Weryfikacja turniejów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Weryfikacja turniejów

Post autor: RedScorpion »

Każdy może mieć inne podejście do racjonalności :?

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

A co w przypadku jak klub ma składki, i są zwolnieni z opłat za turnije?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Szykujcie się, za chwile powołamy komisję, która będzie badać rynek wfb w Polsce. Będzie ona między innymi ustalać maksymalny koszt lokala, który może być zgłoszony do ligi. Po miesiącach obrad ustalą limit na 50zł, następnego dnia Lidder zorganizuje turniej za 49,99, turniej będzie udany bo ma on sporo grosików do wydania. Po pół roku ruchania komisję w dupę Lidder sprawi, że maksymalna kwota za lokal będzie wynosić 15zł, część ośrodków umrze, bo nie jest w stanie opłacić miejscówki, a większe, dwudniowe lokale, zostaną praktycznie zbanowane. Jednak to nie jest najgorsze bo zbliża się 21.12.12...

8)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

To tak nieśmiało zapytam - czy system przyznawania miejsc na LL za turnieje lokalne jest najszczęśliwszy? :roll: Bo gdyby nie to, to przecież całego problemu weryfikacji by nie było.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ksch pisze:To tak nieśmiało zapytam - czy system przyznawania miejsc na LL za turnieje lokalne jest najszczęśliwszy? :roll: Bo gdyby nie to, to przecież całego problemu weryfikacji by nie było.
a masz inny pomysł przynawania miejsc na LL?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Załamujecie mnie... to nie LS, gdzie trzeba wymyślać największe możliwe wały.
Zdrowy rozsądek w zupełności wystarczy.

Zapis barbary jest ok.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

swieta_barbara pisze: 6.4 Trzech Moderatorów może poprzez aklamację zadecydować o niezaliczeniu do Ligi turnieju lokalnego, co do którego istnieją wątpliwości formalne.
A nie otwiera to czasem drogi do nadużyć? :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Otwiera, ale LL moze zawsze walnac modowi wotum nieufnosci i na-ra. Poza tym aklamacja nie jest latwa do osiagniecia - w chwili obecnej jest tam Jankiel, Dymitr, Czarny - wez tu ich dogadaj.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Generalnie jeżeli a priori zakładamy że nawet ludzie których powołamy do ewentualnej weryfikacji będą nas oszukiwać to faktycznie wygląda to słabo. Generalnie jawność i możliwość (z której mam nadzieje nigdy nie skorzystamy) eliminowania potencjalnych patologii w zupełności wystarcza. Zapis Barbary jest o tyle dobry że jak chłopaki polecą w kulki to mają nad sobą LL a wątpliwe jest by nagle LL wpadło na plan banowania złośliwie jakichś lokali, powód musiałby być mega gruby by nie zaliczać lokala.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ależ ja nie zakładam złego działania modów - trzech zajebiście fajnych gości, ogarniętych na tyle, żeby bzdur nie robić. Chodzi mi o sam fakt konieczności weryfikacji, bo tu, z tego co piszecie, najlepiej nie jest.

Dmitrij - nie będę w tym momencie proponował niczego, bo zakładam, że póki co większości jak jest pasi. Natomiast pytanie czy większe ogarnianie liczby miejsc per miasto/region itd. nie jest konieczne.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Kacper mnie przekonał. Taki zapis jest w sumie niezłym pomysłem.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Jak są wątpliwości to niech je sobie sprawdzą, co mi tam, problem będzie jak nasz regulamin zacznie wyglądać jak ten z PZPN, lub będzie nam potrzebny cbś czy cos podobnego, wtedy się wypisuje ;).

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

rozmawiałem o tym ostatnio z kilkoma osobami i myślę ze radykalne obostrzenia są potrzebne.
za niedługo będe chciał założyć głosowanie, na razie opcji jest kilka:

1. Nic nie zmieniamy
2. Musi być temat na OGÓLNODOSTĘPNYM forum internetowym, by turniej był zaliczony (poza resztą wymogów)
3. Musi być temat + wejścówka nie powinna przekroczyć (turniej klasy lokal) 30zł
4. Wątpliwe turnieje przez aklamację mogą moderatorzy ligi anulować

IMO ostatecznie powinno wyglądać to tak, że
5. Musi być obecny licencjonowany sędzia
ale nie udało się jeszcze ruszyć tamtego projektu
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak dla mnie wystarczą punkty 2 i 4 plus to, że jako organizator lokala musi być wymieniony jeden konkretny klub.
Zmiany od nowego sezonu oczywiście.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

j.w.
Co do 5... Przy szerszym zainteresowaniu można by w przyszłym sezonie rozpoczać wybieranie takich osób, określanie jak dokładnie ma to funkcjonować i wprowadzenie tego za dwa sezony.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

punkt 5. to osobny temat, myśle zę wkrótce wrócimy do dyskusji o tym.
Jeżeli ktoś ma jeszcze pomysł, na rozwiazanie warte podania pod głosowanie - dawać:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Tych licencjonowanych sędziów to bym zostawił w spokoju bo to zabije inicjatywę turniejową w mniejszych miejscowościach moim zdaniem. Takiemu sędziemu oczywiście należy zapłacić za jego czas (o ile będzie go miał w terminie turnieju) a dodatkowo opłacić podróż w obie strony. Średnio wyjdzie to powiedzmy 150 zł przez co wzrosną wejściówki żeby tą kwotę pokryć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Punkty 2 i 4 wystarczą.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Lazur pisze:Tych licencjonowanych sędziów to bym zostawił w spokoju bo to zabije inicjatywę turniejową w mniejszych miejscowościach moim zdaniem. Takiemu sędziemu oczywiście należy zapłacić za jego czas (o ile będzie go miał w terminie turnieju) a dodatkowo opłacić podróż w obie strony. Średnio wyjdzie to powiedzmy 150 zł przez co wzrosną wejściówki żeby tą kwotę pokryć.
No, tylko kilku wybrańców może znać tajemniczą książkę zwaną RB. Ciężko jest przeczytać podręcznik, faq i uściślenia. Nikt tego nie robi organizując lokala. Wszyscy grają jak bezgłowe kurczaki, potem jadą na mastera i poznają zasady. Seems legit. ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

czyli zakładać głosowanie? licze na to, że ktoś coś wniesie nowego:)

Czy zmiany muszą obowiązywać od przyszłego sezonu? dlaczego nie na przykład od 1 marca?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ