Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Don_Silvarro »

-layer - dotychczasowe Citadel Colour
-glaze - bardziej rozwodnione łoszki
-technical?! - wszystko to, co jest (pół)płynne i sprzedawane w słoiczku, a farbą nie jest - Liquid Green Stuff, lakier, medium takie i owakie
-dry?!(pigment?) - gęstsza farba przeznaczona do malowania suchym pędzlem
-base - dotychczasowe Citadel Foundation
-texture - farba + drobinki jakiegoś piaskopodobnego syfu, że niby nadają chropowatą teksturę
-shade - dotychczasowe Citadel Washes

Szału nie ma ogólnie, frustrujące jest to, że zmieniając nazwy wszystkich farb totalnie popsuli wszelkie poradniki malarskie i inne tego typu imprezy. Nie wspominając o tym, że jak mi się skończy jakaś farbka, to będę musiał chodzić do sklepu z tabelą tłumaczącą 'stare' nazwy na 'nowe'. Za to ciekawią mnie nowe kolory łoszków, bo tych nigdy za wiele.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2012, o 21:56 przez Don_Silvarro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Don_Silvarro pisze:-layer - dotychczasowe Citadel Colour
-glaze - bardziej rozwodnione łoszki
-technical?! - wszystko to, co jest (pół)płynne i sprzedawane w słoiczku, a farbą nie jest - Liquid Green Stuff, lakier, medium takie i owakie
-dry?!(pigment?) - gęstsza farba przeznaczona do malowania suchym pędzlem
-base - dotychczasowe Citadel Foundation
-texture - farba + drobinki jakiegoś piaskopodobnego syfu, że niby nadają chropowatą teksturę
-shade - dotychczasowe Citadel Washes

Pozwolisz, że zacytuje Twojego posta na GV bo nie każdy stamtąd tu zagląda, a ta informacja jest dosyć interesująca. :)
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Don_Silvarro pisze: Szału nie ma ogólnie, frustrujące jest to, że zmieniając nazwy wszystkich farb totalnie popsuli wszelkie poradniki malarskie i inne tego typu imprezy. Nie wspominając o tym, że jak mi się skończy jakaś farbka, to będę musiał chodzić do sklepu z tabelą tłumaczącą 'stare' nazwy na 'nowe'. Za to ciekawią mnie nowe kolory łoszków, bo tych nigdy za wiele.
Ciekawostką jest fakt, że army painter wypuścił teraz serię farbek o nazwach niemalże identycznych, jak stare nazwy farbek GW:

http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... lr_106_000

Być może w wypuszczeniu nowych farbek dużą rolę grają względy prawne - np GW skończyły się prawa autorskie do nazw farbek?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

gervaz pisze:Ciekawostką jest fakt, że army painter wypuścił teraz serię farbek o nazwach niemalże identycznych, jak stare nazwy farbek GW:

http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... lr_106_000

Być może w wypuszczeniu nowych farbek dużą rolę grają względy prawne - np GW skończyły się prawa autorskie do nazw farbek?
genialne posunięcie ze strony AP :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Don_Silvarro pisze:-
Szału nie ma ogólnie, frustrujące jest to, że zmieniając nazwy wszystkich farb totalnie popsuli wszelkie poradniki malarskie i inne tego typu imprezy. Nie wspominając o tym, że jak mi się skończy jakaś farbka, to będę musiał chodzić do sklepu z tabelą tłumaczącą 'stare' nazwy na 'nowe'. Za to ciekawią mnie nowe kolory łoszków, bo tych nigdy za wiele.
Dokładnie to samo pomyślałem - rozumiem chęć rozszerzenia palety, ale te farby które od 20+ miały jakieś tam nazwy są dla mnie niemal świętością :P Niepotrzebnie zmieniają ich nazwy :|

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

debelial pisze: Niepotrzebnie zmieniają ich nazwy :|
Niepotrzebnie dla Ciebie. Dla marketingu GW to świetny pomysł.
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

debelial pisze: te farby które od 20+ miały jakieś tam nazwy są dla mnie niemal świętością :P Niepotrzebnie zmieniają ich nazwy :|
Co ty, toż to świadoma działalność, zanim trafisz w ulubiony dotąd odcień, zakupisz ze trzy zbędne farbki w zbliżonym kolorze :wink:

Byle mi podkładu chaotycznieczarnego w sprayu nie ruszali, bo już go do wszystkiego stosuję [i jakieś 60% znajomych, a niezwiązanych z warhammerem modelarzy ] :?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

zauważcie w którą stronę to poszło... GW już wielokrotnie mówiło i pokazywało, że zarabia na NOWYCH graczach, największa kasa jest na tych co zaczynają... spójrzcie teraz, HowToPaint z materiałem DVD będzie, farby są nazwane tak, że jak ktoś zaczyna jakąś armią to od razu wie po nazwach jakie farby kupić - i nic więcej mu nie potrzeba... dostaje manuala, farby, figurki... kupuje dużo od razu (farb zdecydowanie więcej niż wcześniej!) i albo się wkręci albo nie... jak się wkręci - no cóż... czekamy na nowych chętnych do wkręcania, jak się nie wkręci - no cóż... czekamy na nowych chętnych do wkręcenia ;)

i to nie kwestia nazywania GW wredną firmą, że żeruje na 'nowych'... model biznesowy się sprawdza to go prowadzą dalej - dzięki temu, 'starzy' mają figsy, zasady, nowe podręczniki itp... bo ktoś na to musi zarobić ;)

więc możecie sobie jęczeć... GW i tak na to nie patrzy ;)
debelial pisze:Jeśli chodzi o to co będzie czym, to słyszałem że ma być lista zamienników w WD.
Aye, ponoć nawet w kilku numerach jako skoroszyty do segregatora wraz z małymi poradnikami jak używać nowych farb.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2012, o 10:19 przez Smh, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zdaję sobie niestety sprawę, że marketingowo to dobry ruch.

Jeśli chodzi o to co będzie czym, to słyszałem że ma być lista zamienników w WD.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Dla mnie marketingowo to dupiaty ruch (bazowanie na nowych klientach).
Nowi klienci kiedyś się skończą, beside wydaje mi się, że więcej warty jest stały klient niż 5 nowych.
Oczywiście mogę się mylić ;-) brak mi danych etc. No nic GW to korporacja z prawie, że monopolem, więc robią co chcą.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

The WariaX pisze:Nowi klienci kiedyś się skończą,
kiedyś na pewno... ale wtedy kiedy zabraknie dzieci w przedszkolach... czyli marne szanse by w przeciągu najbliższej dekady ;)
The WariaX pisze: wydaje mi się, że więcej warty jest stały klient niż 5 nowych.
policz ile wydałeś na figsy jak zaczynałeś zabawę (batalion, book, podręcznik, farby itp...) a ile wydałeś w ostatnim miesiącu na NOWE, figsy w SKLEPIE i teraz pogadaj ze znajomymi... a później pomyśl o dzieciaku, który kupi zestaw, jego kolega kupi też bo fajne żołnierzyki i już można z kimś grać... jakoś założenie 5:1 nie działa ;)

no ale EOT bo to wałkowane było wiele razy a to nie temat do tego

//i nie patrzcie na tylko swoje zachowanie i tylko swoje podwórko... GW to nie tylko sprzedaż w PL ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

1-Cena wzrośnie ? (bardzo możliwe, a i tak jest wysoka jeśli cena za 1ml wyniesie ponad 1zł, to sobie daruję te farbki)
2-co to jest ten imperial primer ,podkład? (jeśli tak i to dobrej jakości to super:) )
3- glaze co to moze być? jeśli niewielka rożnica pomiędzy shades to super. (podstawowe kolorki, których mi brakowało w wash )

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

glaze- bardziej rozwodniony wash ;) farba z wodą :D

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Loizok pisze:glaze- bardziej rozwodniony wash ;) farba z wodą :D
tak tylko stare glazy gw idealnie nadawly sie do klejnotow i reszty swiecidelek. Dawaly fajny połysk mam nawet kilka takich farb.

O tutaj fotka starego zestawu.
Obrazek

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

Jeśli wierzyć Panu ^Karpiu^ (a nie ma powodu by mu nie wierzyć) to GW szykuje powrót Inków.
^Karpiu^ jak myślisz czy glazy które masz były protoplastami inków? (czy to jednak coś innego, a inki też były produkowane w tej serii farbek(mowa tu o serii którą pokazałeś na fotce))

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

to zupełnie coś innego, washe również były w tamtym czasie; glazy fajnie nadawały połysk krawędziom i jak wyżej karpiu opisał klejnotom i innym bajerom;
nie mylić wash z glazem, to nie to samo
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

qwerty pisze:Jeśli wierzyć Panu ^Karpiu^ (a nie ma powodu by mu nie wierzyć) to GW szykuje powrót Inków.
^Karpiu^ jak myślisz czy glazy które masz były protoplastami inków? (czy to jednak coś innego, a inki też były produkowane w tej serii farbek(mowa tu o serii którą pokazałeś na fotce))
Inki to nic innego jak tusze. Nie maja nic wspólnego z washami i glazami. Posiadają mocny pigment i są bardzo błyszczące.
Mam na stanie stare inki i używam ich do cieniowania. Na inki kładę nowe washe i jest OK.

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

Kurde wszystko mi się miesza
No więc tak
Washe są matowe
inki i glazy błyszczące
inki maja większe nasycenie pigmentów niż washe (czy od glazów również?)
No i ostateczne pytanie, co kiedy i jak stosować. (nie bardzo widzę różnicy pomiędzy glaze a ink, czy inki i glazy są półprzezroczyste ?)
<_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_->
Dzięki za pomoc w nagrodę namalowałem wam szlaczek :) tylko nie mówcie że brzydki

patryk999
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: zg
Kontakt:

Post autor: patryk999 »

Pewnie i ode mnie wyciągną kasę mimo że mam najwięcej vallejo i z 10 gw.W sumie używam może kilku farbek,nie wiem po co kupuję więcej.

qwerty
Warzywo
Posty: 17

Post autor: qwerty »

ten pan ma podobny problem :) Myślałem że vallejo sobie darował ale jak sie później okazało jednak nie :)
Ciekawe czy są jeszcze jakieś farbki których ten pan jeszcze nie ma.

http://www.youtube.com/watch?v=wXXgjy9z ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=LvNpuFC1 ... playnext=4
http://www.youtube.com/watch?v=nZwK2goA ... IQ&lf=plcp

ODPOWIEDZ