Państwowe studia - czy powinny być platne ?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Państwowe studia - czy powinny być platne ?

Post autor: cold turkey »

Licencjat stal sie teraz po prostu wyksztalceniem srednim.

To tak samo starsi ludzie sie burzyli, ze w latach 20 i 30 ciezko bylo zdac mature a cos sie po tym mialo.
Potem za komuny juz wiekszosc miala mature, teraz wiekszosc bedzie miec licencjat. Poziom sie podnosi i teraz odpowiednikiem wyzszego wyksztalcenia[w porownaniu do lat 50tych czy 60tych] bedzie doktorat.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

jest mala roznica w tym co piszesz. mianowicie ilosc lat potrzebnych na edukacje. Kiedys wyganano mniej, teraz juz 17 lat trzeba sie edukowac. Jesli za 50 lat trzeba bedzie sie ekukowac 20 lat to bedzie znaczylo ze w kraju nie bedzie komu robic bo kazdy bedzie studiował albo sie uczyl... Jak nie ma komu robic to emeryci nie dostana kasy.. Ogolna anarchia i bieda..
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Juz sie praktycznie musisz edukowac 21lat zeby miec "wyzsze" wyksztalcenie na tle spoleczenstwa. 6podstawowka, 3gimnazjum,3liceum,5studia[no 4.5 niektóre inż mgr], 4doktorat.

Ale z drugiej strony i tak juz sie trzeba uczyc cale zycie zeby pracowac gdziekolwiek bo w kolko jakies nowosci sie pojawiaja. Life long learning.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Flameon
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Flameon »

-SaH- pisze:bo sam jestem humanistom
Toś się popisał swoim humanizmem :roll:

A w temacie z większości piszących wychodzi taka polaczkowość ,że wstyd czytać....

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Flameon pisze:
-SaH- pisze:bo sam jestem humanistom
Toś się popisał swoim humanizmem :roll:

A w temacie z większości piszących wychodzi taka polaczkowość ,że wstyd czytać....

twoje posty nic nie wnosza, zlepek sarkazmu i "polaczkowatego" narzekania. typowe..
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A w temacie z większości piszących wychodzi taka polaczkowość
Nie jesteś większością
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Flameon pisze:
-SaH- pisze:bo sam jestem humanistom
Toś się popisał swoim humanizmem :roll:

A w temacie z większości piszących wychodzi taka polaczkowość ,że wstyd czytać....

O kurde, ale błąd! Przepraszam, tak jest jak na szybko się pisze. No i fakt, że wykształcenie humanistyczne, nie polonistyczne mam :P a w dobie tych wszystkich dostępnych badziewnych form jak "przyszłem" czy "tam pisze" to człowiek się gubi czasem :(
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

cold turkey
Mudżahedin
Posty: 238
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cold turkey »

Pisze jest już dopuszczone. Pisze = jest napisane. Oba poprawne, ale nie równie ładne.
HE 2.5k

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

cold turkey pisze:Pisze jest już dopuszczone. .
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option= ... &Itemid=58

...i znowu pierdolisz jak potrzaskany
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

cholerna klika językoznawców - najwyższy czas rozgonić tę bandę wykształciuchów na cztery wiatry :lol2:

Ż.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Żaba pisze:cholerna klika językoznawców - najwyższy czas rozgonić tę bandę wykształciuchów na cztery wiatry :lol2:

Ż.
:mrgreen: do usług, choć ja literaturoznawca.
A co do powyższego problemu językowego: dotyczy on niemal wszystkich języków słowiańskich :)
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

cold turkey pisze:Pisze jest już dopuszczone. Pisze = jest napisane. Oba poprawne, ale nie równie ładne.

Czlowieku zloozuj - mowie to generalnie o Twoich wypowiedziach, bo draznisz mocno spora grupe modow i czesc adminow.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

jeżeli pisze=jest napisane to tak samo jak sra=jest nasrane. Prosty łopatologiczny sposób a jakże trafiający o użytkowników!

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ziemko pisze:
cold turkey pisze:Pisze jest już dopuszczone. Pisze = jest napisane. Oba poprawne, ale nie równie ładne.

Czlowieku zloozuj - mowie to generalnie o Twoich wypowiedziach, bo draznisz mocno spora grupe modow i czesc adminow.
Obrazek

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Ja jestem za odpłatnymi studiami na kierunkach nieprzyszłościowych.

Żal duszę ściska gdy ja na zaliczeniu mam obliczać wcięcia kątowe, poprawki, itp. a na kierunku "sala obok" na zaliczenie semestru mają zaśpiewać piosenkę o lodowym zamku :roll:

Dlaczego odpłatne?
-Obciążają państwo a sami się nie uczą. Do takich prac można przydzielić licealistkę - np. przedszkolanka z wykształceniem wyższym... po kiego?
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

mikadorus pisze:Ja jestem za odpłatnymi studiami na kierunkach nieprzyszłościowych.
potrzeby rynku pracy zmieniają się zbyt szybko, by jakakolwiek ustawa mogła to dobrze regulować. Wszystko, albo nic.

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

a Kto mowi ze liste kieronkow nieprzyszlosciowych ma regulowac ustawa:P. Rownie dobrze moze to robic rozporządzenie;)
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

na kierunkach nieprzyszłościowych.
Spoko. Ale trzeba jeszcze określić, jakie są przyszłościowe, a jakie nie. A tego ani Ty, ani nikt inny nie jest w stanie sensownie określić.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

mikadorus pisze:Ja jestem za odpłatnymi studiami na kierunkach nieprzyszłościowych.

Żal duszę ściska gdy ja na zaliczeniu mam obliczać wcięcia kątowe, poprawki, itp. a na kierunku "sala obok" na zaliczenie semestru mają zaśpiewać piosenkę o lodowym zamku :roll:

Dlaczego odpłatne?
-Obciążają państwo a sami się nie uczą. Do takich prac można przydzielić licealistkę - np. przedszkolanka z wykształceniem wyższym... po kiego?
albo wszystko albo nic.
sam rynek potem reguluje- skoro przyszlosciowy kierunek da ci prace to spokojnie naklady finansowe przelkniesz. jak nie- to zastanowisz sie czy potrzebujesz tego papierka.

ps.sam tez mogles sie bawic w spiewankowycinanki.
pps.przedszkolanka to akurat zly przyklad-tam musi byc bardzo odpowiednia osoba (zarowno pod wzgledem mentalnym jak i merytorycznym)

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

mikadorus pisze:Ja jestem za odpłatnymi studiami na kierunkach nieprzyszłościowych.

Żal duszę ściska gdy ja na zaliczeniu mam obliczać wcięcia kątowe, poprawki, itp. a na kierunku "sala obok" na zaliczenie semestru mają zaśpiewać piosenkę o lodowym zamku :roll:

Dlaczego odpłatne?
-Obciążają państwo a sami się nie uczą. Do takich prac można przydzielić licealistkę - np. przedszkolanka z wykształceniem wyższym... po kiego?
Ale do teatru czy do filharmonii byś sobie poszedł co? ewentualnie dobrą poprawnie napisaną książkę przeczytał...

Nie ma czegoś takiego jak kierunki mniej lub bardziej potrzebne o tym decyduje rynek pracy. A nie ktoś tam gdzieś za biurkiem, jedyne co, to można zachęcać ludzi do obrania pewnej drogi np. fundując na określonych kierunkach stypendia.
A i tak studia powinny być płatne, a pieniądze wydane na polepszenie jakości tej nauki a nie na załatanie dziury w budżecie. Problemem jest nie tyle mnogość uczelni ale jakość nauczania na wielu z nich. Jak się to nei zmieni to nadal będzie tak że zaoczni będą potrzebni bo trzeba jakoś dofinansować naukę dziennym.
I żeby nie było skończyłem zarówno bezpłatne jak i płatne studia.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

ODPOWIEDZ