Figurki Ignis & Rakso - 23.08.16

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Re: Figurki Ignis & Rakso - 03.I.11 - minoś

Post autor: Dr. Lobo »

ctan pisze:(...) ja tylko pokazałem jak wygląda figurka w skali szarości i jak to się odbija na tym co widzimy na kolorowo.
Celowo przeciągnąłem barwy, żeby było widać o co mi chodzi. Często tak robię kiedy maluję figurkę, pstrykam fotkę, zmieniam na b&w i wtedy wiem co i gdzie poprawić.
Bardzo fajny patent. Będę musiał sam z niego skorzystać.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Jeden z sześciu hipków, kolejnych będę sukcesywnie wrzucać, a na koniec będzie fotka grupowa.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika
roc3s
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: roc3s »

Tarcza faktycznie wydaję się być nieco niezauważalna na tle samej postaci, natomiast malowanie miecza wręcz mnie oczarowało... :)
Obrazek

daredbrush.com
Maluję na zlecenie LINK !!

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

I minotaur po poprawkach.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Megafajny!

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

dawno tu nie zaglądałem i widzę że to duży błąd. Z drugiej strony jak się widzi coś takiego to ma się ochotę połamać pędzle wypić farbki i zająć się hodowlą indyków. Gratulacje.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszystko miodzio =D> . Tarczę hipka zrobiłbym na złoto/zielono, aby trochę połączyć odcieniami z bronią. Mieczyk - genialny. Minos wygląda lepiej, niż przedtem, gdyby jeszcze łeb jakoś odcinał się od tułowia #-o ...
Czekam na następnych hipków.

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Miałam tydzień przerwy ale wczoraj wreszcie udało mi się siąść do drugiego typka z mid-noru.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
loler
Wodzirej
Posty: 679
Lokalizacja: Opole/ Wrocław

Post autor: loler »

bardzo efektownie:) Podobają mi się najbardziej ostrze i oczy, takie czarne perełki:)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Świetny - jak zwykle zresztą - jedynie, jak poprzednio, tarcza zlewa się trochę z samym hipkiem, ale i tak dla mnie odjaździk =D> .

Awatar użytkownika
ctan
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Kraków / Proszowice
Kontakt:

Post autor: ctan »

WOW! Minos na prawdę o parę poziomów wyżej! :) Gratulacje!

A co do tego stworka z zielonym mieczem to nie mogę oderwać od niego wzroku... ta zieleń.... super =D>
http://www.fantasygames.com.pl
Mój ranking na CMoN Obrazek

Nie maluję figsów na zamówienie.Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No te małe stworki świetne. =D>
Mieczyk przyciąga uwagę. Jednak te zlewające się tarcze psują efekt. :? Tak czy siak robią piorunujące wrażenie. :)

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Dzięki chłopaki :)

Co do tarczy to na żywo się tak nie zlewa 1 i 2 ze skórą, nie wiem czemu na zdjęciach tak wyszło, tym bardziej że inne kolorki wyszły dobrze. Następną zrobię po prostu może inną niż fioletową.
Obrazek Obrazek Obrazek

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Jeśli kolory na zdjęciach sa przekłamane, to może to być wina tego, ze zdjęcia robisz z uzyciem lampy błyskowej.
Kiedy patrzysz na figurkę własnymi oczami, widzisz ją w innym swietle niz matryca aparatu kiedy robisz zdjęcie, wiec moze warto robic zdjęcia tylko przy oswietleniu stałym (bez błysku)? Wystarczą 2 solidne lampki biurkowe, ustawione tak abyoswietlic model z różnych kątów (warto tez rozpraszac swiatło, nawet zwykłą biała serwetką, jesli się nie posiada profesjonalnego sprzętu).
Jeśli, natomiast, robisz zdjęcia z takim własnie oswiatleniem, to mzoe warto zobaczyc, czy balansy kolorów aparatu nie sa przypadkiem jakies "dziwne" :)
Warto tez robic zdjęcia z jak największym udziałem swiatła dziennego, jesli model wyglada najkorzystniej w takowym.
Pamietajmy też, ze wrzucamy pliki skompresowane, a one też tracą nieco przestrzeni tonalnej. :)

Ja ostatnio zaczałem robic zdjęcia na czasie naswietlania 2" i niskiej czułosci, i w czasie jak przesłona jest otwarta, to wykonuję lampkę ruch "po łuku" nad modelem, daje to bardzo dobry efekt. To taki trick powszechny w fotografii reklamowej. Nie jestem PRo, ale kilka prób i błędów (no i nieoceniona pomoc małżonki :) ), dały mi rezultaty, które mnie satysfakcjonują

Poza tym szczerze odradzam ciemne tła! Czarne tło nie odbija swiatła, przez co model jest słabiej oswietlony, i "spłaszcza się".

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

Trzeci zwykły typek, teraz biorę się już za command nareszcie.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

O, i już tarczka inaczej wygląda :wink: , ale dalej najbardziej gniotący jest mieczyk =D> . Czekam na CG.

Awatar użytkownika
Ignis
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Ignis »

I wreszcie całość:

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Niesamowite! Jestem dumny, że mogę dzielić z Tobą jedno forum. :D

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

takie "magiczne" =D> =D> =D>

ODPOWIEDZ