HoM&M 3 MOD by BloodWar

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

HoM&M 3 MOD by BloodWar

Post autor: Bloodwar »

Ostatnio wpadłem na pomysł pewnego fun-projektu - przeniesienie świata kultowej gry HoM&M 3 do świata (równie kultowego) W:FB :-) Założenie jest proste: jak najmniejszym kosztem stworzyć kilka-kilkanaście (zobaczymy, na ile starczy mi sił, pieniędzy i zapału) figurek które będa jak najbardziej wyglądały jak żywcem przeniesione z gry komputerowej. Ponieważ założenia są mocno budżetowe będe robił po 2 figurki każdego ulepszenia (czyli po 4), najchętniej bym robił całe regimenty no ale niestety, to ma być fun projekt a nie studnia bez dna pochłaniająca kolejnych Jagiełłów :-) - no chyba, że ktoś chce udzielić darowizny na szczytny cel projektu za symboliczną kwotę

Projekt jest otwarty - bardzo mi zależy na Waszym udziale (zwłaszcza na "podpowiadaniu" jakie figurki użyć by najbardziej zbliżyć się do oryginału, zmian w danym malowaniu/ustawieniu/uzbrojeniu) ale także na inwencji własnej jeżeli chcecie stworzyć własne modele w konwencji "HoM&M3 Mod" - to jest miejsce by się pochwalić ;-)

Na pierwszy ogień idzie archer/marksman
ObrazekObrazek
Wybór figurki jest oczywisty, będą to Bretończycy, 5ta edycja
Obrazek - podobne hełmy, podobne "mundury", więc zmiany będą kosmetyczne, malowanie klasyczne niebiesko-białe, marksmani dostaną kusze zamiast łuków, archerzy będa mieli (inaczej niż w grze) łuki.
Zdecydowałem się na taką zmianę gdyż w dwójce w Zamku byli archerzy, w trójce nie wiedzieć czemu jednostka nazywa się "archer" czyli "łucznik" szkoli się w budynku "archer's range" a mimo to trzyma kuszę... Podobno w becie łucznik trzymał łuk a jego ulepszona wersja - kuszę ale potem to zmieniono

Na drugi ogień idą pikinierzy/halabardnicy
ObrazekObrazek
jeszcze nie mam pomysłu na modele ale wybór odpowiedniej jednostki z pikami jest chyba dość prosty

Na trzeci ogień idą miecznicy i krzyżowcy
Obrazek
ulepszonym modelem MUSI być ten z fotki po prawej Obrazek gdyż tak przedstawiany jest Erathia Crusader w artworkach i będzie to jakiś rycerz z szerokiej gamy rycerzy dostępnych od GW i w konwersjach, zwykły miecznik to będzie prawdopodobnie jakiś imperialny model rycka + umięsnione ramiona greasantów (których sporo mi zbywa w bitsach)

Mnichami
Obrazek

będą prawdopodobnie mocno przerobieni flagellanci zaś ulepszonymi mnichami - jakiś mag z kapturem?

Czempionami
ObrazekObrazek
będzie bretońska/imperialna kawaleria, na zwykłych kawalerzystów na razie brak pomysłu

Chłopi
Obrazek
pewnie man-at-arms + kustomowe widły :-)

Gryfy i anioły to już wyższa szkoła jazdy - nie wiem, czy będzie mnie stać na ich zrobienie, projekt ma być budżetowy a gryfy od GW niestety kosztują sporo...
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Pomysł bardzo zacny i ciekawy:D Chyba go zgapię trochę;D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Zapowiada się ciekawie :D
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

Chętnie bym już zobaczył jakieś figurki... teraz sam mam smaka, żeby zrobić jakąś armię dungeonu. Tylko nie wiem, czemu maiłaby odpowiadać...

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

Niestety, nie otrzymałem jeszcze paczuchy z łucznikami więc nie mam nawet co pokazać jako WIP. Z dungeonem akurat sprawa jest dość trudna, bo oprócz minotaurów (których jest zatrzęsienie na rynku) no i arcydrogich czarnych smoków :-) nie ma chyba innych jednostek dostępnych "z pudła" - wszystko trzeba by albo konwertować (harpie, mantykory, meduzy) albo wręcz lepić z greenstuffu od podstaw (np. beholdery) ale z drugiej strony - ile satysfakcji da sklejenie niemalże od podstaw takiej armii!
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Bloodwar pisze:Niestety, nie otrzymałem jeszcze paczuchy z łucznikami więc nie mam nawet co pokazać jako WIP. Z dungeonem akurat sprawa jest dość trudna, bo oprócz minotaurów (których jest zatrzęsienie na rynku) no i arcydrogich czarnych smoków :-) nie ma chyba innych jednostek dostępnych "z pudła" - wszystko trzeba by albo konwertować (harpie, mantykory, meduzy) albo wręcz lepić z greenstuffu od podstaw (np. beholdery) ale z drugiej strony - ile satysfakcji da sklejenie niemalże od podstaw takiej armii!
Nie jest tak źle. Zobacz ofertę Reapera. Widziałem min. beholdery i inne dziwadztwa pasujące do twojego projektu.

http://www.reapermini.com/OnlineStore/d ... 10031_back

Awatar użytkownika
Bloodwar
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Bloodwar »

Tylko że Reaper robi w skali 25 mm, więc nie wiem jak by wychodziły te potworki w porównaniu do innych figurek. Ponoć różnicę między 25 mm a 28 mm heroic widać raczej w porównaniu bezpośrednim postaci ludzkich (bo "potworki" wiadomo, bywają różne - w niektórych systemach szczuroczłeki są większe od ludzi, w innych są pokuraczami niewiele większymi od krasnali etc. Co nie zmienia faktu, że dungeon będe robił na saaamym końcu, najpierw castle musze skończyć (nie chcę łapać na raz zbyt wielu srok za ogon bo potem wyjdzie na to, że wszystko będe miał rozgrzebane a nic nie skończone) - może ktoś inny się pokusi by zrobić ten zamek i wspólnie zrobimy jedną wielką hirołsową galerię Warhammera
Zakon NMM trzeba tępić, niszczyć, wypalać rozgrzanym do czerwoności żelazem! Oczywiście żelazem pociągniętym metalizerem :-)

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Jak będę miał więcej czasu i kasy, to sam chętnie złożę całą dużą armię na podstawie jakiegoś zamku z H3 :)
Na razie trzymam kciuki za projekt

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ah, herosi, moja ulubiona gra komputerowa (choć po 4 tej części już nie grałem.... :) Oczywiscie najwiecej zabawy było w 2jce.

Co do modeli:
Reaper robi modele w skali "heroic" i spokojnie pasują wielkością do GW :)

Najłatwiej rzeczywiście wypada zrobić zamek lub nekropolię, choć i z bastionem nie ma problemu (no, może poza krasiami :) Loch to taki mix chaosu i de, forteca - zieloni/ogry. Chyba właśnie w tą stronę trzeba by iść - nie robic armii z Hom&m jako jedenj battlowej, a jako sojusznicze armie wg zasad z rulebooka.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ