Przeglądając allegro.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Re: Przeglądając allegro.

Post autor: Naviedzony »

Ja bym się kłócił. Przedmiot tak opisany obarczony jest według mnie wadą fizyczną (wadą zmniejszenia użyteczności). Argumentowałbym tak: to nie jest zwykła książka, to podręcznik zawierający zbiór zasad. Jeśli jest to podręcznik staroedycyjny, zbiór zawartych w nim zasad jest bezużyteczny na gruncie obowiązujących (nowych) zasad, a więc główna cecha, świadcząca o przeznaczeniu tej rzeczy nie jest spełniona. Sprawa jest oczywiście dyskusyjna.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

miałbyś rację, gdyby nie było zdjęcia a tak widziały gały co brały

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

A czy przypadkiem nie jest tak, że jak się kupi coś kup teraz to ma się 7 dni na zwrócenie towaru jeśli nie odpowiada oczekiwaniom ?

Awatar użytkownika
Malkolm
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Malkolm »

Naviedzony pisze:Ja bym się kłócił. Przedmiot tak opisany obarczony jest według mnie wadą fizyczną (wadą zmniejszenia użyteczności). Argumentowałbym tak: to nie jest zwykła książka, to podręcznik zawierający zbiór zasad. Jeśli jest to podręcznik staroedycyjny, zbiór zawartych w nim zasad jest bezużyteczny na gruncie obowiązujących (nowych) zasad, a więc główna cecha, świadcząca o przeznaczeniu tej rzeczy nie jest spełniona. Sprawa jest oczywiście dyskusyjna.

Nie będę tu wstawiał elaboratów ale napiszę że było to już poruszane. Nie na przykładzie warhammera, ale dotyczy wszystkiego książkowego, co się może zdezaktualizować. Od kupującego wymaga się minimum wiedzy i nikt nie patrzy na to w ten sposób: jestem świeżak, chcę się doedukować, ale zrobiono mnie w wała , bo książka kupiona w tym celu nie przystaje z racji czasu do realiów.

Trochę to zajeżdża bzdurą, bo osoba bez pojęcia chce kupić coś by dzięki temu mieć pojęcie. A dostaje kit. No ale tak długo póki sprzedawca nie będzie reklamował jako aktualnego, to wszystko jest ok z punktu widzenia UOKiKu. Osobę kupującą wydanie okresowe/edycyjne z automatu uznaje się za świadomą tej okresowości, a co za tym idzie - że to co właśnie kupuje może być przestarzałe. Chyba że sprzedawca wprowadzi nas w błąd. Ale nawet wtedy może być ciężko.


Takie pojęcie "rozumnego klienta" panuje powszechnie w Europie. USA to inna bajka :D Ale tam nikogo nie obchodzi, że Europa z nich leje, a oni sami pewnie leją z nas, zwracając po zakupie zdezaktualizowane armybooki i jeszcze sprzedawca ich przeprasza :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Pewnie masz rację. No nic, nie ma paragrafu na tak zwaną "chamówkę". ;)

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Chcesz kupic to kup, a jak sie nie podoba to nara i juz. Jak by nie było, a jest to juz książka kolecjonerska. Ja nie wiem nie chcecie tego kupic, a macie problem i temat do gadania #-o

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Pomijając to, że ta figsa nie jest KoSem, to co to do cholery jest? Małe to to jest (5cm) ale wygląda trochę jak gorgona.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

To JEST KoS - z 3 ed.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Shadar pisze:Pomijając to, że ta figsa nie jest KoSem, to co to do cholery jest?
M.T. już wyjaśnił, ja dla ciekawostki wkleję link do katalogu.
http://www.solegends.com/citcat912/c202 ... rets-h.htm
Mam z tej serii jednego GUO i blodthirstera. Są paskudne, ale mają swój urok. :)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

http://allegro.pl/szczelba-5-elfow-i2017991548.html
Kto chce kupić pięć elfów ze szczelbą?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

ze "szczelbą"? :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Elfy ze Szczelby.




Tak autor sugeruje.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Rany, taki system kiedyś był... :roll: Flintloque czyli Szczelba (dodatki np. Slaughterloo. Orki jako Brytyjczycy, Elfy jako Francuzi, szczuroludzie jako Szkoci, ożywieńcy jako Rosjanie).
Widzę że nam przybywa znawców na forum. ;) Jeden twierdzi że to nie KoS (na marginesie, bardzo fajny model, wg mnie gdyby doskalować go do obecnych GD i zrobić lekko dynamiczniejszą sylwetkę, to byłby lepszy niż aktualnych KoS), drugi się nabija ze "Szczelby" (na marginesie secondo, ponoć tworzyli ją byli pracownicy GW).
;)

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

http://allegro.pl/kompletna-armia-orcsg ... 39434.html

Powiem wam niezla okazja sie pojawila :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

małe pytanie - może ktoś już miałe podobny problem.

sprzedaje przedmiot z ceną minimalną - która nie została osiągnięta. chcę zakończyć aukcję przed czasem - czy przedmiot wygrywa osoba, która najwyżej zalicytowała (z pominięciem ceny minimalnej), czy też nie - i aukcja ulega rozwiązaniu.

przejrzałem regulamin allegro ale nie jest on jasno napisany, w tej kwestii:

6.12.Sprzedający może w każdym czasie zamknąć Aukcję, wówczas zwycięzców Aukcji ustala się według stanu na chwilę zamknięcia Aukcji. Jeżeli w trakcie Aukcji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru, Sprzedający w drodze wyjątku może zamknąć Aukcję bez ustalania jej wyniku (tj. nie ustala się zwycięzcy Aukcji), uprzednio odrzucając wszystkie złożone przez Licytantów oferty.
przy próbie zakończenia aukcji przed czasem pojawia się komunikat:
Możesz zakończyć oferty przed zaplanowanym czasem: aukcje z licytacją jeżeli nie zostały w nich złożone oferty kupna, oferty „Kup teraz!” w dowolnym momencie. Jeżeli chcesz usunąć wybrany przedmiot z listy - odznacz go.i w efekcie próba zakończenia aukcji przed czasem nie jest bezskuteczna.
o ccccoooo chodzi???

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4776
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

gerwaz26 pisze:
Powiem wam niezla okazja sie pojawila :wink:
Wartość tych figurek to ponad 600 zł
:o :shock:
Wisła Kraków.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

http://allegro.pl/orc-jezdzcy-wilkow-ra ... 71294.html

Ale rarytas.
FIGURKI SĄ Z POPRZEDNIEJ EDYCJI, WIĘC SĄ RARYTASEM, SĄ NAPRAWDĘ DOBRZE POMALOWANE BĄDŹ NIE,
:lol2:

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

ORC JEŹDZCY WILKÓW RARYTAS 3 EDYCJA JEDYNA AUKCJA :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Hurtmaker pisze:małe pytanie - może ktoś już miałe podobny problem.

sprzedaje przedmiot z ceną minimalną - która nie została osiągnięta. chcę zakończyć aukcję przed czasem - czy przedmiot wygrywa osoba, która najwyżej zalicytowała (z pominięciem ceny minimalnej), czy też nie - i aukcja ulega rozwiązaniu.

przejrzałem regulamin allegro ale nie jest on jasno napisany, w tej kwestii:

6.12.Sprzedający może w każdym czasie zamknąć Aukcję, wówczas zwycięzców Aukcji ustala się według stanu na chwilę zamknięcia Aukcji. Jeżeli w trakcie Aukcji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru, Sprzedający w drodze wyjątku może zamknąć Aukcję bez ustalania jej wyniku (tj. nie ustala się zwycięzcy Aukcji), uprzednio odrzucając wszystkie złożone przez Licytantów oferty.
przy próbie zakończenia aukcji przed czasem pojawia się komunikat:
Możesz zakończyć oferty przed zaplanowanym czasem: aukcje z licytacją jeżeli nie zostały w nich złożone oferty kupna, oferty „Kup teraz!” w dowolnym momencie. Jeżeli chcesz usunąć wybrany przedmiot z listy - odznacz go.i w efekcie próba zakończenia aukcji przed czasem nie jest bezskuteczna.
o ccccoooo chodzi???
jeżeli nie przekroczyło minimalnej to nikt nie wygrywa ( dla pewności można odwołać licytacje).
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tandor92 pisze:http://allegro.pl/orc-jezdzcy-wilkow-ra ... 71294.html

Ale rarytas.
FIGURKI SĄ Z POPRZEDNIEJ EDYCJI, WIĘC SĄ RARYTASEM, SĄ NAPRAWDĘ DOBRZE POMALOWANE BĄDŹ NIE,
:lol2:
Zachęcam do licytacji!

Cena za niego to około 129 złotych normalnie, ja wystawiam za 99 zł.
I cena "kup teraz" za 39.99 :P

ODPOWIEDZ