nowe Vampire Counts 8ed [update w pierwszym poście]

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe Vampire Counts 8ed

Post autor: Azgaroth »

misha pisze:ale fakt inwencja kolesi z GW widać nie zna granic
Imperium i Krasnale mogą zacząć się bać :)

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

nie podoba mi się ta duża losowość tych zdolności z engina (tego z rare)

- na dublecie jeśli rzuca te hity z 2d6 zasięgu to dostaje 1Wo bez żadnego save'a
- ten misscast, ze mam 2x rzucać i przeciwnik wybiera mi misscasta

co to ma w ogole byc? Nie mogli juz zrobic tego bez zadnych wydziwien? Jeszcze ciekawe ile to będzie kosztować punktowo

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Drwal pisze:nie podoba mi się ta duża losowość tych zdolności z engina (tego z rare)

- na dublecie jeśli rzuca te hity z 2d6 zasięgu to dostaje 1Wo bez żadnego save'a
- ten misscast, ze mam 2x rzucać i przeciwnik wybiera mi misscasta

co to ma w ogole byc? Nie mogli juz zrobic tego bez zadnych wydziwien? Jeszcze ciekawe ile to będzie kosztować punktowo
Nie mówiąc już o tym, że jakies strzelające ustrojstwo zdejmie to cudo w 4-5 turze i każdy nasz oddział w pobliżu dostanie niezłe kuku.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Myślę, że dobrze złozony wampir na coven throne moglby zdzialac tez duzo - w szczegolnosci podoba mi sie ten efekt 6+, że kazdy w oddziale przeciwnika bije po sobie ---> jakby to wpadło w jakąś hordę to mieli ją niemiłosiernie.

Chyba bedą jakies moce czy itemy obniżające Ld przeciwnika 8)
I cieszy mnie wiadomość, że w końcu będzie jakaś zdolność "quickblood" dająca ASF naszym wampirkom

Ed.

Przy tym opisie "Battle of wills" jest napisane, że przeciwnik rzuca "on his own unit's Ld" - czyżby to oznaczało, że nie może używać generalskiej a nasz wampir z Ld 9-10 będzie na tym tronie robił papkę z innych oddziałów?

... O ile dojdzie 8)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Ta utrudniaczka czarowania (2x miscast table) dla wszystkich czarusiów może popsuć trochę krwi przeciwnikowi.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

DaBossa pisze:Ta utrudniaczka czarowania (2x miscast table) dla wszystkich czarusiów może popsuć trochę krwi przeciwnikowi.
w 12" jedynie, czyli w większości przypadków ograniczy się to jedynie do wampirzych magów

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Tak mnie zastanowiło.
Czy Bk i hexwrighty mają osobne ciała na wyprasce.
Ze zdjęć wynika, że tak, ale może ktoś oceni bardziej fachowym okiem.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Konie się chyba różnią tylko bardingiem który wygląda na doczepiany osobno...
Przez te płomienie na szatach hexów trudno ocenić, bez nich wyglądałoby że nogi są wspólne a góra chyba się różni.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Drwal pisze:nie podoba mi się ta duża losowość tych zdolności z engina (tego z rare)

- na dublecie jeśli rzuca te hity z 2d6 zasięgu to dostaje 1Wo bez żadnego save'a
- ten misscast, ze mam 2x rzucać i przeciwnik wybiera mi misscasta

co to ma w ogole byc? Nie mogli juz zrobic tego bez zadnych wydziwien? Jeszcze ciekawe ile to będzie kosztować punktowo
Jakie udziwnienia? Gdyby na dublecie się leczył albo wskrzeszał 3d6 szkieletów to by już udziwnień nie było :P Będzie ciężko jednak takie coś ściągnąć, jeśli za każdy czar od wampirków tron/engine będzie mógł być leczony. Ciekawe jak będzie działać zasada "hunger" na Blood knigth'ach.
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

każdy gada i pierdoli a nikt nie grał jeszcze. nie wiadomo jak z resztą. Teraz to sobie możecie gdybać ale w nosie. Okaże się jak będziemy mieli booka w ręku a nie już turbo rozkminy robicie wszyscy.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Tak czytam te wasze lamenty od 5 stron i az przypomina sie jak w zeszłym roku wychodziło nowe TK.
Ja pie... ile tam było placzu - a bo swinksy to chujowizna (sam na nich grywam i są zajebiste) itp.

A teraz tutaj zaczynacie??

Ja już widze jak co drugie VC beda miały Lorda na tronie.
Przecierz ten model jak nie zostanie sciagniety w 1-2 turze to bedzie bruzdził do konca bitwy.
Poza tym z czego go sciagniecie??
Albo z Magii, albo na farcie z klopy/cannona.
Najlepsze jest to ze musisz go zdjac zanim bede miał swoją ture, bo pozniej bedzie trzeba od nowa sie bawic w to samo.
Poza tym ma WS 4+ wiec nie jest to takie chop siup.

Nawet jak bedzie kosztował 300 pkt to itak pewnie zaczne gre VC od niego właśnie.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

kwestia przedmiotów dostępnych dla lorda, kosztu punktowego i tego czy tych punktów nie da się lepiej wykorzystać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jak narazie mi się podoba :)

bo póki co, to te przecieki pozwalają złożyć elitarno-kawaleryjskie VC, takie jakie zawsze chciałem mieć :D
Marzyłbym tylko o przydatności i wystawialności Blood Knightów, może będą jednok ok ze względu na to, że to też w końcu są vampiry? :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

100% poparcia Śmiechu!

Dokładnie tak samo jak w TK - a że rydwany to chujnia i że splewili jednostkę... że świaniaki to drewno i ładny badziew na półkę itd.
Tylko jakoś nie widziałem rozpy TK bez rydwanów i jakoś świaniaki w pierwszej kolejności przycięli.

Engine wg. tego co na razie wiadomo jest zajebisty - co wy pierdzielicie!
Jednostka, która daje +2 do casta, ma WS 4+, łazi jak eteryk olewając tereny, daje regenkę, wyje jak Banshee (również w HtH) i ma możliwość zmielić hordę slavesów w jedną turę - a jak przegra to zabiera ze sobą sporo okolicznych jednostek?
I to jest waszym zdaniem do dupy?

Bez jaj... :evil:

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

crovaxus pisze:każdy gada i pierdoli a nikt nie grał jeszcze. nie wiadomo jak z resztą. Teraz to sobie możecie gdybać ale w nosie. Okaże się jak będziemy mieli booka w ręku a nie już turbo rozkminy robicie wszyscy.
+1 =D>

w 100% racja ;)
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

TK niestety są megachujowe, wiec lamenty sie sprawdziły. Nie widać jakoś większych sukcesów tej armii na stołach...
Natomiast z przecieków wyglada na to ze VC będa miały dość mocnego booka, i zgadzam sie co do engina. Natomiast coven bedzie raczej zbyt losowy, by znalazł szersze zastosowanie - wydane na niego punkty będzie pewnie mozna lepiej spozytkowac, np na drugiego lorda czy engina. Imo oczywiście.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

@bastor

Engine nie ma WS4+, ma go Tron.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Fluffy pisze:TK niestety są megachujowe, wiec lamenty sie sprawdziły. Nie widać jakoś większych sukcesów tej armii na stołach...
bo armybooki mają to do siebie, że same nie grają...
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Paczpan, co ja paczę.. Nie ma graczy TK? Nikt tym nie gra?
Dziwy, powiadam..

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

Markuene pisze: Engine nie ma WS4+, ma go Tron.
Ok, mój błąd - ma regenerację.
Ale to nadal jest niekiepskie...

@Fluffy
Myślę, że delikatnie przesadzasz.
Nie można bezwzględnie porównywać armii w tej chwili ponieważ to są armie z zupełnie różnych BAJEK.

Porównywanie booków staroedycyjnych z nowymi - jest totalnie bez sensu.
Ale to totalny offtop więc nie rozwijam wątku.

Ja tam na swoje TK nie narzekam - jak zagram "z dupy" to dostaję maskę.
Ale jak przeciwnik da ciała - to jadę go jak burą sukę.
Na ostatnim DMP na 5 bitew przegrałem tylko 1 - i to z drużyny Kudłatego...
Więc nie było tak źle...

Zablokowany