TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Gokish »

A tutaj poważnie fantastyczna armia Bretki ;)

http://www.games-workshop.com/gws/wnt/b ... id=1700200
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Rycerze wypaśni.
Trochę łucznicy odstają od nich, ale na stole musi się super prezentować.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Zapraszam wszystkich Bretończykow na mastera w Gdańsku !

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 79#p931979

do zobaczenia! ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
SGR1
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: SGR1 »

Witajcie, mam taką oto sprawę: Czy paladyn posiadający przedmiot "Insygnia of the guest" ma prawo do wykonania dwóch wardów? Sytuacja wygląda następująco, paladyn obrywa z armaty i w tym momencie używam normalnego bretońskiego warda na 5+, następnie przeciwnik robi sobie multiplikację, potem ja zdaję warda na 3+ żeby zostać na 1 woundzie. Czy robię coś źle, bo mój kumpel strasznie się o to wkurzał.
Obrazek

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Masz to dokładnie opisane w podręczniku, przeciwnik strzela, rani, rzuca ile ran. Ty za pierwszą ranę rzucasz zwykłego warda, a na ostatnią warda na 3+. Jeśli ten drugi się uda to reszte ran traktuje się jako wysejwowane.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Są jakieś szczególne symbole bretki oprócz lilijki i kielicha? Potrzebny mi pomysł na dobry i w miare łatwy freehand.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

tedzio pisze:Są jakieś szczególne symbole bretki oprócz lilijki i kielicha? Potrzebny mi pomysł na dobry i w miare łatwy freehand.
Rzuć okiem na temat "Przydatne linki" -> heraldyka. Jest w czym wybierać.

Awatar użytkownika
xsasis
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Józefów

Post autor: xsasis »

Mam pytanie skierowane do bretońskich wyjadaczy. Otóż chodzi mi po głowie taka rozpiska, w której w jednej lancy siedziałaby bohater z Braid of Bordeleaux, a w drugiej sztandarowy dzierżyłby Twilight Banner.

Strategia byłaby prosta - na środku łucznicy oraz trebki wspomagani przez służki Pani z Jeziora intensywnie ostrzeliwują wroga, podczas gdy 2 małe oddziały pegazów śmigają bo jego tyłach. Z kolei dwie duże lance stoją schowane za przeszkodami terenowymi, czekając na dogodny moment do zrobienia sztuczki :)

Jak myślicie, czy to ma szansę się sprawdzić??
"Dla dobrego generała szczęście jest bez znaczenia"
Cool Mini or Not

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Widze takie 2 male "ale":
1) Braid of Bordeleaux dziala chyba tylko na wlasciciela nie na jego oddzial (z tego co pamietam). Do tego musialbys grac na mapce z kaluza.
2) Szmata - tez jesli dobrze pamietam to uzywasz jej specjalnej szmocy tylko jak nie szarzujesz wiec nie wyskoczysz raczej zza obeliska.

Nic Ci nie szkodzi sprobowac wsadzic te rzeczy do rozpy i zobaczyc jak sie spisuja ale srednio to wiedze w tym kontekscie ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

[\quote="Akadera"]Widze takie 2 male "ale":
1) Braid of Bordeleaux dziala chyba tylko na wlasciciela nie na jego oddzial (z tego co pamietam). Do tego musialbys grac na mapce z kaluza.
2) Szmata - tez jesli dobrze pamietam to uzywasz jej specjalnej szmocy tylko jak nie szarzujesz wiec nie wyskoczysz raczej zza obeliska.

Nic Ci nie szkodzi sprobowac wsadzic te rzeczy do rozpy i zobaczyc jak sie spisuja ale srednio to wiedze w tym kontekscie ;)[/quote]

Braid działa na bohatera i na oddział, za to szmata tak jak pisze Akadera

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Dzieki za sprostowanie z braidem :)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ok dzieci kochane, Gniewko wraca do aktywnego grania i odbudowuje swoje siły. Mieszkam teraz na stałe w Poznaniu, mamy tu jakichś bretońców?
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

W Poznaniu są Bretończycy a jakżeż by miało ich tam zabraknąć. Zajrzyj koniecznie na Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w dniach 14-15 lipca - tu masz więcej informacji na ten temat http://forum.strefazero.net/viewtopic.php?t=2300. A może chcesz zagrać? Zdaje się, że jakaś drużyna szuka jeszcze gracza.

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Gniewko pisze:...Mieszkam teraz na stałe w Poznaniu, mamy tu jakichś bretońców?
Oczywiście, że mamy!

chrober
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: chrober »

Oczywizda ze sa.

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Witam, sprzedaje teraz swoje armie HE i OnG (jakoś mi nie odpowiadają, a orki wręcz wkurzają) i zastanawiałem się nad początkami zbierania Brety (stworzyć coś ala klimat angielskiego rycerstwa), ale założenie jest takie, że zacznę jak wyjdzie nowy armybook/figurki jakieś. Może to oklepany temat ale w dyskusji generalnej nie mogłem znaleźć nic o kolejnych armiach, nowej brecie. Czy ktoś ma jakieś pojecie w jakiej kolejności wyjdzie teraz Breta lub przybliży mi datę?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Paku pisze:ale założenie jest takie, że zacznę jak wyjdzie nowy armybook/figurki jakieś.
To możesz sobie jeszcze długo poczekać. Jak na razie chodzą ploty odnośnie nowych AB dla kilku armii, ale nie dla bretki.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Hm, z w miarę zorientowanego źródła usłyszałem, że są szansę na nową Bretonnię w okolicach nowego roku.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

No i super, to na razie oszczędzać nie muszę :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

lepiej oszczędzaj, bo jak wyjdzie to ew. nowe jednostki będą na pewno cholernie drogie :P. Dzięki Gniewko za dobrą wiadomość :)

ODPOWIEDZ