Freestylowe gadki

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Re: Freestylowe gadki

Post autor: jawor »

Co lepsze na szczury(1000pkt.), BSB z CoC, Enchanted Schield i Dragonbane Gem(mają jakieś płonące ataki?) czy może Firebelly z Dispel Scroll i Ruby Ring of Ruin?
6 Irongutsów może mieć problemy z zastępami szczurów, boję się grać bez CoC i BSB.
EDIT: Daaaaamn, BSB przecież nie może być generałem...
Obrazek

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

jawor pisze:Co lepsze na szczury(1000pkt.), BSB z CoC, Enchanted Schield i Dragonbane Gem(mają jakieś płonące ataki?) czy może Firebelly z Dispel Scroll i Ruby Ring of Ruin?
6 Irongutsów może mieć problemy z zastępami szczurów, boję się grać bez CoC i BSB.
EDIT: Daaaaamn, BSB przecież nie może być generałem...
Witam,
Na tyle na ile znam się na szczurach, to Firebelly jest dobrym rozwiązaniem, bo masz kontrę na gutter runnersów. Może spróbuj zwykłe Byki z AHW? zawsze to atak więcej, sv podobny, może wykroją trochę więcej szczurków? Z płonących ataków to kojarzę tylko scorch...

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Jeśli typowo na szczury to weź właśnie zwykłe ogry z AHW ja taką 3 rozwalałem 40 slavów. Najważniejsze jednak zabić generała to łatwo je potem spanikować lub sprawić aby wybuchły w CC. Nie zapomnij o Mournfangach ;)

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

8 ogrów i 4 mournfangi mogą być? :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Olej IG, ich nic ci nie da na szczury wstaw 5 murfów z DH , a w core wystaw 5 IG czy ile tam potrzeba żeby zatakać cora i zrobić bunker dla maga.

Pozdro Cz.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Czcibor pisze:Olej IG, ich nic ci nie da na szczury wstaw 5 murfów z DH
Widze że się już do 5 ograniczyłeś...

Jak dla mnie IG to lipa na szczórki, i co z tego że masz 6 siły... Lepsze są zwykłe ogóry z AHW...
Obrazek

Timi
Plankton
Posty: 2

Post autor: Timi »

Jak freestylowe gadki to może tutaj się spytam... Jako że chciałbym rozpocząć swoją przygodę z ogrami to mam do Was pytanie. W mojej głowie zrodził się pewien pomysł na ciekawą armię pod względem modelarskim. Mam ideę żeby uwspółcześnić nieco ogry... Wiem, że standardem jest przynajmniej jeden oddział mournfangów. I teraz powstaje pytanie czy ogry nie byłyby za duże na warbike orków z wh40k? A także czy te motorki będą pasować na podstawki rydwanowe? Byłoby wspaniale jeśli ktoś mógłby strzelić fotkę dla porównania. ;)

Pozdrawiam!

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Niestety nie odpowiem Ci na pytanie ale jakbyś zrobił takie Ogry to by był wypas :D Chociaż do flufu to mało pasuje

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no, tak samo jak podwodne forfitery marysia ;p ale taka armia zrobiona na dobrym poziomie wg mnie byłaby ekstra :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Podstawki pod motonoby mają wymiary 25x70 mm. Nie wiem czy będą odpowiednie pod ogry :(
Źródło:http://www.wh40k.pl/index.php?name=Foru ... ic&t=10812

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Timi pisze:Jak freestylowe gadki to może tutaj się spytam... Jako że chciałbym rozpocząć swoją przygodę z ogrami to mam do Was pytanie. W mojej głowie zrodził się pewien pomysł na ciekawą armię pod względem modelarskim. Mam ideę żeby uwspółcześnić nieco ogry... Wiem, że standardem jest przynajmniej jeden oddział mournfangów. I teraz powstaje pytanie czy ogry nie byłyby za duże na warbike orków z wh40k? A także czy te motorki będą pasować na podstawki rydwanowe? Byłoby wspaniale jeśli ktoś mógłby strzelić fotkę dla porównania. ;)

Pozdrawiam!
Witam,

Motory są lekko za małe na ogry, lepiej już załatwić stare Trukki z Gorkamorki :)

Timi
Plankton
Posty: 2

Post autor: Timi »

Właśnie martwiłem się że ogry będą za duże, a motorki zbyt małe na podstawki... Ale może ktoś mógłby pstryknąć jakąś fotkę dla ostatecznego porównania, byłbym wdzięczny.


Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

Mam motorki i nie ma sensu pstrykać fotek - są maleńkie i utonęłyby na podstawkach rydwanowych (one pasują razej na kawaleryjskie, a przecież różnica jest ogromna). Same ogry wyglądałyby na nich komicznie - jak na hulajnogach.
Musiałbyś sam konwertować te motory z trukków, żeby pasowały rozmiarowo do ogrów.

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Polecam format 840 pkt. , ty masx 5 mufów z DH a on nic. :D .
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

Wydaje mi się, że takie podchodzenie "wybiorę najlepszy format, żeby wygrać" to średni pomysł... skoro (jak rozumiem) jest to bitwa funowa. WoC to nie jakaś masakra - na zwykłe pkt 2400 normalnie się remisuje bez wydziwiania, a i wygrać nietrudno. Nie ma sensu rozbijać oddziałów bo byle wojownicy Ci je zjedzą. Mi na chosen'ów świetnie sprawdzają się slague master i BSB z dwurakami i wardami na 4+... a jak dasz im jeszcze czar na 5 w biście (+3 siły i +3 do ataku na bohaterach) i jakiś czar z + do wytrzymałości to jesteś w domu! :D Jeśli przeciwnik ma helenkę to najpierw należy ją zlikwidować z działa (jeśli mourny bez generalskiej oberwą i będą musiały zdawać liderkę na -1 to pewnie uciekną poza stół...), a potem warto walić do maga na dysku, wiem że trudno dziada ubić z działa bo mała podstawka, ale możesz też spróbować podjechać i walnąć do niego z kartacza,a co niestety nie jest łatwe przy latającym modelu). Ale co ja tam wiem...? :wink:

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

To jest kampania Mighty Empires :> Ja mam scouta(przeciwnik wystawia się jako pierwszy, ja po nim i do tego zaczynam), on może brać do 50% rare.
Obrazek

Awatar użytkownika
konri
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Mielno koszalińskie

Post autor: konri »

Ale co on tam ma wartego wstawienia? Helenkę... to co wstawki kilka? Wątpię. Ja bym może wziął jakieś śmiesznie małe pkt i wstawił stonehorna i żebyś maił do tego małego maga z bistem, żeby chociaż maił czar z zerówki (+1 do siły i wytrzymałości) - jak przykoksisz to bydle to wojowników (bo pewien masy ich nie będzie) pogoni. I do tego działo, może dwa odziały po 3 mourny i może dwa kotki odginaczki.. .z tym powinieneś wymanewrować znaczeni mniej mobilnego przeciwnika... na jakieś 1200 pkt maga dyskowca nie wstawki. A do czego swojego maga wstawić to musisz pokombinować żeby było tanio... no na slaguemastera z wardem na 4+, 4 levelem na mawie który byłby boski na małe pkt sie niestety ni szarpniesz. ;/
To tyle ode mnie, jestem n00bem w battla, ale z chaosem już trochę pograłem. Ja w każdym razie coś bym pomyślał przede wszystkim, żeby shorthorn był...

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

konri pisze:Ale co on tam ma wartego wstawienia? Helenkę... to co wstawki kilka? Wątpię. Ja bym może wziął jakieś śmiesznie małe pkt i wstawił stonehorna i żebyś maił do tego małego maga z bistem, żeby chociaż maił czar z zerówki (+1 do siły i wytrzymałości) - jak przykoksisz to bydle to wojowników (bo pewien masy ich nie będzie) pogoni. I do tego działo, może dwa odziały po 3 mourny i może dwa kotki odginaczki.. .z tym powinieneś wymanewrować znaczeni mniej mobilnego przeciwnika... na jakieś 1200 pkt maga dyskowca nie wstawki. A do czego swojego maga wstawić to musisz pokombinować żeby było tanio... no na slaguemastera z wardem na 4+, 4 levelem na mawie który byłby boski na małe pkt sie niestety ni szarpniesz. ;/
To tyle ode mnie, jestem n00bem w battla, ale z chaosem już trochę pograłem. Ja w każdym razie coś bym pomyślał przede wszystkim, żeby shorthorn był...
A jak na 1200 wstawisz działo i Stonehorna, i jeszcze maga z bestią?

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Helenka może mi pogonić chyba wszystko ;/ dlatego robię dwa oddziały po 3 mournfangów + FB i oddział irongutsów. Chyba zagramy na 890pkt. + ja ze złota mam 110pkt.
Obrazek

!Młody!
Mudżahedin
Posty: 347

Post autor: !Młody! »

Zagraj na 812 wtedy nie wystawi heleny bo na rare ma tylko 204 :P a helena po 205. I uciekanie jednostek z głowy

ODPOWIEDZ