po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: po co komu DoW?

Post autor: Daw »

Infernal Puppet pisze:
Uściślenia sędziowskie to jedno - możecie je zobaczyć tutaj:

http://www.mediafire.com/?mtnmbi7sbvkf4c7
Czyli wiele chaosu o nic. (...)

Po kiego grzyba ja się pytam próbować przeforsować jakiś robiony na pół gwizdka się update, jak od sporego już czasu [ od roku co najmniej ] jest łatwo dostępny w sieci gotowy i kompatybilny z nowymi zasadami podręcznik. Czasu zeby go przed dopuszczeniem przejrzeć, a moze i o zgrozo przetestować chyba nie brakowało :roll: :roll: :roll: .
Właśnie o ten chaos chodzi... jak organizator będzie chciał to dopuści ten funowski book.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Ja przestałem grać w turniejach jak rozdzielono Chaos. Ale jeśli zaczniecie dopuszczać AL tworzone przez graczy to dajcie mi znać. Zrobię mono Slaanesha z Wojownikami, Zwierzoludźmi i Demonami.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Infernal Puppet pisze: Po kiego grzyba ja się pytam próbować przeforsować jakiś robiony na pół gwizdka się update, jak od sporego już czasu [ od roku co najmniej ] jest łatwo dostępny w sieci gotowy i kompatybilny z nowymi zasadami podręcznik
Funowski podręcznik to fun art, nie ma żadnych logicznych przesłanek żeby to dopuścić.

Z kolei za dopuszczeniem DoW w tej obecnej, wersji by GW, przemawia fakt, że:

+ armia ukazała się w Chronicles 2004.
+ do armii ukazywały się dodatki w white dwarfach w znacznie późniejszych terminach (np. Mengile)
+ można kupić figurki na stronie producenta
+ armia była dopuszczona podczas 6, 7 edycji, nawet na zasady Euro
+ armia jest porównywalnie stara co podręczniki do WE, Bretki

Są też oczywiście pewne argumenty przeciwko, jak np. to że DoW nie ma w liście armii na stronie GW, nie ma też FAQ.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

I nie ma ich w dopuszczonych armiach na zasady Euro co całkowicie zabija sens dopuszczać ją u nas na siłę...
Twoja wypowiedź Furion jest wyraźnie z góry nacechowana dopuszczeniem. Nawet obiektywnych minusów nie wrzuciłeś...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

właśnie i podany przez ciebie argument powinien wystarczyć do tego by ta armia wylądowała na śmietniku historii co pewnie się stanie prędzej czy później jak skończą im sie pacyny w magazynach bo jakoś nie wydaje mi się, żeby je w finecaście robili...

Do WE i BRE podręczniki są normalne i napewno wyjdą nowe edycje ale jak byś nie zauważył GW zajeło się updatowaniem booków, które albo są OP albo jak w przypadku Ogrów nie dało się nimi grać. W końcu wyrównują poziom, od którego np. Bretka w ogóle nie odstaje teraz (wystarczy popatrzeć na wyniki Dębka) WE też nie są jakieś mega warzywne.

Rozumiem frustracje graczy WE i BRE, że od 6ed jadą na tych samych bookach ale w końcu napewno się doczekają booków a DOW napewno nie.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Daw pisze:Twoja wypowiedź Furion jest wyraźnie z góry nacechowana dopuszczeniem.
Mam przeprosić, że mam opinię na ten temat? :roll:

Pokazałem, że są pewne przesłanki co by tę armię dopuścić. Są też pewne, żeby ją wykluczyć z listy dopuszczonych. Jakakolwiek decyzja będzie podjęta przez LS, będzie ona niejako ugruntowana w zasadach.

Nie porównujcie DoW do nipponu / familiarów bo to się mimo wszystko trochę różni.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mnie się wydaje ,że argumenty Furiona są wystarczające i mam nadzieję ,że 2-3 osoby nie są wstanie tego storpedować bez względu na to jak głośno będą krzyczeć:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Funowski podręcznik to fun art, nie ma żadnych logicznych przesłanek żeby to dopuścić.
Ciekawe, ze w wypadku fanowskiego indy GT, tych samych twórców zresztą, jakoś to nie przeszkadzało :P .

I tak BTW - Furion, IMHO jak chcesz zaktualizować DoW do 8 ed, to zrób to porządnie, z kosztami, zasadami i td.
a DOW napewno nie.
Nigdy nie mów nigdy. Chadecja została porzucona jeszcze wcześniej niż DoW, a ma teraz oficjalnego AB.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Infernal Puppet pisze: I tak BTW - Furion, IMHO jak chcesz zaktualizować DoW do 8 ed, to zrób to porządnie, z kosztami, zasadami i td.
Właśnie staram się to zrobić porządnie.

Zasady aktualizuję. Kosztów na 100% nikt nie będzie zmieniał, bo nie bawimy się w wymyślanie nowych rzeczy, tylko piszemy łatkę do starych.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Furion pisze:
Daw pisze:Twoja wypowiedź Furion jest wyraźnie z góry nacechowana dopuszczeniem.
Mam przeprosić, że mam opinię na ten temat? :roll:

Pokazałem, że są pewne przesłanki co by tę armię dopuścić. Są też pewne, żeby ją wykluczyć z listy dopuszczonych. Jakakolwiek decyzja będzie podjęta przez LS, będzie ona niejako ugruntowana w zasadach.

Nie porównujcie DoW do nipponu / familiarów bo to się mimo wszystko trochę różni.

pozdrawiam
Furion
Dlatego dajcie jakiś zapis, albo nie wiem, dodatek do Uściśleń czy jak to się zwie, żeby tego nie było w obowiązującym Rulepacku. Bo wtedy możecie się spotkać z sytuacją, ze nikt (albo pare osób) robi turnieje z waszymi uściśleniami, czyli tak naprawdę nikt nie bierze pod uwagę tego, nad czym pracujecie.

Podzielenie tego na dwie różne rzeczy daje organizatorom możliwość zapisu, że wasze rulepacki działają, ale rulepack DoW nie. I wtedy i wilk syty i owca cała.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Infernal Puppet pisze:
a DOW napewno nie.
Nigdy nie mów nigdy. Chadecja została porzucona jeszcze wcześniej niż DoW, a ma teraz oficjalnego AB.
To są dwa różne przypadki...
Do DoW nikt nigdy nie zarezerwował sobie praw autorskich poza samym GW.
DoW jest całkowicie świadomie opuszczone przez GW. GW chciało wypuścić CHD już w 6-ed ale człowiek, który był autorem całego fluffu, zasad oraz artów do CHD miał na nie prawa autorskie, które ma do tej pory. GW nie chciało zapłacić odpowiedniej sumy za wydanie CHD... FW tę kase zapłaciło i stąd cały problem Chadecji przez przeszło 10 lat.


EDIT: W trakcie wydawania 5ed GW zażyczyło sobie zrzeczenia się praw autorskich na które autor CHD się nie zgodził i wyleciał z roboty. I banicja trwała aż do dzisiaj.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, o 13:31 przez Daw, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

cahir pisze: Podzielenie tego na dwie różne rzeczy daje organizatorom możliwość zapisu, że wasze rulepacki działają, ale rulepack DoW nie. I wtedy i wilk syty i owca cała.
Organizator sobie sam ustala regulamin turnieju, może sobie dopuścić co chce a nawet zmienić koszt gigantów do 150 punktów. Nie ma sensu robić żadnych zapisków opcjonalnych.

Albo gramy na DoW albo nie.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Właśnie staram się to zrobić porządnie.

Zasady aktualizuję. Kosztów na 100% nikt nie będzie zmieniał, bo nie bawimy się w wymyślanie nowych rzeczy, tylko piszemy łatkę do starych.
Doceniam starania :) .

Ale moim skromnym zdaniem łatkowanie to nieco za mało, by przywrócić tę armie na kompetetywny poziom. Zasady zasadami, ale zawsze byłem zdania, ze to koszty właśnie są przyczyną wszelkich przegięć. Wstawienie tylko nowego silnika nie zmieni maluch w mercedesa, inne elementy tez trzeba by było wymienić, by przemiana była kompletna.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Furion pisze:
cahir pisze: Podzielenie tego na dwie różne rzeczy daje organizatorom możliwość zapisu, że wasze rulepacki działają, ale rulepack DoW nie. I wtedy i wilk syty i owca cała.
Organizator sobie sam ustala regulamin turnieju, może sobie dopuścić co chce a nawet zmienić koszt gigantów do 150 punktów. Nie ma sensu robić żadnych zapisków opcjonalnych.

Albo gramy na DoW albo nie.

pozdrawiam
Furion

A czy to taki problem żeby rozdzielić kwestie uściśleń oficjalnych army listów oraz całkowitego dopuszczenia i uaktualnienia army listu nieoficjalnego? Strasznie Cię to kręci żeby wwalać wszystko do jednego koszyka?
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Albo gramy na DoW albo nie.
No to nie gramy.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Daw pisze:I nie ma ich w dopuszczonych armiach na zasady Euro co całkowicie zabija sens dopuszczać ją u nas na siłę...
To że armia nie jest dopuszczona na Euro to nie jest argument żeby jej nie dopuszczać na turniejach na inne formaty niż Euro.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Furion pisze:Przywrócenie DoW (z propozycją grania na Euro)
To o co chodzi? Przecież w przypadku nie grania na Euro można dopuścić każdy funowski book?
Chodzi o to, że uściślenia sędziowskie nie są do tego by robić łatki na armie już nie wydawane...

EDIT: Sevi - czytaj uważniej. W przeciwnym wypadku unika Ci kilka faktów z dyskusji.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Dokładnie tak DOW umarło i nie ma co go wskrzeszać jak chcesz pisać łatki do booków to rób to jako Furion i się podpisz i umieść w ogólno dostępnym miejscu i jak sobie organizator będzie chciał to dopuścić to dopuści i koniec. A nie rób tego pod szyldem LS i nie umieszczaj tego w uściśleniach.

Jak już chcesz dopuszczać coś to weź napisz w uściśleniach, że dopuszczane jest Great Host of Chaos z Thramukana :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Przemcio pisze:Dokładnie tak DOW umarło i nie ma co go wskrzeszać jak chcesz pisać łatki do booków to rób to jako Furion i się podpisz i umieść w ogólno dostępnym miejscu i jak sobie organizator będzie chciał to dopuścić to dopuści i koniec. A nie rób tego pod szyldem LS i nie umieszczaj tego w uściśleniach.
Jeszcze raz: przestań insynuować takie rzeczy, bo to jest nieprawda.

O dopuszczeniu DoW wypowiedzieli się wszyscy członkowie LS, 2 miesiące temu. Ja uściślenia tylko redaguję. Po publikacji wyszło jednak jakieś nieporozumienie, więc na spokojnie link jest zdjęty a my dyskutujemy dalej.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ale nie odniosłeś się do bardzo ważnej kwestii. Dlaczego nie zrobiłeś osobnego pliku dla łatek do raveningowych DoW tylko umieściłeś to w uściśleniach LS?
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ