kilka pytań o Chaos Dwarfy

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: kilka pytań o Chaos Dwarfy

Post autor: Azurix »

Jeśli nie ma ścisłego standardu, to nie da się wystawić Kurdupli z Magicznymi Atakami, Iron Deamona z Hell Boundem, albo Lorda/Herosa z Magiczną Bronią, aby radzić sobie z Eterykami? ;)

Oczywiście pod warunkiem, że te rzeczy są wystawialne, bo w sumie w żadnej rozpisce chyba nie widziałem Iron Deamona, ani tych Krasnali ze Specjali, jak to jest?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

W sumie to sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A co jest nie tak w Infernal Ironswornach i Iron Deamonach, że nie wystawia się ich?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Azurix pisze:A co jest nie tak w Infernal Ironswornach i Iron Deamonach, że nie wystawia się ich?
W specjalach są lepsze rzeczy. A w rarach jeszcze lepsze.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

np. hoby na wilkach :mrgreen: nie śmiejcie się ostatnio ich wystawiłem na turnieju
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Iron Demon jest mega słaby bo musi jeździć prosto, a krasie z magicznymi atakami są za drogie wole cory z dwurakiem...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Xier pisze:Iron Demon jest mega słaby bo musi jeździć prosto, a krasie z magicznymi atakami są za drogie wole cory z dwurakiem...
Jeździ normalnie. Szarżuje prosto.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Jeździ na całe 6' albo prosto 6 + 2d6 tak czy inaczej słaby model...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Xier pisze:Jeździ na całe 6' albo prosto 6 + 2d6 tak czy inaczej słaby model...
Nie jest Rydwanem, tylko Unique, to nie może maszerować?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Nie może albo jedzie jak chce 6' albo zamiast marszu 6 + 2d6 w przód taki zryty model co nic nie robi :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

to chyba nie graliscie ciufciami sa mega mocne ;-) klocek WL bierze na Twarz i powoli rozkreca, fakt latwo go zblokowac jakas kawaleria albo innym gównem ale fajnie jak np przytrzyma dużą lance
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Orcus pisze:to chyba nie graliscie ciufciami sa mega mocne ;-) klocek WL bierze na Twarz i powoli rozkreca, fakt latwo go zblokowac jakas kawaleria albo innym gównem ale fajnie jak np przytrzyma dużą lance
No ja tam nie wiem czy tak fajnie przytrzyma tę lancę ;). Nie ma stompów, jedyne czym się ratuje w pierwszej turze to imptacty jak zaszarżuje. A jak w niego zaszarżują lance to już w ogóle.
Plus moim zdaniem bloker za 340 punktów, którego można wciągnąć pitką, bądź słoneczkiem to chyba spora przesada. Taka jest smutna prawda. Drogie to, nie opłaca się wystawiać, a jedyne przy czym się sprawdza to przy mało licznej piechocie.
Generalnie to jego zadania o wiele lepiej wykonuje tańszy Destroyer. White Lionów wciąga jeszcze lepiej :)

@edit
Żeby nie było, grałem na ciuchciach swego czasu, nawet mam figurkę. ;)

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Orcus to ja nie wiem jak tym grałeś ale każdy ogarnięty gracz od tego ucieka a to nie problem bo nie może zrobić pivotów itp albo blokuje czymś co nie jest piechotą ...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Xier, jak dla mnie Orcus po prostu lubi Iron Demony, tak jak Never Bullcentaury, więc gra nań.
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Można jakoś sensownie złożyć Chaos Dwarfy na małe punkty, powiedzmy 1000pkt, gdy K'Dai się nie mieści?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

A co powiecie na zapis z FAQ, ze Chalice of Blood and Darkness można użyć w dowolnym momencie?

Interpretacja na CDO jest taka, ze jak dowolny moment to dowolny moment, czyli mam 3 kości powera, a przeciwnik ma 3 kości dispela, rzucam czar z tych trzech kości, czar wchodzi (nie mam już żadnych) i aktywuje w tym (dowolnym 8) ) momencie chalice, który wysysa kości przeciwnika, a moich już nie bo ich nie mam :mrgreen:

Co Wy na to?

Jako takie post scriptum dodam, ze brotsorrow z CDO zadał pytanie o ten przypadek na FB warhammer forge'a i odpowiedź panów z WF wygląda tak:
Chris Jez posted to Forge World
8 hours ago ·

The group at CDO are looking for a rule clarification on the Chaos Dwarf item chalice of blood and darkness. The FAQ states it can be used at any time.... Some people interpret this as it could be used after a CD declares a spell, rolls their power die and uses the chalice before the opponent rolls their dispel dice
Like ·
Forge World That's exactly how it's intended to be used, Chris.
4 hours ago · Like
Czyli WF podpisuje się pod takim wykorzystaniem kielicha 8)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Worstplay taki sam jak zdjęcie 5 z Tzeentcha WoCh-owego w momencie śmierci awansowanego boha.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

owszem mega worstplay, ale widać zamierzony bo wg chłopaków z WF pasuje takie zagranie do naszych wrednych krasnali :mrgreen:
Forge World na FB pisze: We intended it specifically to be a spiteful instrument of malice, just as you'd expect of a Chaos Dwarf.
To jest ciag dalszy i facebookowej wymiany zdań z brotsorrow'em z CDO

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Na Euro i tak nie wystawisz tego itemu :|
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Jorge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jorge »

Barth pisze:A co powiecie na zapis z FAQ, ze Chalice of Blood and Darkness można użyć w dowolnym momencie?

Interpretacja na CDO jest taka, ze jak dowolny moment to dowolny moment, czyli mam 3 kości powera, a przeciwnik ma 3 kości dispela, rzucam czar z tych trzech kości, czar wchodzi (nie mam już żadnych) i aktywuje w tym (dowolnym 8) ) momencie chalice, który wysysa kości przeciwnika, a moich już nie bo ich nie mam :mrgreen:

Co Wy na to?
Ten przedmiot powinien miec dopisane że z poczatkiem tury sie go używa.

ODPOWIEDZ