Warszawska masa krytyczna

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

a ja sie woże po wawie rowerem bo szybciej niż autobanem...

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Z innej bajki: (czyli z Gdyni)

Jak mam jechac do miasta w szczycie kupic cokolwiek to wsiadam na rowerek. prawko mam, jechac samochodem moge, ale jak mam wizje jezdzenia w kolo xx minut i szukania miejsca do parkowania to mi sie nie dobrze robi. Rowerkiem nie dosc ze szybciej, wygodniej toi zdrowiej. I troche sie sadla jeszcze wypali i kondycje chociaz troszke poprawi.

W 3miescie sciezki wzdluz morza sa extra. W miescie jak sa to kiepskie. Kawalek gdanska jedynie ma sciezke przy Grunwaldzkiej.


A masa krytyczna fajna sprawa. Mam prawko (jak pisalem) i jezdze samochodem (czytaj mam i uzywam), ale jakbym mial mozliwosc zatrucia zycia tlustym leniwym kierowcom co jezdza 15 m do kiosku po gazete to z checia bym to zrobil :wink: No i sciezek za malo, w Danii, Holandii infrastruktura rowerowa jest doskonale zrobiona i ludzie swiadomie rezygnuja z ruchu samochodowego na rzecz rowerowego, bo jest szybszy, zdrowszy i lepszy.

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Narożny pisze:... jakbym mial mozliwosc zatrucia zycia tlustym leniwym kierowcom co jezdza 15 m do kiosku po gazete to z checia bym to zrobil :wink: ...
Ale poza tym wszyscy zdrowi?

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Masa nie jest po to żeby ludziom przeszkadzać tylko.. a zresztą:
http://www.masa.waw.pl/omasie.htm :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

pingus pisze:Masa nie jest po to żeby ludziom przeszkadzać tylko.. a zresztą:
http://www.masa.waw.pl/omasie.htm :)
Tia, to jak komunizm, szczególnie gdy ktoś wie lepiej co dla mnie dobre.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

pingus pisze:
b_sk pisze:Ja nie wiem co to jest masa krytyczna, ale wiem, że rowerzyści na drodze są najbardziej niebezpieczni. Nigdy nie wiadomo co taki zrobi, a do tego łamią chyba wszystkie przepisy ruchu drogowego.
Chyba w Łodzi! :P Konkrety...
Wyjechałem więc dopiero teraz.
Po pierwsze jazda rowerem po przejściu dla pieszych za co nie tylko gruby mandat jest, ale i pokaźna ilość punktów karnych, niesygnalizowane zmiany kierunku jazdy, wjeżdżanie na chodnik, kiedy jest im to na rękę, jazda "bok w bok" a nie jeden za drugim. Brak oświetlenia w warunkach ograniczonej widoczności co jest jeszcze bardzej niebezpieczne na prowincji bo tam zazwyczaj idzie w parze z jazdą w stanie: "zalany w trupa", itd.
Będąc kierowcą najbardziej na drodze boję się rowerzystów bo są kompletnie nieprzewidywalni i bimbają sobie na wszelkie przepisy.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

b_sk pisze: Po pierwsze jazda rowerem po przejściu dla pieszych za co nie tylko gruby mandat jest, ale i pokaźna ilość punktów karnych,
Ten przepis jest akurat troszeczkę niesensowny.

Co do reszty OK.. zdarza się, ja za wszystkich rowerzystów nie odpowiadam. ;) Na masach raczej lansuje się przestrzeganie PoRDu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

pingus pisze:...Ten przepis jest akurat troszeczkę niesensowny...
Wręcz przeciwnie. Przejście dla pieszych to taki wynalazek po którym chodzą (nie biegają) piesi, a co za tym idzie każdy kierowca jest przygotowany na to, że na przejście może wejść pieszy. Rower porusza się znacznie szybciej od poruszającego się wolnym krokiem pieszego więc wjeżdżając na przejście powoduje wybitnie niebezpieczną sytuację na drodze, ponieważ kierowca nie spodziewa się tego, że ktoś z tak dużą prędkością wtargnie na jezdnię na wysokości przejścia dla pieszych. Dlatego właśnie małe dzieci uczy się w szkole, że po przejściach się nie biega, a rower przez przejście wolno tylko przeprowadzić.
A licky boom boom down!!!

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Dobrze gada nie zdążę zareagować jak mi taki rowerzysta na przejściu wyskoczy ;/

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Sykstus pisze:Dobrze gada nie zdążę zareagować jak mi taki rowerzysta na przejściu wyskoczy ;/
Wystarczy zwalniać przed przejściem. :badgrin:
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

b_sk pisze:
pingus pisze:...Ten przepis jest akurat troszeczkę niesensowny...
Wręcz przeciwnie. Przejście dla pieszych to taki wynalazek po którym chodzą (nie biegają) piesi, a co za tym idzie każdy kierowca jest przygotowany na to, że na przejście może wejść pieszy. Rower porusza się znacznie szybciej od poruszającego się wolnym krokiem pieszego więc wjeżdżając na przejście powoduje wybitnie niebezpieczną sytuację na drodze, ponieważ kierowca nie spodziewa się tego, że ktoś z tak dużą prędkością wtargnie na jezdnię na wysokości przejścia dla pieszych. Dlatego właśnie małe dzieci uczy się w szkole, że po przejściach się nie biega, a rower przez przejście wolno tylko przeprowadzić.
Zauważyłeś troszeczkę? Jestem w stanie przejechać rowerem wolniej od idącego pieszego. ;) Ale oczywiście mogę tylko prowadzić (chyba że na ścieżce)..
Obrazek
Obrazek

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Herr Flik »

Otóż zwalnianie przed przejściem dla pieszych zabija całą radość z jazdy samochodem :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Herr Flik pisze:Otóż zwalnianie przed przejściem dla pieszych zabija całą radość z jazdy samochodem :P



:shock2: :shock2:


i że ja też mieskzam w tym mieście gdzie Ty :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Teraz już będę wiedział kiedy nie wchodzić na pasy :szok:

ODPOWIEDZ