rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
diuk
Falubaz
Posty: 1487

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: diuk »

Jak ustawisz dwudziestkę łuków w dwóch szeregach to też masz 20 ataków :) Save na 5+ jest fajny, ale na rzeczy z siłą < 4. W innych przpadkach chyba giną w podobnych ilościach. Speary mają tą zaletę, że można ich zklockowaćw pięć szeregów i mniej miejsca zajmują, a save 5+ jest dobra rekompensatą za brak strzelania. Co do ceny to wielkiej różnicy w ilości nie ma, ale kilka modeli więcej się upchnie to fakt.

Ale faktycznie + za Ranki no i nie zawsze klepiesz się z przeciwnikiem który ma szerokość > 8 modeli. Chociaż zazwyczaj właśnie wtedy chcesz skorzystać z brzytwy. No chyba że na samotnego "kowboja". Wtedy 12 ataków w 2 turach z siłą 8 (zazwyaczj jednak bez przerzutów na kowbojów) ma znaczenie. Przy łukach oddawałbyś 6 ataków. Tu się zgadzam. Akurat ja mam rozpiskę na Deathie, więc trochę to odstrasza od zbliżania się do łuków, ty masz balisty, więcto też mogło by działać jak straszak, hmm? Załóżmy że nawet się wbije w te przykładowo 15 łuków i je zmiażdży, ale w nast turze dostaje na twarz dwa bełty. To chyba jednak dobra rekompensata. Z drugiej strony jak ci ładnie wejdzie brzytwa to może też pożałuje, że szarżował na 12 ataków z siłą 8. Obawiam się też szarży na bok takiego klocka Spearów, który jednak będzie pruł do przodu pewnie, tak? Łuki przy szerokim rozstaiweniu stoją sobie daleko i zanim ktoś wejdzie w ich strefę boczną to już zdążysz ich na to przygotować. No sam nie wiem - tak tylko spekuluję, żaden ze mnie pro ani doświadczony gracz.

A co do śmieciowych spraw, to bardzo mi się podobają takie małe oddziały Sword Masterów jako obrońcy Balist.

Obawiałbym się tylko czy Bolce faktycznie tak zmiotą tych kowboi. Na Large Targety to bicz, ale na bretońskie pegazy już niekoniecznie, czy się mylę?

Tak czy siak chyba jedno z lepszych rozwiązań na Bolce z tą obstawą SMów.

EDIT mały zrobiłem

No tak czy siak faktycznie jeśli rozkminiać zamianę spearów na łuki to trzeba wziąć dużą poprawkę na to, że jednak jest Arcy z BoHem i Shadowem i czy to się sprawdzi to nie wiem. A marnować 360 pts i +2PD +2DD to głupota.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

Prince; General; DA, Shield, star dragon
Helm of Fortune
Guardian Phoenix
Sword of Might

BSB, GW, HA, barded koń
Crown of Command
Dragonhelm
Luckstone

Mage II Beasts; Ring of Corin

Mage II Beasts; Dispel Scroll

30 First Lothern Seaguard; FCG, BoEF

15 Archers; mu, cha

9 Dragon Princes; FCG,
Razor Standard
Amulet of Light

5 Dragon Princes; BoS

Great Eagle
Great Eagle

w fazie testow - bsb na orle mi sie juz znudził, a nawet zaczynał denerwować, jednak teraz nie mam na niego pomyslu- lord zabral ze zbrojowni to co BSB lubią najbardziej.
beast fajny jest. Moze nie karci od pierwszej tury, ale pomaga dojsc do combatu, i go wygrac. orzelki z T5 potrafia zatrzymac wiele smieci, DP z S4/5 to juz fajna sprawa.
zastanawiam sie czy brac RoC - zawsze straszy przeciwnika i blokuje mu kosci dispela, a w kluczowym momencie z 6 kosci moze niezle namieszac. Zamiast RoC mogłym wziasc silwer wanda i miec wieksza szanse na te czary ktore chce (choc w beascie głownie zalerzy na zerówce), np +3t, +3s +3a, dla lorda/ BSB, a do obrony samego siebie i unitu moze sie transformacja przydac.


co myslicie o tej rozpie? jestem swiadom jej minusów. Chcialbym zatrzymac klimat Caledoru, widzicie jakies szanse dla tej rozpy? cos co mozna ulepszyc?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wywalić SD i dragonów, dać arcy i WL :D Nic innego Ci nie poradzę, bo imo nawet jeżeli smok+WL ma jakieś szanse, to smok+DP to totalna porażka :)


diuk pisze:save 5+ jest dobra rekompensatą za brak strzelania.
:lol2: :lol2: :lol2:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Andrzej pisze:Wywalić SD i dragonów, dać arcy i WL :D Nic innego Ci nie poradzę, bo imo nawet jeżeli smok+WL ma jakieś szanse, to smok+DP to totalna porażka :)


diuk pisze:save 5+ jest dobra rekompensatą za brak strzelania.
:lol2: :lol2: :lol2:
Możesz rozwinąć myśl ? Myślę, że kilku graczy polemizowałoby na temat DP i smoka

Awatar użytkownika
krejzihed
Chuck Norris
Posty: 443
Lokalizacja: tychy-wroclaw

Post autor: krejzihed »

Andrzej pisze:Wywalić SD i dragonów, dać arcy i WL :D Nic innego Ci nie poradzę, bo imo nawet jeżeli smok+WL ma jakieś szanse, to smok+DP to totalna porażka :)
Arcy to moze to i jescze Caledor, ale WL to juz nie Caledor... :P
DP + smok wcale nie sa tacy zli, maja poprostu wieksze problemy, ale czasami maja łatwiej.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Andrzej pisze:
diuk pisze:save 5+ jest dobra rekompensatą za brak strzelania.
:lol2: :lol2: :lol2:
Oj dobra, dobra, późno już było :P

Chodziło mi o to, że w gruncie rzeczy Speary z save 5+, +2 szeregi z tyłu klepią i p 2pts model tańsze to w miarę dobra rekompensata za brak strzelania.

Chociaż ja akurat zawsze biorę łuki :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Speary to tylko z shadow :)

ainuin pisze:
Andrzej pisze:Wywalić SD i dragonów, dać arcy i WL :D Nic innego Ci nie poradzę, bo imo nawet jeżeli smok+WL ma jakieś szanse, to smok+DP to totalna porażka :)


diuk pisze:save 5+ jest dobra rekompensatą za brak strzelania.
:lol2: :lol2: :lol2:
Możesz rozwinąć myśl ? Myślę, że kilku graczy polemizowałoby na temat DP i smoka
Smok może być ok, DP też. Ale połączenie smoka i DP to imo kiepski pomysł :) WL + wsparcie sk=moka spoko, WL jako główna siła, DP do wsparcia spoko, Smok+DP brak głównej siły, same wsparcie = suck :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Dla mnie smok bez DP to była pomyłka, ale to kwestia stylu gry i przeciwnika.

Dla mnie salomonowym wyjściem byliby WL wersja kawaleryjska na lwach... pomarzyć można :oops:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

ainuin pisze:Dla mnie salomonowym wyjściem byliby WL wersja kawaleryjska na lwach... pomarzyć można :oops:
Ale możesz sobie sam zrobić konwersję i się cieszyć :p
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Taa. Siła 6, As 1+ od strzelania, 3+ w CC, lwy 2A s5, mogłoby być spoko :) Może w kolejnym booku gw zrobi nam prezent :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Andrzej pisze:Wywalić SD i dragonów, dać arcy i WL :D Nic innego Ci nie poradzę, bo imo nawet jeżeli smok+WL ma jakieś szanse, to smok+DP to totalna porażka :)
kurde to jakim cudem ja jakos na masterach zawsze jestem wyzej od tych wszystkich arcy+wl ?
Andrzej jezeli ty nie umiesz tym grac nie znaczy ze inni tez nie umieja, i jak gosc katuje te wl+arcy i mu nie wychodzi to moze jednak zmienic nastawienie z stoj i maguj na lec i napierdalaj ?
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

mozna i magować i nadupczać jednocześnie ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Relosu pisze:
Andrzej pisze:Wywalić SD i dragonów, dać arcy i WL :D Nic innego Ci nie poradzę, bo imo nawet jeżeli smok+WL ma jakieś szanse, to smok+DP to totalna porażka :)
kurde to jakim cudem ja jakos na masterach zawsze jestem wyzej od tych wszystkich arcy+wl ?
Andrzej jezeli ty nie umiesz tym grac nie znaczy ze inni tez nie umieja, i jak gosc katuje te wl+arcy i mu nie wychodzi to moze jednak zmienic nastawienie z stoj i maguj na lec i napierdalaj ?
Hmm, może dlatego, że od pół roku nie byłem na żadnym turnieju, a mój ostatni master to Silesian :D

Większość turniejów na ósmą zagrałem na arcy i 2xWL, rezultaty możesz zobaczyć poniżej :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Gram na arcym. Prawie w każdej bitwie mi wyleciał w powietrze :twisted: . Jak ja lubię magię 8)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No popatrz, a mi tylko w 3-4. Może dlatego, że rzucam czary z 2-3 kostek, a nie nakurwiam z 6 :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

To na jakich lorach ty grasz Andrzej? :p
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Jak rzucam z 3 to zwykle mi czar nie wypala :P. Mam pecha i tyle :). Ostatnią bitwę jaką grałem z chałasem to mój mag 4 lvlowy robił mniej niż 2 lvlowy w chałasie :). A na koniec kiedy już się spiąłem, że coś musi mi wyjść to go wysadziłem w powietrze. Ale przynajmniej zabiłem 8 maruderów !!!! :mrgreen: :wink:

P.s. Walczę z samym sobą by nie wrócić do WE, ale jeszcze trochę sił dla HE mi zostało ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Arcy high, mały metal 8)

Tak to jest jak się człowiek spina, ciśnienie rośnie, rośnie, a potem jak nie walnie!, to czasem trzeba nawet okna otwierać :wink:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

mały metal to fajna sprawa. I co dajesz mu DispellScrolla/Annulian Crystal i trzyma tylko zerówkę? Czy liczysz na inne czary jak Scaly Skin ? :P W sumie nie głupi czar na Lwy jak grasz na maszyny.

w sumie, kiedyś na nim grałem, ale że się nie sprawdził to zrobiłem rozpiskę mega ciśnieniową na kostki i wrzuciłem Death and Shadow i na tym gram dość często.

Czasem bywa, że nic nie rzucę, czasem wejdą ze trzy 6., a czasami nawet i siedem:P

High Lore też mi się bardzo podoba - dlatego, że casting value jest stosunkowo niski, nawet szóstka na 12+ sprawia, że ten czar na Arcym po prostu wchodzi. Czary z wyższym wymagają coraz więcej tego "ciśnienia" w kostkach.

Na dużym Arcym z High co Ci się sprawdza? Silver Wand czy jakieś inne combo?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Poszła pm-ka :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Zablokowany