czapy! :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

DawiZharr pisze:oj tam, oj tam, ale dostali w zamian kozackie czapy! :D
:lol: :lol: :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

DawiZharr pisze:oj tam, oj tam, ale dostali w zamian kozackie czapy! :D
Tak...
Ale to my mamy piwo Bugmana! :D
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

czuje sie teraz troche jak taki wyrzutek(bo to przeciez ode mnie zaczal sie ten watek :P), a to przeciez krasnoludy(nie te chaosowe) sa moja pierwsza i bardziej lubiana armia

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

dziwne. ja odczuwam wstręt wkładając zabłąkanego goblina pomiędzy moje kraśki a miałbym stawiać na jednej półce normalsów i chałasników?
błeee...

kraśki chaosu fluffowo są zrobione dobrze- to zwielokrotnienie i uwidocznienie tego, co w kraśkach złe.

zawistos
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawistos »

Co dziwne…

Krasnoludy Chaosu są chyba na terytorium Norski i chycba nie ma tam zwyklych krasi

Ale kiedy bylem przez krótki czas w posiadaniu AB do WoCh to tam pisano że troche przed Wielką Wojną ( czyli po Osieroceniu ) jakis czempion chaosu poprowadził wyprawę na krasnoludy (ale nie chaosu) nie moge jednak se przypomnieć nazw tego wszystkiego

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

"Krasnoludy Chaosu są chyba na terytorium Norski i chycba nie ma tam zwyklych krasi"

poczytaj dokładnie fluff zanim zaczniesz pisać o tych rzeczach.
krasie chaosu mają własny kąt na wschód od gór krańca świata.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

"Krasnoludy Chaosu są chyba na terytorium Norski i chycba nie ma tam zwyklych krasi"
Ekspert ds. Fluffu się odezwał. :shock:
Ale kiedy bylem przez krótki czas w posiadaniu AB do WoCh to tam pisano że troche przed Wielką Wojną ( czyli po Osieroceniu ) jakis czempion chaosu poprowadził wyprawę na krasnoludy (ale nie chaosu) nie moge jednak se przypomnieć nazw tego wszystkiego
Valnir Aesling poprowadził najazd na Kraka Drak, zburzył je i dał się przy okazji zajebać. Czyli wszystko w normie.

Nie myl krasnoludów z Norski z Chaosiarzami. To jest pewna różnica. Dla przykładu, Norskie krasie nadal czczą bóstwa brodaczy, lecz w nieco zmienionej i dostosowanej formie, Chaosiarze zaś wyznają głównie Hashuta czy innych Mrocznych Bogów.

zawistos
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawistos »

napisałem ze "chyba"! są tam więc nie byłem pewien :oops:

Awatar użytkownika
grb
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: grb »

Slyszalem pogloske, jakoby twierdzili, iz ich bog Hashut, to zmutowany Grimnir - juz chociazby za to, nalezaloby ich wyciac w pien.
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.

ODPOWIEDZ