Mundurki w szkołach

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

quas pisze:z przykroscia cie poinformuje ze obserwujac dzisiejsza mlodziez mam wrazenie ze mozliwosci wyboru szkodza
To nie jest argument, bo i tak demokracja kiedyś stworzy im możliwość wyboru, nie możesz zamknąć ludzi w klatkach.

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

quas pisze:z przykroscia cie poinformuje ze obserwujac dzisiejsza mlodziez mam wrazenie ze mozliwosci wyboru szkodza
Racja, na kazdym kroku widac jak to mlodszym za przeproszeniem za duzo w d&^ie sie nazbieralo. Troche dyscypliny nie zawadzi.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

fakt, że mundurek odrobineczkę uczy pokory, a tego brakuje naszej młodzieży
Obrazek

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Nie sądze, żeby nauczył czegokolwiek. Poza mundurkami powinny iść dalsze kroki jeżeli pragniecie dyscypliny, ale roman wykpił się mundurkami, bo reszty programu "zero tolerancji" nie ujrzymy :)
Inna sprawa czy naprawdę uważacie, że wprowadzanie dyscypliny w szkołach zmieni coś u młodzieży?

Wątpię, aby mundurek uczył czegokolwiek, a i tak będzie widać różnicę między bogatym i biednym, już dzieciaki się o to postarają :)

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Izo pisze: Wątpię, aby mundurek uczył czegokolwiek, a i tak będzie widać różnicę między bogatym i biednym, już dzieciaki się o to postarają :)
nie, no co ty. najpierw Romek zakaże permamentnie komórek, potem zegarków, a skończy się na butach i dzieciaki nię będą miały czym szpanowac oprócz białych ząbków i dobrych wyników..

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

To ja proponuję jako ubiór szkolny ustalić worki po ziemniakach ze szkolnej stołówki. Tanio wyjdzie, rodzice nie będą musieli wydawać pieniędzy, wszyscy będą chodzili w tym samym (zakaz przynoszenia worków z domu!)...

Boże, Roman to totalny oszołom

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Zabawne... teraz jest wielka afera o mundurki, jak do władzy dojdzie LSD, to zacznie się awantura o wychowanie seksualne itd.
Że też nikt z miłościwie nam panujących jeszcze nie wpadł na to, że centralne sterowanie nie zadowoli nikogo :roll:
A podobno tak się odżegnują od PRL i socjalizmu...

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

Wychowanie seksualne w szkole być powinno, zamiast wychowania do życia w rodzinie. W formie jaką proponuje lewica. Rzadko się z nimi zgadzam, ale w tym przypadku ich pomysł jest dobry.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Wybór kroju mundurka i tak zależy od dyrekcji szkoły. Mały znajomego właśnie idzie do 1 klasy, jako mundurki wybrano dla nich poprostu kamizelki. Sądzę że mundurki posłużą jako bardziej widoczne identyfikatory a nie jako środek zamazujący różnice w portfelach rodziców. Zresztą powinna obowiązywać zasada "nie oceniaj książki po okładce" - jak wiadomo ma się to nijak do rzeczywistości.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

pingus pisze:
quas pisze:z przykroscia cie poinformuje ze obserwujac dzisiejsza mlodziez mam wrazenie ze mozliwosci wyboru szkodza
To nie jest argument, bo i tak demokracja kiedyś stworzy im możliwość wyboru, nie możesz zamknąć ludzi w klatkach.
sami tworcy uwazali ze domokracja to nic dobrego...ale podobniez niczego lepszego do tej pory nie wymyslono
zreszta najpierw trzeba sie nauczyc jak korzystac z demokracji a tego generalnie nie przekazano wspolczesnej mlodziezy (dobra nie wszystkim ale wydaje mi sie ze wiekszosci)
Racja, na kazdym kroku widac jak to mlodszym za przeproszeniem za duzo w d&^ie sie nazbieralo. Troche dyscypliny nie zawadzi.
tutaj mam mieszane uczucia
wiec napisze tak : mam juz swoje lata i dopoki nie zlapie mnie totalna skleroza to bede pamietam co wolno mi bylo gdy mialem lat 8,co jak mialem lat 12 a co jak mialem lat 17
patrzac z boku na to co wyczyniaja nieletni dochodze do wniosku ze ta granica ulegla gwaltownemu obnizeniu

ale tez nie ma sie co łudzić-> tutaj wina lezy po stronie rodzicow a nie szkoly (w tym miejscu narodzilby sie zupelnie nowy watek)- na dzien dzisiejszy nauczyciel nie ma w reku zadnych argumentow dyscyplinujacych (podobnie rzecz sie ma z dyrektorem itd.)...i uczniowie o tym doskonale wiedza
fakt, że mundurek odrobineczkę uczy pokory, a tego brakuje naszej młodzieży
nie wiem co ma mundurek z pokora...ale jezeli taki bylby efekt to jak najbardziej OK
Nie sądze, żeby nauczył czegokolwiek. Poza mundurkami powinny iść dalsze kroki jeżeli pragniecie dyscypliny, ale roman wykpił się mundurkami, bo reszty programu "zero tolerancji" nie ujrzymy
bo to sie ladnie medialnie i politycznie sprzedawalo
pochwale ministerstwo edukacji za checi...
ale na checiach sie skonczylo a i kolejne pomysly sa in minus raczej
Inna sprawa czy naprawdę uważacie, że wprowadzanie dyscypliny w szkołach zmieni coś u młodzieży?
wprowadzenie jako takiej dyscypliny nigdy nie zawadzi...ale problem w tym ze szkola nie ma zadnych mozliwosci dyscyplinujacych
zreszta szkola ma raczej uczyc,ksztaltowac
za dyscypline/wychowanie odpowiada rodzina
nie, no co ty. najpierw Romek zakaże permamentnie komórek, potem zegarków, a skończy się na butach i dzieciaki nię będą miały czym szpanowac oprócz białych ząbków i dobrych wyników..
bez przesadyzmu
swoja droga-po kiego grzyba uczen ma miec wlaczona komorke w czasie zajec?tak samo wylaczona ma miec nauczyciel...
tego wymaga dobry obyczaj-tak samo wylacza sie komorki w kinie,teatrze czy filharmonii
a odbierac smsy,odpisywac itp mozna w czasie przerw-od czegos one sa

na mojej uczelni za dzwoniacy telefon(korzystanie z telefonu) mozna bylo wyleciec z examinu
Wychowanie seksualne w szkole być powinno, zamiast wychowania do życia w rodzinie. W formie jaką proponuje lewica. Rzadko się z nimi zgadzam, ale w tym przypadku ich pomysł jest dobry.
jasne ze powinno byc
bo idei wychowania do zycia w rodzinie to zupelnie nie rozumiem->pewne wartosci wynosi sie z domu,kolejna porcje lyka sie z zalozenia na zajeciach religii/etyki
nie wspominajac o totalnie porytych naukach przedmalzenskich

za to nie narusze etyki lekarskiej kiedy napisze ze poziom swiadomosci seksualnej w naszym kraju jest niski;naprawde mozna sie zdziwic jakie pytanie moze zadac pacjent w tej materii :roll:

ale jak z kazdym nauczaniem-trzeba to zrobic z glowa...primum non nocere

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Crom pisze:Wychowanie seksualne w szkole być powinno, zamiast wychowania do życia w rodzinie. W formie jaką proponuje lewica. Rzadko się z nimi zgadzam, ale w tym przypadku ich pomysł jest dobry.
Nie chodziło mi konkretnie o wychowanie seksualne, tylko o przykład problemu, którego system socjalistyczny nie rozwiąże nigdy - jedni (jak np Ty) chcą wychowania seksualnego w szkole, inni (Giertych) nie. Nie zrobisz tak, żeby zadowolić wszystkich na raz przez centralne sterowanie szkołą.

I własnie dlatego szkolnictwo trzeba sprywatyzować, bo wtedy każdy wyśle swoje dziecko do takiej szkoły, jaka mu odpowiada najbardziej. Do tego wyjdzie taniej, bo cała biurokracja, kuratoria itp. będą niepotrzebne.

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

Sprywatyzować szkolnictwo? A zagwarantowany darmowy dostęp do edukacji? Sprywatyzowane szkoły nie pobierające opłat za kształcenie dzieci i młodzieży? Kto na to pójdzie? Czy wszystkich będzie stać na płacenie za naukę?
Jak dla mnie bez sensu.
Teraz istnieją szkoły niepubliczne, z własnym programem nauczania. No a niestety w publicznych uczą tego, czego chce Ministerstwo Edukacji Narodowej...

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

... które jest zalezne od nacisków politycznych. A powinno być od nich wolne. Idąc dalej - należy zmienić MEN w IEN (Izbę Edukacji Narodowej). :D Czyli stworzyć z niego zwyczajowy apolityczny gabinet specjalistów, obsadzany za pomocą konkursów. Dotacje państwowe, lecz sam urząd działający (nie licząc kwesti finansowych) jak spółka państwowa. To by rozwiązało problemy mundurków, wychowania seksualnego itp. Oczywiście pierwszy plan dorosnąć do standardów szkolnictwa europejskiego - nie pod względem merytorycznym, ponieważ nauczyciele uczą dobrze, ale pod względem organizacji szkolnictwa.

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

Oczywiście, że MEN powinno być apolityczne. Ale niestety w dzisiejszych czasach jest to wręcz niemozliwie, przy obsadzaniu wszystkich możliwwych stołków przez swoich ludzi... Nie mówiąc już o Giertychu, który wprowadza do szkół swoje idee, które czasem są chore...

Co my mówimy o apolitycznym ministerstwie edukacji, jeżeli nastąpił "atak" nawet na całkowicie samodzielny i niezależny od rządu NBP (dymisja Balcerowicza). Ech, co za kraj.

Awatar użytkownika
Krzechu
Wałkarz
Posty: 89
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krzechu »

Crom pisze:Sprywatyzować szkolnictwo? A zagwarantowany darmowy dostęp do edukacji? Sprywatyzowane szkoły nie pobierające opłat za kształcenie dzieci i młodzieży? Kto na to pójdzie? Czy wszystkich będzie stać na płacenie za naukę?
Jak dla mnie bez sensu.
Teraz istnieją szkoły niepubliczne, z własnym programem nauczania. No a niestety w publicznych uczą tego, czego chce Ministerstwo Edukacji Narodowej...
Litości... przecież obecne szkolnictwo pobiera opłaty za naukę, i to niemałe, w formie podatków. Darmowy dostęp do edukacji jest zagwarantowany, to fakt, ale to że tak jest, nie oznacza wcale że nie mogło by być lepiej.

I jeszcze jedno. To, że kogoś nie stać bynajmniej nie oznacza, że trzeba zedrzeć podwójnie z tego, kogo stać - toż to czysty bandytyzm.

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Nom mundurki to nie najlepszy pomysł :P :? ale cóż zrobić ;P ?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Artek, do cholery, przestań się bawić w nekromancję, dorzucając wszędzie swoje trzy, niewiele warte, grosze. Zdaje się, że nie pierwszy raz ktoś Ci z tego powodu zwraca uwagę.

Awatar użytkownika
Scream
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159
Lokalizacja: Mysłowice > Katowice > Śląsk
Kontakt:

Post autor: Scream »

@Skavenblight
Wiesz ... Posty musi nabic.. Jak nie na forum mistrzów tuningu to tutaj.. Szczegołnie mnie denerwuje odświeżanie starych tematów, w którym dyskusja już się zaończyła i wszystko wiadomo ale nie! On musi dopisac że używa supergluta ;P

Co do mundurków.. Ja już wpłaciłem na swój zaliczkę ;/

EDIT
Ponad 21 postów dziś (takich o niczym) rotfl
Ostatnio zmieniony 7 lip 2007, o 17:14 przez Scream, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Jak chce posty ponabijać, to do Niezwykłych, tam jest miejsce na schizy, refleksje po piwie i inne spostrzeżenia, oraz erotyczne śmieci.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Artek'sWorkshop pisze:Nom mundurki to nie najlepszy pomysł :P :? ale cóż zrobić ;P ?
Nie no zajebiste stwierdzenie, niema co...
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

ODPOWIEDZ