Pytania do Phila Kelly

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

a skąd!

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

A ok, nie załapałem o co chodzi z tym Exchange ;)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

ma to swoje plusy - teraz bez wahania wykorzystam lance jako halabardy dla warriorow :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Nars
Plewa
Posty: 8

Post autor: Nars »

eee....

co do lorda, steed of slaanesh i podstawek.

jesli sobie kupie nowiutkiego
Lorda Slaanesha na Steed of Slaanesh to mam go uzywac jako zwyklego daemonic mounta? czy wepchnac na 25x50 :D

skoro uzywa sie podstawek zakupionych do modeli to Steed of slaanesh u mortali ma chyba 50X50 ale traktowany jest jako kawaleria zgadza sie?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Nars pisze:skoro uzywa sie podstawek zakupionych do modeli to Steed of slaanesh u mortali ma chyba 50X50 ale traktowany jest jako kawaleria zgadza sie?
zgadza sie - choc niektorzy szukaja dziury w calym :roll:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Nars
Plewa
Posty: 8

Post autor: Nars »

co za ludzie :D

mnie boli tylko to ze za zabijanie wrogich championow nie dostaje sie rzutu na tabelke Oka :]

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Szaman pisze:
Nars pisze:skoro uzywa sie podstawek zakupionych do modeli to Steed of slaanesh u mortali ma chyba 50X50 ale traktowany jest jako kawaleria zgadza sie?
zgadza sie - choc niektorzy szukaja dziury w calym :roll:
Ja Cię Szaman bardzo proszę: nie mieszaj! Cyckoglizda to nie jest w obecnej edycji Steed of Slaanesh. To jest Daemonic Mount. Nawet w AB jest zdjęcie lorda Slaanesza na plemniku i podpisane jak byk "Lord of Slaanesh on Daemonic Mount". Ma być na 50x50 bo to jest DM. A Steed of Slaanesh jest wyraźnie opisany w AB jako "BIPEDAL beast" i powinien być na podstawce 25x50. Ja nie rozumiem jak można inaczej to interpretować.

Awatar użytkownika
SnaQ
Wałkarz
Posty: 64
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: SnaQ »

Shino pisze:
SnaQ pisze:
Q: When Hellcannon is charging, can we move hellcannon 12" and if the dwarfs don't have sufficient movement we will place them in the back of hellcannon as charging with a skirmishing unit?
A. You move at the speed of the slowest model in the unit. So a foot unit with a cavalry guy in it couldn't move as fast as the cav guy, same deal here.
strona 67 RB mówi dokładnie co innego.
a co mowi w tym zakresie oprocz tego, ze oddzial sie dostawia do monstera a w szarzowaniu na ten unit tylko monster sie liczy?
Ano mówi, że kiedy jednostka H&M szarżuje bądź jest szarżowana to handlerów się pomija. Liczy się jedynie LOS, strefy, pozycję względem wroga, a także dystans szarży, rekcje psych itd. potwora. Coś jest tu niezrozumiałe?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

SnaQ pisze:Cyckoglizda to nie jest w obecnej edycji Steed of Slaanesh.
po czym wnosisz?
SnaQ pisze:To jest Daemonic Mount.
tu sie zgadzamy. wszystkie dedykowane steedy sa daemonic mount.
SnaQ pisze:Nawet w AB jest zdjęcie lorda Slaanesza na plemniku i podpisane jak byk "Lord of Slaanesh on Daemonic Mount".
Ma być na 50x50 bo to jest DM.
j.w.
SnaQ pisze:A Steed of Slaanesh jest wyraźnie opisany w AB jako "BIPEDAL beast"
fluffowe pierdzenie :mrgreen:
SnaQ pisze:i powinien być na podstawce 25x50.
nie widze zwiazku...
SnaQ pisze:Ja nie rozumiem jak można inaczej to interpretować.
no wlasnie, nie rozumiesz...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Kurde mol poczytalem odpowiedzi i sie zlapalem za glowe. czy ten koles cos wogole wie o tym systemie ?? Szczerze jak dla mnie to chyba pomylka. Zero jakiegos wywazenia armii i przemyslenia

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

wiesz niektore odpowiedzi tez sa dla mnie niepoprawne lub mi srednio pasuja, przynajmniej nalezaloby je jakos uzasadnic, np, piszac te zasade mialem na mysli to a nie tamto i jest to wyjatek od reguly.

gadalem z philem na polconie 07 przy okazji nowych HE i powiem ze to spoko ziom, book ogolnie jest ok, a zasady, no coz, jesli sam autor mowi ze tak ma byc to nie pozostaje nam nic innego jak zaakceptowac jego wole

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Podjeliśmy decyzję na LS, że FAQ GW będziemy traktować bardziej, jak wskazówki, a nie prawdę objawioną. Dlatego nie czujemy się do końca związani także wypowiedziami Phila Kelly. Na pierwszy ogień pójdzie poprawienie zasady raiders w beastach.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

...I lanc! :P Dobra, wiem... nie da się. Ale ogólnie pomysł dobry, nie będzie obowiązku stosowania się do tych (po części) bullshitów.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Jankiel pisze:Podjeliśmy decyzję na LS, że FAQ GW będziemy traktować bardziej, jak wskazówki, a nie prawdę objawioną. Dlatego nie czujemy się do końca związani także wypowiedziami Phila Kelly. Na pierwszy ogień pójdzie poprawienie zasady raiders w beastach.
=D>

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Szaman pisze:
SnaQ pisze:Cyckoglizda to nie jest w obecnej edycji Steed of Slaanesh.
po czym wnosisz?
SnaQ pisze:To jest Daemonic Mount.
tu sie zgadzamy. wszystkie dedykowane steedy sa daemonic mount.
SnaQ pisze:Nawet w AB jest zdjęcie lorda Slaanesza na plemniku i podpisane jak byk "Lord of Slaanesh on Daemonic Mount".
Ma być na 50x50 bo to jest DM.
j.w.
SnaQ pisze:A Steed of Slaanesh jest wyraźnie opisany w AB jako "BIPEDAL beast"
fluffowe pierdzenie :mrgreen:
SnaQ pisze:i powinien być na podstawce 25x50.
nie widze zwiazku...
SnaQ pisze:Ja nie rozumiem jak można inaczej to interpretować.
no wlasnie, nie rozumiesz...
skoro potrzebujesz wywodu to prosze:
steed of slaanesh = koń spod seekers of slaanesh = koń spod demonicznego heralda slaanesha, figurki seekers of slaanesh sa wydane na podstawkach 25x50mm dlatego idac analogia powinno sie takowych uzywac, steed na 50x50 w VI ed mial zupelnie inne statystyki i byl monsterem, z obecnym steedem nie mial NIC wspolnego... poza nazwą :) ja swoje steedy robie na 25x50 i napewno nie mam zamiaru tego zmieniac ;)
a co do modeli to cyckoweza spokojnie i bez wiekszej wirtuozerji mozna posadzic na 25x50...

Nars
Plewa
Posty: 8

Post autor: Nars »

to ja ci swojego wysle razem z 25x50 i mi go wcisnij ;] zeby nie wystawal po centymetrze z kazdej strony :]

to juggernauta tez ladujesz na 25x50 ?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

thurion pisze:steed of slaanesh = koń spod seekers of slaanesh = koń spod demonicznego heralda slaanesha, figurki seekers of slaanesh sa wydane na podstawkach 25x50mm dlatego idac analogia powinno sie takowych uzywac,
piszesz teraz o kompletnie innej armii... juggery tez bedziesz porownywal?
thurion pisze:steed na 50x50 w VI ed mial zupelnie inne statystyki i byl monsterem, z obecnym steedem nie mial NIC wspolnego... poza nazwą :)
podobnie jak dysk czy jugger...
thurion pisze:ja swoje steedy robie na 25x50 i napewno nie mam zamiaru tego zmieniac ;)
a kto Ci broni? jak dla mnie to nawet na flying base'ach mozesz zrobic :mrgreen:
thurion pisze:a co do modeli to cyckoweza spokojnie i bez wiekszej wirtuozerji mozna posadzic na 25x50...
mozna. daemonic mounta tez.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

porównania do juggera są kompletnie nietrafne, bo akurat bloodcrushery (które są na juggich) mają podstawki 50x50 :roll:

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

piszemy chyba o steedzie slaanesza ktory wiem ze sie meisci, natomiast na cala reszte aczej nie ma szans

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Szaman pisze: podobnie jak dysk czy jugger...
eee... jugger ma wspolne prawie wszystko poza 1 W, a dysk dlatego ze nie ma nic wspolnego jest na 40x40, proboj dalej :P

ODPOWIEDZ