po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Re: po co komu DoW?

Post autor: Przemcio »

eeee czekaj Rilam weź sobie np. Thramukan i sprawdź kiedy został wydany :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

W sumie, dlaczego ChD z Tamurkhana są ok, a inne listy już nie, trzeba być konsekwentnym - skoro dopuszcza się ChD mimo różnych obiekcji, dlaczego nie zaakceptować innych list z Tamurkhana.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

na tej samej zasadzie można powiedzieć -że skoro Indy ChD są dopuszczone to czemu Indy DoW są niedopuszczone?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Więc idąc dalej tą logiką, skoro chcemy dopuścić Indy DoW to dopuśćmy też pozostałe listy i opcje z Tamurkhana :roll:

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Idąc dalej tą logiką dopuścmy wszystko. Funowskie army booki i army listy też.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

No właśnie, a jak ktoś ma modele historyczne np. związane z samurajską japonią i mu się kurzą na półce? Dlaczego DoW mają być uprzywilejowani? Dlaczego dopuszczamy DoW, a nie dopuszczamy Nipponu, Cathayu, Amazonek? Bo 20 lat temu DoW był oficjalną armią? No bez jaj [-o<

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Pomijając te "20 lat", to tak :D
Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

@Eliah: Interesująca argumentacja ;)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja nie mogę się doczekać na decyzje LS- nie śpię , nie jem tylko myślę kiedy będę mógł wystawić moje pieski:)... Czy ktoś mnie przytuli? :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

+8/9 PD na turę, zbuufowany Daimyo, monki i najbardziej przegięty unit Peasants. Dla mnie nie ma bardziej giętego AL
Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

No w sumie :roll:

Z drugiej strony monki mają 3T i żadnego sejva, niezbyt udany deal jak na 10pts/model ;)

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Za 12 punktów masz 4ws s5 i4 przerzuty trafień, zranień, 5+as + magia jest to core :mrgreen:
Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

No w sumie :roll:

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Tak sobie to czytam i nasuwa mi się zastosowanie DoW na turniejach: mogą być z tego proksy, poza tym armia jest przestarzała i niekompatybilna z obecną wersją gry.
Ale jest na to rada: turnieje urządzajmy na zasadach V edycji. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urządzić turniej z użyciem wycofanych podręczników (i od razu nasyciłoby to stękaczy mówiących "za moich czasów to było lepiej").
Jeśli o mnie chodzi, to armie które zostały wycofane nie powinny być na siłę przerabiane, bo jako podręczniki w tym momencie fanowskie psują balans gry. Tak samo jak wszelkie mody i dodatki, choćby oficjalne. Uważam że turnieje powinny odbywać się na czystej wersji zasad, wzbogacone najwyżej o sędziowskie interpretacje zasad i nakładki balansujące rażące przegięcia.

Istnieje jednak ten bzdurny zapis, że najnowszy AB to ten oficjalny, w przypadku DoW najnowszym jest ten z V edycji, czyli wydany jeszcze na sumeryjskiej steli :roll: .

Wystarczyłoby dodać, że oficjalne AB to te, których armie są wymienione w najnowszym RB, gdyż ten je obsługuje, ponieważ autorzy przeprowadzili nimi playtesty, uwzględniając tym samym dane armie podczas pisania zasad.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

W sumie to na tej samej zasadzie może przywrócimy Fimiry, wydaje mi się, że w trzeciej albo czwartej edycji miały swojego AB, oficjalnego, wydanego przez GW (mogę się mylić :roll: )

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Klafuti pisze:Istnieje jednak ten bzdurny zapis, że najnowszy AB to ten oficjalny, w przypadku DoW najnowszym jest ten z V edycji, czyli wydany jeszcze na sumeryjskiej steli :roll: .
Kwoli ścisłości ostatnie oficjalne zasady i mini podręcznik Dogs of War pochodzą z 6 edycji.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

JaceK pisze:
Furion pisze:
Przemcio pisze:Furion jak już rozmawiamy o dopuszczaniu czy jako LS zastanawialiście się nad dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana oraz np BileTrolli lub Żabek do Danonków z tego booka :?: :D
nie.
Nie bo? Może tak wyjaśnisz jeszcze? Dlaczego jedno tak, a drugie (znacznie bardziej oficjalne i aktualnie - nie)?
Ja rozumiem, że grałeś DoW, ale może odrobina obiektywności nie zaszkodzi.
Nie, ponieważ takie było pytanie. Jeszcze raz:
czy jako LS zastanawialiście się nad dopuszczeniem Great Host of Chaos z Thramukana
Nie, nie zastanawialiśmy się.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

To ja mam jedną prośbę. Niech do US dodadzą też eksperymentalne zasady rinoxów. Te przynajmniej są nowe i w 100% kompatybilne z 8 ed :)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Klafuti pisze:najnowszy AB to ten oficjalny, w przypadku DoW najnowszym jest ten z V edycji
Widzę, że do niektórych trudno dotrzeć i wałkują z tą V edycją. Otóż najnowsze zasady DoW wyszły w Annual2002, Chronicles2003 i Chronicles 2004. To oficjalne publikacje. Bretonnia wyszła w 2004. Skoro DoW są przestarzałe, to Bretonnia również...

ODPOWIEDZ