8 edycja: WIN or FAIL?

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ

8 edycja: win or fail

Czas głosowania minął 4 sie 2010, o 15:39

Win: najlepsza edycja Warhammera
93
41%
Fail: prosta i głupia
78
34%
Nie mam zdania / trudno powiedzieć
56
25%
 
Liczba głosów: 227
Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Re: 8 edycja: WIN or FAIL?

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Pedros pisze: Takie rzeczy to tylko w 40stce. Gram (a raczej zaczynam) tam taką armią, co do 4tej tury może wystawić po 1 oddziale na turę, by zminimalizowac straty. A potem w 5tej wszystko wchodzi i mam 2 tury na strzelanie by ugrać coś kolo 13, albo odrobić straty by był remis.

Jak dobrze przyjdzie, to przeciwnik zaczyna, wiec w mojej 5tej wystawiam wszystko gdziekolwiek na swojej krewędzi stołu/z boku by zając znacznik. Przeciwnik ma tylko jedną, 6tą turę na reakcje, a ja mam 2 tury by coś zabić. A i ta armia jest jedną z najlepszym strzelaniem w grze, za to całkowicie obsysa walkę wręcz.

For the Greater Good!

Pozdro
Czyżby Tau? :wink:

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Bestialski_Brokuł pisze:
Pedros pisze: Takie rzeczy to tylko w 40stce. Gram (a raczej zaczynam) tam taką armią, co do 4tej tury może wystawić po 1 oddziale na turę, by zminimalizowac straty. A potem w 5tej wszystko wchodzi i mam 2 tury na strzelanie by ugrać coś kolo 13, albo odrobić straty by był remis.

Jak dobrze przyjdzie, to przeciwnik zaczyna, wiec w mojej 5tej wystawiam wszystko gdziekolwiek na swojej krewędzi stołu/z boku by zając znacznik. Przeciwnik ma tylko jedną, 6tą turę na reakcje, a ja mam 2 tury by coś zabić. A i ta armia jest jedną z najlepszym strzelaniem w grze, za to całkowicie obsysa walkę wręcz.

For the Greater Good!

Pozdro
Czyżby Tau? :wink:
To oczywiste, że to ci niebiescy komuniści :)



...wyhodowani przez moich Eldarów nawiasem mówiąc ;)
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Win: 93
Fail: 78

i tyle :D

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

kauczuk pisze:ale zagraj sobie np w total wara albo blizej call of warhammer total war. moze tam troche bardziej zobaczysz ze nie jest to az tak matematycznie. bo dla mnie te dwie gry choc nie taktyczne to sa bardzo dobrymi symulatorami strategicznymi
świetny przykład.
Jedyna sensownie złożona armia i jedyne sensowne rozstawienie. :lol2:
kauczuk pisze:moze tam troche bardziej zobaczysz ze nie jest to az tak matematycznie.
Właśnie jest. Na samym początku gry wiem że moje miliony strzał i fasty rozpiżdżą wszystko.
Obrazek

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

Barbarossa pisze:Dla Ciebie to "czynnik ludzki".

Dla mnie to czynnik dla ludzi, którym nie chce się / nie potrafią dobrze grać, wolą raz na jakiś czas rzucić 12 i wygrać bitwę i zobaczyć, jak jakiś spektakularny efekt zostawia wielki dymiący krater.

Nie, żeby było w tym coś złego, po prostu strategia nie na tym polega.
prezentujesz poglad ludzi co chca warha matematycznego i ci co cie popieraja widocznie bardzo lubili 7ed.
a jak napisalem wyzej na temat magii, ograniczenie jej polepszy jeszcze bardziej 8ed
wiec nie wiem czemu mowimy o szarzy a ty podajesz przyklad magii, gdzie obaj twierdzimy ze trzeba ja zmienic

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Wlasnie przed kilkoma godzinami ogladalem nowa "podstawke" do 8 edycji :) Troche ten rozczapiezony wielki orzel mnie rozsmieszyl ale ogolnie figurki spoko :) Tylko kurna sprzedac jeszcze nie chcieli i do wrzesnia kaza czekac ... :cry:
Seek honour as you act
and you will know no fear

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

zaborek pisze:Wlasnie przed kilkoma godzinami ogladalem nowa "podstawke" do 8 edycji :) Troche ten rozczapiezony wielki orzel mnie rozsmieszyl ale ogolnie figurki spoko :) Tylko kurna sprzedac jeszcze nie chcieli i do wrzesnia kaza czekac ... :cry:
Maciek w podstawce po stronie HE jest 2x 10 piechoty wiadomo jakiej oraz 5 lekiej jazdy - czy wszystkie z tych 3 regonów mają Full Command-y czyli SM mają 7 zwykłych + 3 FCG itd. czy można jednak z tego złożyć 10 zwykłych SM\LSG bądz 5 zwykłych kawalerzystów?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ale ani fasta ani LSG sklejać nie chcesz:D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

zaborek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Piła/Warszawa/VA Beach

Post autor: zaborek »

Dalmar pisze:Maciek w podstawce po stronie HE jest 2x 10 piechoty wiadomo jakiej oraz 5 lekiej jazdy - czy wszystkie z tych 3 regonów mają Full Command-y czyli SM mają 7 zwykłych + 3 FCG itd. czy można jednak z tego złożyć 10 zwykłych SM\LSG bądz 5 zwykłych kawalerzystów?
Hejka,

nie powiem Ci teraz tak dokladnie, nie pamietam az takich szczegolow. Ale jak bede znowu w klubie, to przyjze sie jeszcze raz :)

Pozdrawiam
Seek honour as you act
and you will know no fear

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod850019a

Są zdjęcia wyprasek na GW dla zainteresowanych, figurki są niemal jednoczęściowe i bez żadnej możliwości wyboru co sklejamy. To jest podstawka panowie, jak ktoś chce coś zmienić to niestety konwertujemy.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Modele są super. Gryf mi się nie podoba, ale reszta wypas - w ogóle nie odstają od obecnych wzorów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Dokladnie to calkowicie inna jakosc niz skull pass.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

można się spierać o jakość zasad 8ed , ale jakość wydawnictw - i mówie tu zarówno o książkach /akcesoriach jak i figsach- jest naprawdę BDB
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Dokladnie to calkowicie inna jakosc niz skull pass.
Owszem, ale skullpass też był ładny. Gobliny były dużo lepsze od starych plastików, krasnale też były niezłe - dokładnie te same wzory, co w pudłach, a odpadało sklejanie i zalepianie dziur. Mam ze 100 skullpassowych krasnali i pomalowane wyglądają bardzo przyzwoicie. Biorąc pod uwagę ich cenę w ogóle nie opłacało się kupować zwykłych plastików.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Jankiel pisze:
Dokladnie to calkowicie inna jakosc niz skull pass.
Owszem, ale skullpass też był ładny. Gobliny były dużo lepsze od starych plastików, krasnale też były niezłe - dokładnie te same wzory, co w pudłach, a odpadało sklejanie i zalepianie dziur. Mam ze 100 skullpassowych krasnali i pomalowane wyglądają bardzo przyzwoicie. Biorąc pod uwagę ich cenę w ogóle nie opłacało się kupować zwykłych plastików.
eee? żartujesz sobie? jak to te same wzory? one nawet nie przypominały wzorów z normalnego pudła. Ogólnie to była bida. Dobre na początek lub by wypełniać luki w większych oddziałach. Nic poza tym.
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Noo Jankiel dowaliłeś jak łysy z grzywką o kant kuli:P Niestety krasnale ze skullpassa wyglądaj jak wystraszone:P Ale o gustach sie podobno nie rozmawia:)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Mnie się podobają :P
Nie dorównają nigdy tym wzorkom z 4-5 edycji, ale wolę je dużo bardziej, niż plastikowe z 6 czy 7 (które mają za długie ręce, nienaturalne brody i ogromne szpary do zalepiania).
one nawet nie przypominały wzorów z normalnego pudła.
Pfff.. mają te same zbroje, tarcze i tą samą broń.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a ja wczoraj asystowałem mentalnie przy malowaniu nowego startera
powiem tak, poza tym ze te He sa mało grywalne i poza helmem w czempionie LSG extra! szczury tez git (i właściwie tez mi się gryf nie podoba) SM ładni, ale LSG miażdża
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Jankiel pisze:Mnie się podobają :P
Nie dorównają nigdy tym wzorkom z 4-5 edycji, ale wolę je dużo bardziej, niż plastikowe z 6 czy 7 (które mają za długie ręce, nienaturalne brody i ogromne szpary do zalepiania).
one nawet nie przypominały wzorów z normalnego pudła.
Pfff.. mają te same zbroje, tarcze i tą samą broń.

Bzdura, mam skullpasa i nowe plastiki krasnoludów... Sullpasowi wojownicy przy nowych modelach to nieporozumienie(może poza grupą dowodzenia, która wygląda jako tako)...

Zabójca z tego zestawu bez gsa i konwersji wyglądał jak z kinder niespodzianki(min. faktura, a raczej jej brak na włosach), podobnie armata która nijak wypada przy metalowej 6ed. czy nawet tej z 7(która też wygląda niespecjalnie)
Jako taki poziom trzymali jedynie górnicy, strzelcy i Tan(ale tu też bez rewelacji)


Owszem te modele jako wypełniacze oddziałów dają radę, ale bez mocnych konwersji i dobrego malowania składanie z nich armii to pójście na łatwiznę (armia złożona z nich samych będzie wyglądać po prostu brzydko)

Co nie zmienia faktu ze na początek,(między innymi do nauki malowania) te modele są idealne(ze względu na cenę) :wink:

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Mi przeszkadzało w nich tylko to że były jednakowe. . .jakby ktoś wzioł kopiuj, wklej, nawet jak się im rączki z toporami poucinało i poprzyklejało na inną stronę to i tak dużo nie dało
.
To była chuba u nich jedyna możliwa konwersja, bo ani z tarczą nic sie dało, ani z łepkiem. . .

A ten zabujca to dosłownie jak laleczka z co 5-tej kinder niespodzianki :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

ODPOWIEDZ